Pracujete někdo jako recepční v hotelu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.1.22 15:14

Pracujete nekdo jako recepcni v hotelu?

Pekny den, chtela bych se zeptat, jak se u recepcni v hotelu, ktery funguje samozrejme 24 hodin denne sedm dni v tydnu, meni smeny do prace (tj. v kolik hodin je nastup a v kolik hodin je konec, jak jsou dlouhe smeny, kolik dni v tydnu atd.) a co ma recepcni vse na starosti. Dekuji za odpoved.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11878
14.1.22 15:35

Tohle je naprosto odlišné hotel od hotelu. Musíš se zeptat přímo tam, kam chceš nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
14.1.22 15:52

Určitě to chce zeptat se managera nebo supervisora. Na delku směn, pracovni dobu i konkrétní náplň práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 15:58

Ja tam nechci pracovat, potrebuji nejakou informaci, zajima me to obecne, jak jsou dlouhe smeny a kdy se meni. Je mozne, ze by se menila smena v jednu rano treba? A taky co je naplni prace?

• Citovat
  • Nahlásit
1270
14.1.22 16:11
@Anonymní píše:
Ja tam nechci pracovat, potrebuji nejakou informaci, zajima me to obecne, jak jsou dlouhe smeny a kdy se meni. Je mozne, ze by se menila smena v jednu rano treba? A taky co je naplni prace?

Tak to je moc konkretni dotaz, to bude hotel od hotelu. To nekoho stalkujes zda ti rika pravdu v kolik konci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
14.1.22 16:12
@Anonymní píše:
Ja tam nechci pracovat, potrebuji nejakou informaci, zajima me to obecne, jak jsou dlouhe smeny a kdy se meni. Je mozne, ze by se menila smena v jednu rano treba? A taky co je naplni prace?

Osobně jsem se setkala s ranní, odpolední a noční směnou 6-14, 14-22, 22-6 hodina…v pripade tveho dotazu by byl posun 3 hodiny, proc ne, lze to tak také mít nastavené byť mi to nepřijde praktické..
Nebo dvanáctihodinové směny denní, noční s výměnou cca v 6, 7, 8 hodin ráno/večer.

Mohou to ale mít nastavené jakkoliv.

Náplň práce: rezervační systém=bookingy i změna rezervací, nastavení cen nebo např. aktualizace dostupnosti, uvedení hostů, předání klíčů a obeznámení s terms&conditions, komunikace s hosty online i face to face, vyřizování stížností, poskytování potřebných informací, administrativa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 16:43

@ETerka89 Diky konecne konkretni odpoved. Jeste jsem se chtela zeptat, zda je mozne, aby treba kamarad ci kamaradka prisla za tebou na recepci na povidani (pac je tam dost volneho casu). Proste, ze by se zastavila na dve tri hodky treba.

• Citovat
  • Nahlásit
562
14.1.22 16:49
@Anonymní píše:
@ETerka89 Diky konecne konkretni odpoved. Jeste jsem se chtela zeptat, zda je mozne, aby treba kamarad ci kamaradka prisla za tebou na recepci na povidani (pac je tam dost volneho casu). Proste, ze by se zastavila na dve tri hodky treba.

To závisí hotel od hotelu.
V luxusních hotelech (4* a 5*) zapomeň, tam je recepční první osoba, se kterou host komunikuje a na kterou se obrací, a musí být reprezentativní a profesionální, takže neexistuje, že by se vykecával v práci s kámošem.
Někde v nižší cenový si to dokážu představit, ale jako na hosta by to na mě nepůsobilo vůbec dobře.
V práci prostě vykecávání s kamarádama nemá co dělat, v práci se má pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11878
14.1.22 17:26
@Anonymní píše:
@ETerka89 Diky konecne konkretni odpoved. Jeste jsem se chtela zeptat, zda je mozne, aby treba kamarad ci kamaradka prisla za tebou na recepci na povidani (pac je tam dost volneho casu). Proste, ze by se zastavila na dve tri hodky treba.

A když ti napíšu, že se dělají i 12tky, třeba 7-19 a 19-7? Nebo někde i 24.

A návštěva uprostřed noci asi projde. Ale přes den pochybuju. U lepších hotelů určitě nikdy. Tam se čeká jistá úroveň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3682
14.1.22 19:10

Mám zkušenosti vždy pouze se směnami na 12tky denní / noční. Střídání buď v 7 a nebo v 8. Co vím, tak valná většina jede na 12tky směny. Jinak nějaký návštěvy kamarádíčků neexistovaly, od toho má recepční volné dny 🤷🏻‍♀️ Jasně, že pauza patří nám, ale pokud su v práci, tak se věnuju práci. No a nezažila sem teda, že bych neměla do čeho kopnout 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3682
14.1.22 19:11
@Cenarius píše:
A když ti napíšu, že se dělají i 12tky, třeba 7-19 a 19-7? Nebo někde i 24.A návštěva uprostřed noci asi projde. Ale přes den pochybuju. U lepších hotelů určitě nikdy. Tam se čeká jistá úroveň.

Pracovala sem kdysi na jednou hotelu, kde bylo přímo zakázáno mít jakoukoliv návštěvu po určité hodině večer na recepci. Samozřejmě výjimku měli kolegové :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.1.22 21:30

Dělají se buď dvanáctky nebo osmičky. Dvanáctky krátký, dlouhý týden. Osmičky dle toho jak se dohodne dle daného měsíce. Dvanáctky většinou 7-19, 19-7. Osmičky 6:30-14:30, 14:30-22:30, 22:30-6:30. V lepších hotelech není prostor na nějaké vykecavani tři hodiny v žádném případě. Člověk je rád, když se naji nebo dojde na wc. Náplň práce je check in, check out, vyblokovani pokojů, odpovědnost za pokladnu. Kontrola rezervací a zadávání do systému. Spolupráce s ostatními středisky. Concierge, vyřizování stížnosti a komunikace s hosty. Během noční audit. Pak záleží na daném hotelu. Tohle je jenom základní shrnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 22:15

Holky strasne dekuji za odpovedi, moc jste mi pomohly.

• Citovat
  • Nahlásit
315
14.1.22 22:21

Kamarádka pracuje na recepci a mívá 12hodinové směny 6-18, 18-6. Vždy rozepsané dopředu. Má to různě. 2 denní, volno, noční…prostě různě. Noční je větší pohoda, klidně za ní někdo příjde na pokec. Přes den na návštěvy není čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69031
14.1.22 23:40
@Anonymní píše:
Pekny den, chtela bych se zeptat, jak se u recepcni v hotelu, ktery funguje samozrejme 24 hodin denne sedm dni v tydnu, meni smeny do prace (tj. v kolik hodin je nastup a v kolik hodin je konec, jak jsou dlouhe smeny, kolik dni v tydnu atd.) a co ma recepcni vse na starosti. Dekuji za odpoved.

To je různé, u nás to byl trismenny provoz,7-15,15-23,23-7

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat