Pracují rodičové: PO-PÁ, dojíždění. Jak to děláte vy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.02.17 09:22
pracují rodičové,PO-PÁ, dojíždění. Jak to děláte vy?

Ahoj všem,

mám úplně jednoduchý dotaz.
Je zde rodina kde manžel i vy dojíždí do zaměstnání z místa bydliště, pondělí až pátek, pracovní doba cca 7:00 - 15:00??
Jak máte vyřešené děti? Jak ráno do školky, tak odpoledne?
„ideálně“ pokud máte jen jedno dítě. Je to vůbec reálné pokud zde není prarodič který pomůže?

Budu ráda když i napíšete jak daleko třeba dojíždíte a jakou máte pracovní dobu.
Prosím, nejde mi o informaci pokud někdo dělá na směny, nebo nedojíždí. Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineiiiv
Extra třída :D 10957 příspěvků 03.02.17 09:25

Záleží jak je otevřená školka, jak dlouho dojíždíte.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 03.02.17 09:27

@B.O.K. Team Obvykle se to dělá tak, že jeden rodič jede ráno pozdějším spojem do práce a předtím odvede děti do institucí a druhý se zase vrací dřív (jezdí dřív), aby je mohl vyzvednout.
U nás je škola/školka od 6:30 do 16:30/17, tak se to nějak pokrýt dá, ale ne jedním člověkem.
Nás to teprve čeká, takže pak realita může být jinačší. Oba máme ale klasickou kancelářskou práci, kde obvykle se musí být mezi 9 a 14-15h a předtím a potom je to pak posouvatelné podle potřeby, ale aby hodiny seděly a taktéž práce musí být hotová.
Oba máme náročnou práci, takže většinou 8h pracovní doba nestačí a počítám, že si budu nosit něco i domů…

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 03.02.17 09:28

S manželem dojíždíme oba. Sice je to po městě (Praze), ale v podstatěn nám přesuny zabírají cca 40 minut na jednu cestu. Ráno tedy pracujeme oba od 8, takže v 7 vyložíme syna autem ve školce, v 7:30 dceru u školy a já pokračuji MHD do práce a manžel autem. V práci jsem v 8, odcházím cca mezi druhou až čtvrtou, záleží jak kdy. Dcera se už dopravujem sama, případně ji později odpoledne manžel nabírá na kroužcích. Syna vyzvedávám já, školka má do 17. Jednou týdně mám pro syna chůvu, která ho vyzvedne ve školce a manžel ho vyzvedává u ní doma.
Důležité je, jakou má otvírací dobu školka/škola, jak daleko dojíždíš. Dá se to řešit tak, že jeden z rodičů jede ráno dřív a pak odpoledne vyzvedává. A nebo pak ty chůvy…

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.02.17 09:28

@iiiv ano to já vím že na všem záleží, ale já se ptám na zkušenosti ostatních :-) klidně napiš jak dlouho máte otevřenou školku a jak dlouho dojíždíš :-)

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.02.17 09:30

@monrom @nozu paráda!! děkuji, takhle sem si to představovala, moc děkuju holky :palec:
@monrom jak daleko to máte do práce jestli se můžu zeptat?

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 03.02.17 09:35

Jo, jinak když jsem dělala jen s jedním dítětem na plný úvazek, tak nejdřív jsem to měla tak, že jsem chodila do práce na půl 7 a odcházela ve 3, abych stíhala vyzvednout z jeslí. Nezvládala jsem to kvůli únavě, takže jsem si našla dvě chůvy, které na střídačku v týdnu dítě vyzvedávaly z jeslí a já chodila do práce na 8. V práci máme klouzavou pracovní dobu, kdy tam musíme být od 9 do 14.30 a musí sedět hodiny za měsíc. Samozřejmě musí být hotová práce.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 03.02.17 09:37

@B.O.K. Team My to máme vlakem 33 minut na Hlavák + dále metrem. Nyní se mužovi kancelář přesunula, takže jednu celou cestu dojíždí min 45 minut, nepočítám čekání na vlak.
Jinak jak jsem psala ty otevárací doby, tak v otevíračce školy je samo před a po započítaná družina. Pokud má odpo kroužky, obvykle prvňáky samotné na ně nepouštějí, je třeba si s někým domluvit, že ho odvede. To samé s vyzvednutím z kroužku - musí to zvládnout sám nebo ho někdo musí vyzvednout. Po kroužku, který není ve škole, se dítě již nevrací do družiny.
Co pozoruji v okolí, tak je většinou již rodiče v těch 15h z kroužku vyzvednou. Pokud je starší a schopný sourozenec, doprovází mladšího třeba na kroužek a pak i domů.
Jsme na malé vsi, ale doprava tu není moc bezpečná, takže prvňáci ještě domů sami nechodí, možná vyjma ty, kteří bydlí hned u školy.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17605 příspěvků 03.02.17 09:38

U nás je školka 6,30 - 17, dojíždíme oba (cca hodinu), oba plnej úvazek. Ale oba máme částečně klouzavou pracovní dobu a tolerantní zaměstnavatele, takže se střídáme - jeden jede do práce na 7 a pak vyzvedává, druhej ráno vede dítě do školky a vrací se pozdě. Když byl muž pracovně 14 dní pryč, museli vypomoct naši - ale ne každej den, když mohli vyzvednout, tak jsem si v práci něco nadělala, abych druhej den mohla jít domů dřív a oni zas vyzvedávat nemuseli. Lítala tam vždycky tak půlhodina, hodina (podle toho, jak byla zasekaná cesta do Prahy, kdyby se jelo úplně volně, byla by to ta půlhodina). V jednom člověku se to prostě úplně pokrýt nedá. Dýl než 14 dní bych to teda takhle matlat vážně nechtěla.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 03.02.17 09:43

Ještě jsem chtěla napsat, že při dojíždění je mnohem lepší vlak (nejsou zácpy a špičky a nemusí se s tím počítat). Kdežto pokud někdo dojíždí autem nebo autobusem, musí si to časovat podle špičky a třeba u nás je ta špička pro auta (částečně busy - místy bus pruh) tak od 7.30 do 9.30.

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.02.17 09:47

@nozu jo tak to máme podobné u nás v práci, nějakou dobu tam být musím, ale jinak je to jedno, hlavně ať sedí hodiny a práce je hotová. Děkuji :palec:
@krtek93 děkuji :-) je mi jasné že v jednom to moc nejde. Ale tohle střídání jeden brzo ráno - později odpoledne a opačně mi přijde ideální.

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.02.17 09:48

@monrom jo jak říkáš, vlak je v tomhle asi nejlepší, s tím souhlasím :) děkuju.

MissBIG
Kecalka 367 příspěvků 03.02.17 09:50

Mame to podobně jako psaly holky. Školka 6-16:30. Oba máme volnou pracovní dobu. Ráno vodí manžel a já valím na sedmou do práce a odpoledne ve tři balím, abych byla ve čtyři ve státní školce pro syna a o půl páté v soukromé pro dceru. Když je manžel na služebce, tak vodím i ráno, ale je to šílený stres pro mě i pro deti. Zatím to takto děláme měsíc…a narovinu…nevím jak dlouho to vydržíme. Jsem úplně hotová. :-( nikoho tady nemáme, tak uvažuju, že jednou nebo dvakrát týdně nájmu paní, aby vyzvedávala děti ze školky a já si v práci mohla dodělat co potřebuji. Pač nevím jak dlouho mi budou tolerovat to, že mi to ve tři odpadne od ruk…

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.02.17 09:54

@MissBIG tomu úplně rozumím… jak dlouhou máte cestu do práce? Taky mi pak přijde že třeba 1 - 2× týdně si vzít paní na hlídaní je ideální. Vše si doděláš a máš klid a zaměstnavatel nemůže nic říct. d

Myrule
Kecalka 156 příspěvků 03.02.17 10:06

Mám sice muže, ale ten díky své práci syna vodi/vyzvedava max 1× týdně. Takže si to musím zajišťovat víceméně sama. Školka je od 6:30 -17 hod. Pracuju od 8 -16 hod. Cesta do/z práce 50 min..Takže stíhám ťip ťop

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >