Reklama

Pracuji v Německu, ale na záuční dobu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:30
Pracuji v Německu ale na zaucny dobu

Dobrý den,

mám menší problem pracuji v Německu v pekárně od 3.9.2016 a máme smlouvy do konce roku se zaucny dobou 6 měsíců. Ted jsem v 10 týdnů těhotenství. A chci se zeptat když bych jim ted donesla neschopenku skrz rizikové těhotenství můžou me vyhodit? A pak ještě 1 otázka pokud by me mohli vyhodit a ja jim donesla teda neschopenku az po zaucny době po 6 mesicich mohou me pak na konci roku vyhodit?

Všem děkuji za odpovedi

Reklama

Reakce:

KKatka23
Echt Kelišová 7972 příspěvků 10.01.17 19:33

Tak záleží jestli tam pracujete na smlouvu…jako kvůli neschopnosti vás vyhodit nemůžou ani kvůli těhotenství, ale pokud vám skončí smlouva, tak je logický, že vám ji neprodlouží, když jste těhotná… :nevim:

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:35

Na smlouvu tam pracuji ale ted jsem ještě v zaucny době.

Vermun
Závislačka 3284 příspěvků 10.01.17 19:51

@Glosinu tak pravděpodobě se to řídí německými zákony, takže se doptat někde v německu. Jinak ano /dle českých zákonů/ ve zkušební době vás mohou kdykoliv bez udání důvodu vyhodit a to i když jste těhotná a i kdyby jste byla na prac. neschopnosti (tam by to šlo až po 14 dnech prac. neschopnosti). Pracovní poměr skončí uplynutím doby určité (tedy ve vašem případě 31.12.2017), pokud ji zaměstnavatel neprodlouží (což je minimální šance)

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:56

@Vermun
3.3.2017 mám po zaucny době. Takže když půjdu na rizikovy po tomto datumu tak uz me vyhodit nemůžou?

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 10.01.17 19:59
@Glosinu píše:
@Vermun
3.3.2017 mám po zaucny době. Takže když půjdu na rizikovy po tomto datumu tak uz me vyhodit nemůžou?

Musíte si zjistit, jak to řeší JEJICH pracovní právo, tady je to třeba jinak.

Vermun
Závislačka 3284 příspěvků 10.01.17 20:20

@Glosinu je potřeba zjistit jak je to v německu…

Ivan PPZ
Kelišová 5606 příspěvků 10.01.17 20:22

A možná se odlišně řeší i podvody na zaměstnavatele…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama