Pracuji v Německu, ale na záuční dobu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:30
Pracuji v Německu ale na zaucny dobu

Dobrý den,

mám menší problem pracuji v Německu v pekárně od 3.9.2016 a máme smlouvy do konce roku se zaucny dobou 6 měsíců. Ted jsem v 10 týdnů těhotenství. A chci se zeptat když bych jim ted donesla neschopenku skrz rizikové těhotenství můžou me vyhodit? A pak ještě 1 otázka pokud by me mohli vyhodit a ja jim donesla teda neschopenku az po zaucny době po 6 mesicich mohou me pak na konci roku vyhodit?

Všem děkuji za odpovedi

Reakce:

KKatka23
Echt Kelišová 8288 příspěvků 10.01.17 19:33

Tak záleží jestli tam pracujete na smlouvu…jako kvůli neschopnosti vás vyhodit nemůžou ani kvůli těhotenství, ale pokud vám skončí smlouva, tak je logický, že vám ji neprodlouží, když jste těhotná… :nevim:

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:35

Na smlouvu tam pracuji ale ted jsem ještě v zaucny době.

Vermun
Závislačka 3309 příspěvků 10.01.17 19:51

@Glosinu tak pravděpodobě se to řídí německými zákony, takže se doptat někde v německu. Jinak ano /dle českých zákonů/ ve zkušební době vás mohou kdykoliv bez udání důvodu vyhodit a to i když jste těhotná a i kdyby jste byla na prac. neschopnosti (tam by to šlo až po 14 dnech prac. neschopnosti). Pracovní poměr skončí uplynutím doby určité (tedy ve vašem případě 31.12.2017), pokud ji zaměstnavatel neprodlouží (což je minimální šance)

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:56

@Vermun
3.3.2017 mám po zaucny době. Takže když půjdu na rizikovy po tomto datumu tak uz me vyhodit nemůžou?

Terisos
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 10.01.17 19:59
@Glosinu píše:
@Vermun
3.3.2017 mám po zaucny době. Takže když půjdu na rizikovy po tomto datumu tak uz me vyhodit nemůžou?

Musíte si zjistit, jak to řeší JEJICH pracovní právo, tady je to třeba jinak.

Vermun
Závislačka 3309 příspěvků 10.01.17 20:20

@Glosinu je potřeba zjistit jak je to v německu…

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 10.01.17 20:22

A možná se odlišně řeší i podvody na zaměstnavatele…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >