Pracuji v Německu, ale na záuční dobu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:30
Pracuji v Německu ale na zaucny dobu

Dobrý den,

mám menší problem pracuji v Německu v pekárně od 3.9.2016 a máme smlouvy do konce roku se zaucny dobou 6 měsíců. Ted jsem v 10 týdnů těhotenství. A chci se zeptat když bych jim ted donesla neschopenku skrz rizikové těhotenství můžou me vyhodit? A pak ještě 1 otázka pokud by me mohli vyhodit a ja jim donesla teda neschopenku az po zaucny době po 6 mesicich mohou me pak na konci roku vyhodit?

Všem děkuji za odpovedi

Reakce:
KKatka23
Echt Kelišová 8800 příspěvků 10.01.17 19:33

Tak záleží jestli tam pracujete na smlouvu…jako kvůli neschopnosti vás vyhodit nemůžou ani kvůli těhotenství, ale pokud vám skončí smlouva, tak je logický, že vám ji neprodlouží, když jste těhotná… :nevim:

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:35

Na smlouvu tam pracuji ale ted jsem ještě v zaucny době.

Vermun
Závislačka 3339 příspěvků 10.01.17 19:51

@Glosinu tak pravděpodobě se to řídí německými zákony, takže se doptat někde v německu. Jinak ano /dle českých zákonů/ ve zkušební době vás mohou kdykoliv bez udání důvodu vyhodit a to i když jste těhotná a i kdyby jste byla na prac. neschopnosti (tam by to šlo až po 14 dnech prac. neschopnosti). Pracovní poměr skončí uplynutím doby určité (tedy ve vašem případě 31.12.2017), pokud ji zaměstnavatel neprodlouží (což je minimální šance)

Glosinu
Povídálka 36 příspěvků 10.01.17 19:56

@Vermun
3.3.2017 mám po zaucny době. Takže když půjdu na rizikovy po tomto datumu tak uz me vyhodit nemůžou?

Terisos
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 10.01.17 19:59
@Glosinu píše:
@Vermun
3.3.2017 mám po zaucny době. Takže když půjdu na rizikovy po tomto datumu tak uz me vyhodit nemůžou?

Musíte si zjistit, jak to řeší JEJICH pracovní právo, tady je to třeba jinak.

Vermun
Závislačka 3339 příspěvků 10.01.17 20:20

@Glosinu je potřeba zjistit jak je to v německu…

Ivan PPZ
Kelišová 5743 příspěvků 10.01.17 20:22

A možná se odlišně řeší i podvody na zaměstnavatele…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >