Reklama

Pradelna pro hotely..co k zalozeni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Edita2
Závislačka 2676 příspěvků 21.12.16 10:22
Pradelna pro hotely..co k zalozeni?

Holky zlaté Je tu někdo kdo pral pro hotely a penziony?

Zajímalo by mne jak velkou pračku je potřeba pořídit plus sušičku a jaký případně vybrat mandl či něco na žehlení. Kde a jaký koupit prací prostředek a hlavně jestli jsou nějaké směrnice i na to praní jak ručníků tak ložního prádla. Jako 60°C u ložního je mi jasná jen ty ručníky dumám zda nedat i na 90°C a zda je potřeba při tak vysokých teplotách ještě i použít nějakou dezinfekci když to pak jde do sušičky a ještě se to vlastně žehlí. Domácí praní zvládám, ale na toto chci být připravena. Prádelnu mám velkou a je mi jasné že se nesmí křížit cesta špinavé versus čisté prádlo (to je jasné každému :D)

Má někdo zkušenost? :think:

Reklama

Reakce:

Apaji
Kelišová 5345 příspěvků 21.12.16 10:36

@Edita2

No, zkušenost nemám. Ale dívala jsem se na hotelové ručníky (něco jsem sháněla a vyjela mi stránka i na toto) a ony jsou uzpůsobené na praní při teplotě 95 st. Řídila bych se štítkem, nicméně hotely, kde jsme s manželem byli, měli vesměs ten typ ručníku hotelový - tj. bílý a se štítkem na 95. Upřímně bych asi nechtěla ručníky prané na nižší teplotu vzhledem k tomu, že si do něho utřel prd. l cizí člověk přede mnou a Bůh ví s jakou hygienou. Nemluvím o plísních, svrabu atd.

V DM prodávají desinfekční aviváž (nevoní špatně a není drahá), ale jak je to s hotelovou desinfekcí to nevím, zda by stačila jen ta aviváž :think:

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 21.12.16 10:41
@Edita2 píše:

Zajímalo by mne jak velkou pračku je potřeba pořídit plus sušičku a jaký případně vybrat mandl či něco na žehlení. Kde a jaký koupit prací prostředek a hlavně jestli jsou nějaké směrnice i na to praní jak ručníků tak ložního prádla. Jako 60°C u ložního je mi jasná jen ty ručníky dumám zda nedat i na 90°C a zda je potřeba při tak vysokých teplotách ještě i použít nějakou dezinfekci když to pak jde do sušičky a ještě se to vlastně žehlí. Domácí praní zvládám, ale na toto chci být připravena. Prádelnu mám velkou a je mi jasné že se nesmí křížit cesta špinavé versus čisté prádlo (to je jasné každému :D)

takže potřebuješ dodat celé know how na prádelnu? :palec:

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.12.16 10:54

No hlavně je to prodělečný byznys…

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 21.12.16 11:21

@Edita2 Ahoj, já brigádničila za dob studií v prádelně v hotelu Paris v Praze. Měli tam profi stroje od Miele, jak pračky, tak sušičky, k tomu ruční mandl (obsluhovaly ho vždy dva, takže nějaké střední velikosti) a k tomu ještě parní žehličku. Vpodstatě taková težká žehlička se základnou, na které stála pořád zaplá a připravená k použití, když si nějaký host přál vyžehlit třeba oblek atd. Žehlilo se tím napřímo nalíc. Teploty si bohužel nepamatuji, ale pořídila bych takové prádlo, které se dá prát na těch 60 stupňů. Aviváž bych nepořizovala - bude se to sušit v sušičce, takže by to byla zbytečná investice. Jinak prášky měli v obrovských pytlích. Nevím, od koho, ale já třeba kupovávala domů prášky od kvaltu a ty mají v nabídce i prášky pro profipraní: http://www.qalt.cz/…stredky/c-12
Když jsem chodila na střední, tak jsem zas chodila na brigády do klasické velké městské prádelny a tam byly oborvské mandly, které obsluhovaly čtyři osoby a ty byly volně stojící (ty mandly i ty osoby :lol: ). Takže to bylo o něčem úplně jiném, než v tom hotelu, tam byla jen malá prádelna a hned vedle ní místnost, kde se to třídilo. Takže se to v takových plátěných pytlích dovezlo jedněmi dveřmi do prádelny, tam se to roztřídilo a pak to postupovalo dál, až se to vyžehlené podalo do toho vpodstatě skladu.

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 21.12.16 11:27

Tak to všechno je přece na tobě. Jsou prádelny, které mají „malé“ pračky, jsou prádelny, které mají pračky průmyslové. Záleží na klientele, množství prádla, které budeš prát… Je to jen o tvých možnostech.
Pokud nemáš v plánu prát prádlo ze zdravotnických zařízení, myslím, že žádné směrnice a vyhlášky tě neomezují.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16332 příspěvků 21.12.16 11:45
@Edita2 píše:

Už jsi v nějaké takové prádelně byla?

Edita2
Závislačka 2676 příspěvků 21.12.16 14:31

Hele je prani zboznuji :-D a myslim ze si prat po vlastnim penzionu je lepsi nez dumat nad pradelama a resit svoz a vse. Toto bych sibrada pohlidala sama :-) penzion neni extra velky a spise si myslim ze budu resit zalezitost jako vyprat povleceni po treba tydenni skole v prirode. Nebo nejaky ozdravny pobyt. Jako nejradeji bych pradlo namacela do sava co si budeme vykladat jsem na cistotu pes :-) a rucbiky bych mela rada mekoucke a ne jak v jednom hotelu kde jsem byla a daly se ppuzit leda jako skrabadlo :-D mistnosti mam dve plus mistnost na ciste pradlo. Do pradelny se bude shazovat sachtou co je kntomu urcena. Prevozni bedny nejak poresene mam. No jinak v zadne pradelne jsem jinak nebyla. V rodinnem penzionku jsme meli klasickou pracku na 8kg a ani tu susicku jsme nemeli jen zehlici prkno a obyc zehlicku a dalo se prezit. Toto je teda trosku uz vetsi ale susicku chci urcite i skrz hygienu at to projede na vysokou teplotu. Ja nevin zda se daji nekde udelat exkurze do pradelny :-D nevim jak by se nekde v hotelu na me tvarili :-D jsem proto rada za jakekoliv tipy a rady. Nejak preddstavu mam a jak to dopadne to netusim. Nechci to jako vydelecnou cinnost. Spise jen sobestacnost penzionu

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16332 příspěvků 21.12.16 14:56
@Edita2 píše:
Hele je prani zboznuji :-D a myslim ze si prat po vlastnim penzionu je lepsi nez dumat nad pradelama a resit svoz a vse. Toto bych sibrada pohlidala sama :-) penzion neni extra velky a spise si myslim ze budu resit zalezitost jako vyprat povleceni po treba tydenni skole v prirode. Nebo nejaky ozdravny pobyt. Jako nejradeji bych pradlo namacela do sava co si budeme vykladat jsem na cistotu pes :-) a rucbiky bych mela rada mekoucke a ne jak v jednom hotelu kde jsem byla a daly se ppuzit leda jako skrabadlo :-D mistnosti mam dve plus mistnost na ciste pradlo. Do pradelny se bude shazovat sachtou co je kntomu urcena. Prevozni bedny nejak poresene mam. No jinak v zadne pradelne jsem jinak nebyla. V rodinnem penzionku jsme meli klasickou pracku na 8kg a ani tu susicku jsme nemeli jen zehlici prkno a obyc zehlicku a dalo se prezit. Toto je teda trosku uz vetsi ale susicku chci urcite i skrz hygienu at to projede na vysokou teplotu. Ja nevin zda se daji nekde udelat exkurze do pradelny :-D nevim jak by se nekde v hotelu na me tvarili :-D jsem proto rada za jakekoliv tipy a rady. Nejak preddstavu mam a jak to dopadne to netusim. Nechci to jako vydelecnou cinnost. Spise jen sobestacnost penzionu

Tak já myslela, že budeš prát prádlo na kšeft. Prát prádlo ve vlastním penzionu, tak to snad problém nebude. Pokud tam není sto postelí, ale třeba jen třicet, tak to stačí málo. Kdyby bylo nejhůře, můžeš to dát někam vyprat.

Kelsey
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 21.12.16 16:36

Nevím co je k tomu třeba, ale u nás na vsi to jedna rodina dělá.
Mají to v domě ve sklepě. Jestli je to prodělečné či ne jak tu někdo píše nevím, oni mají víc druhů podnikání v rodině. A co jdu vedle do obchodu vidím, že odváží čisté prádlo nebo jde ze sklepa para nebo to okolo krásné voní.
Ale oni už to dělají roky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama