Prádlo z pračky / sušičky nevoní ( zatuchlina)

8.2.20 17:59

Prádlo z pračky / sušičky nevoní ( zatuchlina)

Popravdě - už si nevím moc rady.
Prádlo vyperu, usuším v sušičce a je tu taková ta zatuchlina. Nikdy jsem s tím nebojovala.
Nyní mě to už docela obtěžuje. Asi mám podezření na pračku. Peru a suším v sušičce v malé technické místnosti. Na praní používám prášek i gel na střídačku. Avivážuju minimálně. Pračku jsem celou vymyla něčím z Lidlu ( přípravek přímo k čištění praček ), nádržku, gumu, pustila program s lahvičkou a bez úspěchu.
Prádlo je cítit takovou zatuchlinou. Je pravda, že více to dělá tm. prádlo.
Prosím o radu co s tím, nějaké osvědčené tipy pro boj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.2.20 18:14

@smutná máma Tak tohle jsem řešila celkem dlouho. Opakovaně jsem čistila filtr, pořádně gumu u dvířek, vymyla to nějakým prostředkem na čištění praček z drogerie DM, prala na 90 stupňů. Taky jsem čistila odtokovou hadici, tam byl docela humus. Na netu jsem přečetla nějaké tipy, např. že nepoužívat gely na praní a aviváž, ale jen prášek. Zápach zatuchliny se výrazně snížil, ale stejně to nebylo pořád ono a přesně, dělalo to hlavně tmavé prádlo. Nakonec jsme koupili novou pračku, ta stará sloužila 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
8.2.20 18:21

Přiznám se, na filtr jsem zapomněla a odtokovou hadici, tu musí manžel. Kdybych věděla, že je to tou hadicí, koupím klidně novou. Pračku mám asi 4 roky, stará moc není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4620
8.2.20 18:26

Zkuste ocet, jednou za čas to dělám. Pustím pračku na 90 s celou lahví octu. Klidně delší program. Pračka mi ani po 11 letech nesmrdí a to ani nevím kde má filtr :D :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 18:30

@estrela ocet do bubnu nebo do nádržky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 18:35

Klidně do nádrže on tam steče během praní, já nedávno řešila stejný problém, zatuchlo mi prádlo, tak jsem tam nalila celou flašku octa a zápach odešel :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3519
8.2.20 18:41

Ja s tim taky bojovala.Ocet.,cistidlo.,vyprat jednorazove na 90, vse k nicemu.Ted co jen trochu jde peru na 60,ne na 30 ci 40 a je to lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
8.2.20 18:42

@smutná máma vzdycky davam trochu do nádržky, zbytek do bubnu. Určitě ale musí být těch 90℃.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 18:49

Holky, super, doperu poslední smradlavku a jdu dát jednu octovou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9540
8.2.20 18:51
@Konnny píše:
Ja s tim taky bojovala.Ocet.,cistidlo.,vyprat jednorazove na 90, vse k nicemu.Ted co jen trochu jde peru na 60,ne na 30 ci 40 a je to lepsi.

Taky mám vyzkoušeno, že aby pračka nebyla zatuchlá, je potřeba minimalně jednu várku týdně prát na 60, ještě líp na 90. Moje pračka dokonce hlásí, když se dlouho pere jen na nízké teploty, že se má zapnout vyvářka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
8.2.20 18:51

@smutná máma asi zbytečná poznámka, ale nechavej pračku otevřenou, ať nezatuchne znova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3519
8.2.20 18:55
Ja s tim taky bojovala.Ocet.,cistidlo.,vyprat jednorazove na 90, vse k nicemu.Ted co jen trochu jde peru na 60,ne na 30 ci 40 a je to lepsi. @ivašot.
@ivašot. píše:
Taky mám vyzkoušeno, že aby pračka nebyla zatuchlá, je potřeba minimalně jednu várku týdně prát na 60, ještě líp na 90. Moje pračka dokonce hlásí, když se dlouho pere jen na nízké teploty, že se má zapnout vyvářka.

Přesně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 19:04

Ja teda pouzivam kyselinu citronovou, nesmrdí jako ocet. Odmerku na prasek do bubnu a na 90°

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4983
8.2.20 19:08

Na tmavé veci sa údajne používajú nekvalitné farby. Mala som rovnaký problém, pomohol gel na pranie Lanza fresh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
8.2.20 19:28

Taky vycistit filtr v susicce, to mi taky pomohlo, drzi se v tom peknej sajrajt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu