Reklama

Praha 4 Lhotka, ulice Zálesí a okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucieus 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 11:35
Praha 4 Lhotka, ulice Zálesí a okolí

Ahojda holky, je tu někdo, kdo bydlí v Praze 4 (Lhotka) a mohl by mi odpovědět na pár otázek? S přítelem a s 2 letou dcerkou se tam budeme stěhovat (Leden/ únor) Zajímá mě, kde co všechno je? Koukala jsem na mapy, tak jsem našla pár dětských hřišť, obchodáky a školky. Dá se tam někam ještě s dětma chodit? Nějaké akce, zabavy atd.. Jaký jsou lidi kolem vás? Jsem z vesnice a město pro mě bude trochu šok :lol: Dá se tam v pohodě seznámit? Ráda bych si tam našla maminku na společné procházky :kytka: a na ruzné společenské akce…

Reklama

Reakce:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 20.12.16 11:44

Ja teda zatim deti nemam, ale urcite prijde vhod kunraticky les, kde je minizoo, pak rybnik u labute, v arealu tomayerovy nemocnice jsou mufloni, trochu dal je modranska rokle. V novodvorska plaza je detsky koutek, pak je tu kulturni dum novodvorska, kde je spousta zajmovych krouzku pro deti, koncertni sal a knihovna s kavarnickou. To tak namatkou, co me napadlo.

Lucieus 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 12:09

@Adeletka teda, dekuji moc :-) myslím si, že v létě budu mít co dělat, abych to s dcerkou všechno prošla. Mám s ty Prahy docela strach, ale snad to zvládneme a zvykneme si.

Frijoles
Povídálka 36 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 12:12

Ahoj. Kunraticky les mohu doporučit. Chodíme tam s dvouletakem téměř denně. V létě je to ještě lepší. Zahradní restaurace s hřištěm, spousta detí a minizoo zabaví na celé odpoledne :D
Jinak hřišť je tu kolem hodně a vždy se tam najde parťák na hraní. Za mě bych ještě vyzvedla zdravotní středisko v ulici Tajovského a Mudr. Bělorovou. Je to skvělá dětská lékařka.

martula78
Kecalka 342 příspěvků 20.12.16 12:48

Pristehovali jsme se do Prahy s detmi pred ctyrmi mesici a zvykli jsme si rychle. My bydlime na Jiznaku, kousek od Prahy 4. Ono kdyz se rekne Praha, tak si clovek predstavi blazinec, centrum mestaa auta, ale neni to tak hrozne, oni ty zastrcenejsi sidliste nejsou az tak hrozna. Jinak ja jsme mestsky clovek, ja bych na venkove umrela nudou.

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 20.12.16 12:52

Urcite si zvyknete. Lhotka neni zadne centrum, takze ten prechod vesnice-mesto je pozvolnejsi. Vyhodou je blizke metro, takze clovek bydli relativne v prirode a zaroven to ma ctvrt hodiny do centra. A tam je dalsi zabavy habadej. Akorat mi tu teda blizko chybi kino.

Kejdík
Závislačka 3487 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 12:53

@Lucieus já bydlím na Novodvorský. Určitě si najdete v okolí spoustu míst na procházky, která Vám budou vyhovovat. Kunratický les je super. Občas tam mívají Lesy Praha krásné akce pro děti. Tady na Novodvoský hraje každou tuším neděli loutkové divadlo Zvoneček v kulturním centru. Pak mívají super akce v Braníku v ulici Vltavanů od DDM Prahy 4 - Hobby centrum 4. Určitě si tu vyžití najdeš. I v Plaze mívají akce pro děti, bazárky oblečení atd.

martula78
Kecalka 342 příspěvků 20.12.16 17:48

Akorat se jen priprav, ze je tu draz. Treba zrovna akce pro deti, co staly na mensim meste treba 30 kc za dite, tak tady das vic. Nebo za bazen, kadernici apod…

Lucieus 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:04

@martula78 občas nakupuji dětské věci v tescu nebo pepku, nebo taky v lidlu, coz bude cenově stejný, jako treba v Pardubicích ;) kadernice 2× za rok jen konečky, barvim sama, do bazenu chodim taky tak 1 - 2× do roka ;) Možná ty menší nákupy budou o něco dražší, hlavně nájem a taky školka, ty se děsím nejvíc :roll: ostatni věci se dají oželet 8)

martula78
Kecalka 342 příspěvků 20.12.16 19:09

Ty sluzby jsou tady drazsi, jidlo a obleceni ani ne. To je stejne jako jinde. Najmy jsou tedy docela pekelny. Kdyz sezenes statni skolku -coz se dnes da vetsinou uz v pohode- tak je skoro stejne draha jako v jinych mestech: 1200 kc za pobyt i jidlo.

Lucieus 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:53

@martula78 1200 je za týden, nebo měsíc? Ještě jsem to nezjistovala, tak promiň za hloupou otázku :oops: a jak to je, když v Praze nebudu mít trvalé ani přechodné bydliště, jaká je šance na přijetí dítěte do státní školky? Já vim, jeste máme rok čas, ale raději se informuji předem ;)

martula78
Kecalka 342 příspěvků 20.12.16 22:49

Tech 1200kc je za mesic, tak se to v tech statnich skolkach pohubuje. Ja tedy zatim dcerku ve skolce nemam, je se mnou doma, ale co jsem tak koukala na webovky, tak to tam meli psane. Urcite s trvalym pobytem by mela mala vetsi sanci dostat misto ve skolce (zapisy byvaji nekdy v dubnu), jestli se tady jede na body (kdy treba trvaly pobyt 2 body, sourozenec ve skolce 1 bod, atd…)

Kejdík
Závislačka 3487 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 15:57

@Lucieus platíme za školku 700 za jídlo a 890 školkovný za měsíc. Ještě 1500 SRPŠ (to je za rok. Malej chodí do Němčický. Jinak kousek od OBI, to je tuším zastávka Sídliště Lhotka je tam pizza go home. Budou od ledna v provozu salony střední školy služeb a tam se dá za slušné peníze zajít na kosmetiku a stříhají taky dobře :)

eriika89
Kecalka 111 příspěvků 27.12.16 15:56

@Lucieus ahoj, já bydlím tam kousek :-) na Prahu 4 jsem nikdy nechtěla a teď co máme malou jsem nadšená. Přijde mi, že je to jedno z nejlepších míst na bydlení pro rodinu :-) všude okolo hezké procházky, ty lesy nebo je to kousek dolů k vodě, kde je hezká stezka. Mám 8 mesicni holčičku, tak když se pak budeš chtít seznámit a někam se projít tak dej klidně vědět :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama