Praha 8 - podpora v nezaměs.- rodičovská + 8 měs. práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 21:41
Praha 8 - podpora v nezames.- rodicovska + 8 mes.prace

Ahoj, muzete mi prosim nekdo poradit jak zjistim kolik bych dostala podporu v nezamestnanosti, jestli vubec? Dceri budou v kvetnu 3 roky. Hlida mi ji maminka, ale ze zdravotnich duvodu to dal nepujde. Koncim v praci v kvetnu. Mozna ze se do stejne prace vratim v zari, ale potvrzene to nemam. Muzu se registrovat na uradu a hledat praci z domova? Nez nastoupi dcera do skolky, tak to jinak nejde. Mate nekdo zkusenost s uradem prace na Praze 8? Nechaji vas hledat si sami praci, nebo hned po 14 dnech vam zasilaji nabidky? Nechci prijit o penizky, ale jestli to ma vubec cenu. Kalkulacka na davku pocita s praci po dobu 12 mesicu, ale ja pracuju jen 8 mes hned po rodicovske. Cistyho mam 18. JEstli to vyjde kolem 2 tis., s tim ze na uradu budou prudit, tak to asi nema cenu. Dam si peci do 7 let a v klidu si budu hledat praci. ALe jestli je to vic a na uradu chapou moji situace aspon do doby nez pujde do skolky, tak mi asi zase tolik nabidek na doma nedaji ne? NEbo bzch ji klidne brala za dobry penize, ale muzu si na urade rict kolik chci minimum? Dekuju moc za informace.

Přečtěte si článek: Podpora v nezaměstnanosti 2019: Přehledně a jasně

Reakce:
TopSecret
Závislačka 3759 příspěvků 04.04.19 21:49
@Anonymní píše:
Ahoj, muzete mi prosim nekdo poradit jak zjistim kolik bych dostala podporu v nezamestnanosti, jestli vubec? Dceri budou v kvetnu 3 roky. Hlida mi ji maminka, ale ze zdravotnich duvodu to dal nepujde. Koncim v praci v kvetnu. Mozna ze se do stejne prace vratim v zari, ale potvrzene to nemam. Muzu se registrovat na uradu a hledat praci z domova? Nez nastoupi dcera do skolky, tak to jinak nejde. Mate nekdo zkusenost s uradem prace na Praze 8? Nechaji vas hledat si sami praci, nebo hned po 14 dnech vam zasilaji nabidky? Nechci prijit o penizky, ale jestli to ma vubec cenu. Kalkulacka na davku pocita s praci po dobu 12 mesicu, ale ja pracuju jen 8 mes hned po rodicovske. Cistyho mam 18. JEstli to vyjde kolem 2 tis., s tim ze na uradu budou prudit, tak to asi nema cenu. Dam si peci do 7 let a v klidu si budu hledat praci. ALe jestli je to vic a na uradu chapou moji situace aspon do doby nez pujde do skolky, tak mi asi zase tolik nabidek na doma nedaji ne? NEbo bzch ji klidne brala za dobry penize, ale muzu si na urade rict kolik chci minimum? Dekuju moc za informace.

Podporu dostanes. Do papiru napises, ze nemas hlidani-do poznamky. No a hned rict, ze v zari budes mit praci. Nabidky ti musi davat. Proste reknes, ze ti to nevyhovuje. Ale kdyz budou vedet, ze v zari pujdes do prace, tak to nebudou tak hrotit.
No a taky zalezi na jakou urednici natrefis. Urednice vetsinou jsou podle datumu narozeni.
Podporu dostanes 45% pokud sama ukoncis smlouvu. Kdyz smlouva vyprsi, ci te oni propusti, tak 60%. Pak 45% na 5 mesicu.
Snad to pisu spravne. Pohledej na netu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:09

a 45% i kdyz v praci jsem byla jen 8 mesicu? Neni to nejak snizeny? Je tam nejaka hranice, od kdy se to pocita? Prece kdyby nekdo sel pracovat po rodicovsky, treba na 4 mesice, tak taky dostane podporu?

TopSecret
Závislačka 3759 příspěvků 05.04.19 12:01
@Anonymní píše:
a 45% i kdyz v praci jsem byla jen 8 mesicu? Neni to nejak snizeny? Je tam nejaka hranice, od kdy se to pocita? Prece kdyby nekdo sel pracovat po rodicovsky, treba na 4 mesice, tak taky dostane podporu?

Jo. Pujdes na jeden den pracovat, das vypoved a budes dostavat ten normalne podporu. Tech 45% z tveho platu. Je jedno, ze si delala 8 mesicu.
Na UP se muzes prihlasit, uz po pul roce, kdyz si z pracaku odesla a pracovala.

Co by delali takovy sezonni delnici, ktery na zimu propusti. Taky nemaji oddelanej rok.

TopSecret
Závislačka 3759 příspěvků 05.04.19 12:03

A materska a rodicovska se ti pocita do odpracovanych let.
To akorat lidi po skole nedostanou nic, protoze nemaji odpracovanej rok.

amer.kokrspanel
Povídálka 38 příspěvků 05.04.19 12:50

Takže ted už jen mít štěstí na pracovnici. Tak to teda zkusim, nemam co ztratit. Dekuju za info.

Váš příspěvek
Reklama