Bydlení Praze nebo okolí? Jaké jsou plusy a minusy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 18:35
Praha a okoli plusy a minusy

Ahoj, mela bych dotaz.
Je tu nekdo v podobné situaci, nazory, plusy, minusy..
Budeme prodavat maly byt v Praze, chceme neco vetsiho opet na hypotéku. A stale se nemuzeme rozhodnout jestli zustat v Praze nebo jit do blizkeho okoli. Je tu nekdo z vas, kdo udělal podobne rozhodnutí? Jste u Prahy spokojeni? Co dojizdeni.. Ja mam rada klid, v Praze moc klid neni, hodne lidi, bezdomovcu atd. Za prahou se zas bojim, co dojizdeni zatim auto nemame, co kdyz deti nevemou do skolky. Jak je po praci budu stihat vyzvedávat atd. Za nazory vsem děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 13.09.19 18:40

Tak primárně záleží na tom kde a jak pracujete a dost podstatné je kam byste se stěhovali. Něco jiného jsou Černošice něco jiného Jesenice a nebo třeba Český Brod.

Hloupost je stěhovat se do obcí bez občanské vybavenosti, s dojížděmím do práce delším než nějakých 50-60 minut, bez příčetného okolí a nějaké rozumné místní komunity.

Bábrdl
Generální žvanilka 24648 příspěvků 13.09.19 18:51
@Anonymní píše:
Ahoj, mela bych dotaz.
Budeme prodavat maly byt v Praze, chceme neco vetsiho opet na hypotéku. A stale se nemuzeme rozhodnout jestli zustat v Praze nebo jit do blizkeho okoli. Je tu nekdo z vas, kdo udělal podobne rozhodnutí? Jste u Prahy spokojeni? Co dojizdeni.. Ja mam rada klid, v Praze moc klid neni, hodne lidi, bezdomovcu atd. Za prahou se zas bojim, co dojizdeni zatim auto nemame, co kdyz deti nevemou do skolky. Jak je po praci budu stihat vyzvedávat atd. Za nazory vsem děkuji.

A jsi rodilá Pražačka, nebo náplava? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 18:52

V mládí a ještě s jedním dítětem jsme bydleli v Praze v podnájmu. Když jsme čekali druhé dítě, odstěhovali jsme se 20km za Prahu. Do městečka, která má školku, školu, zdravotní středisko, obchody, možnosti kroužků a po městě všude lze dojít pěšky. Blízko les, koupaliště, město má malý plavecký bazén, kino,…Do Prahy 20 min. autem nebo 30 min. vlakem na Hl. nádraží či busem na metro. Děti už jezdí na SŠ vlakem do Prahy, ve škole jsou stejně jako Pražáci, takže dojížděním netrpí. Nikdy jsem nelitovala. Nic nám tu nechybí. Jediné, co mi vadí, jak se všude okolo staví a zhoršuje se doprava…Měli jsme ale štěstí, že bydlení jsme kupovali v době, kdy to ještě šlo, dnes bychom si tu dům koupit nemohli. Cena bytů a domů je jak v Praze…

Premek_Orac
Kelišová 5622 příspěvků 13.09.19 18:53

Nejlepsi na dojizdeni do Prahy je vlak, takze pokud nemate auto, hledal bych lokalitu na nektere z hlavnich zeleznicnich tras.
Hlavni vyhodou je nizsi cena nemovitosti.
Hlavni nevyhodou, ze to nikde neni Praha s celou siri sve nabidky prace i pro volny cas. Takze napr. pak po materske az je dite ve skolce ci skole je problem pracovat i vyzvedavat dite vcas.

Bábrdl
Generální žvanilka 24648 příspěvků 13.09.19 18:57

Souhlasím. Když už chceš teda za Prahu, vlak nad zlato. Tratě se budou zkapacitňovat, měly by vznikat S linky. Jako v Evropě, né to, co je teď.

Natálka26
Kelišová 6004 příspěvků 13.09.19 19:00

Jsem rodilý Pražák, cely život jen tam, max kousek za Prahu na chatu, pak vlivem okolností jsme koupili dům za Prahou (cca 20-30 min od Prahy) a musím říct, že jsem spokojená. Dojíždění busem nevím jak funguje, jela jsem párkrát a neřešila jsem čas, ale děti i dospělí odsud normálně dojíždí do Prahy a i ti co mají auto volí MHD, tak to asi nic hroznyho nebude. Děti ti do školky vezmou v místě trvalého pobytu stejně tak v Praze (nevím jaký rozdíl zde vidíš) my tu máme 2 školky a dítě mi vzali v průběhu roku bez zápisu, jen jsem si zavolala zda je místo a bylo, nevím jestli bych tolik štěstí měla v Praze. Jako nevýhodu vidím především v tom, že když si chci jít posedět s kamarádkami do Prahy večer tak buď nepiju, nebo musím stíhat poslední bus kolem půlnoci a ještě se 2 kilasky projít (není to dálka, ale jdeš kolem lesa a ty prasata nejsou příjemná společnost) nebo můžu jet vlakem asi ve 2 ráno ale to se zase bojím, takže tohle je podle mě jediná nevýhoda.

ugluk
Hvězda diskuse 47631 příspěvků 13.09.19 19:11

Jde o konkrétní místa. Já bydlela celý život v dojezdné vzdálenosti Prahy. nejdřív dvacetitisícové město s komplet obč. vybaveností, prakticky jsme z něj nemuseli vystrčit paty. Pak pětitisícové město, ale zas podstatně blíž Praze, to už jsem studovala vejšku, pak pracovala, každodenní dojíždění do Prahy a když bylo něco na vzdálenějším konci Prahy, tak půldenní výlet. Ale jinak dopravní spojení bus i vlak, krásná příroda kolem, žádnej satelit, milovala jsem to, akorát byl člověk v tý praze prostě furt a ač vlak luxus, jezdil jednou za půl hodiny. Ale díky tomu všemu tam byly ceny o poznání vyšší než na kraji Prahy.
Pak jsme šli do Prahy, na okraj, je tu klid, většina věcí v docházkové vzdálenosti a co není, tak MHD, která tu jezdí co pár minut i v noci, z toho jsem ještě po letech furt na větvi. Místo samotný není holt tak pěkný, ale v okolí spousta krásných míst, no zas to má úplně jiný výhody, nestěžuju si. Ale paradoxně jsou tu byty levnější než v tom pětitisícovým městě za Prahou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 19:11

Zatímco v Praze auto nepotřebuješ, tak za Prahou bez auta ani ránu. Ale já jsem „přípražák“ odjakživa a vyhovuje mi to.
Záleží, kam byste šli, klíčová je příjezdová tepna do Prahy, a v kolik hodin budeš jezdit. Někdy a někde je to fakt na dlouho. Vlak může být řešení.

ugluk
Hvězda diskuse 47631 příspěvků 13.09.19 19:15

Jo a ještě - v tom pětitisícovým městě, jak se tam stěhovala z Prahy hromada mladých, byly totálně přeplněný školky i školy. Do školky se děti dostaly ve 4,5 letech nejdřív, ve škole jich bylo třicet ve třídě. Teď po pár letech už nevím, zda se něco změnilo. Ale paradoxně v praze výběr z několika školek v docházkové vzdálenosti, ve třech letech by mi dítě vzali do všech, ve třídě ve škole dětí dvacet. Nevěřila bych. Ale než bych se za Prahou nechala oblbnout "kompletní občanská vybavenost, MŠ, ZŠ, ověřila bych si, jaká je realita tam dítě dostat. Protože spádová školka prakticky jen jedna.

peta1003
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 13.09.19 19:25

My jsme bydleli v pronajatam byte na Letny, takze jsem chodila uplne vsude pesky…praci jsem mela v Jindrissky, takze jsem to mela kousek.
Pak jsme zacali hledat neco svyho a nasli…maly dum se zahradou a za tu cenu bychom v Praze koupili tak garsonku a jeste hnusnou a vybydlenou…ted bydlime necelych 8 km od Kladna a na Zlicin 16km a jsme spokojeny…bus jezdi do Ph kazdou chvilku. Bydlime v Unhosti a je tu asi vsechno co je potreba :D

Nimie
Nadpozemská drbna 28346 příspěvků 13.09.19 19:36
@Anonymní píše:
Ahoj, mela bych dotaz.
Šli jsme za Prahu, spokojení jsme hodně, ale nám to přineslo docela dost benefitů + máme víc aut + na dojíždění máme velmi dobré destinace. Takže to dost vykompenzovalo to, že máš trošku omezenější dopravu.

Osobně bych ale bez alespoň jednoho auta za Prahu nešla, resp. já bych nešla bez aspoň dvou, ale chápu že v některých rodinách to funguje i s jedním. Museli byste minimálně být u vlakové stanice, což samo o sobě bude znamenat vyšší cenu, protože většina těchto oblastí zdražuje dost podobně šíleným tempem jako Praha samotná, navíc ani to není všespásné a do spousty destinací se prostě auto vyplatí mnohem víc, tím spíš s dětmi. Není to jen o školce, pak škola, střední, kroužky…

jkra
Nadpozemská drbna 29531 příspěvků 13.09.19 20:00

Bydlim do 20 km, na vlaku.do Phy jezdim po okruhu u letiste, pohoda. Do Phy bych nesla, toto mi vyhovuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:15
@Anonymní píše:
Ahoj, mela bych dotaz.

Resili jsme to pred lety a opravdu je dulezita obvanska vybavenost dane lokality. Bez MHD pripadne vlaku bych do zadne takove lokality nesla. Vyhody - nizsi ceny nemovistosti (i kdyz zas v zavislosti na lokalite), mozna klid, lepsi sousedske vzahy a co hlavne vidim v posledni dobe tak je dostupnost jesli a skolek, primestske lokality delaji pro lidi prvni posledni, jen aby je nalakali na bydleni, takze co vim dost priprazskych lokalit ma dostupne jesle a skolky i pro male deti za prijatelne ceny to v Praze neni. Dost mestskych casti na zrizovani jesli a skolek kasle a trba v nasi casti je problem umistit i 4 lete dite. Takze zpetne bych volila lokalitu mimo Prahu i presto, ze ted mam vsechny sluzby u nosu, na Prahu celkem kkidna lokalita, ale nedostatek skolek a dokonce uz i ZS.

Bábrdl
Generální žvanilka 24648 příspěvků 13.09.19 20:20
@Anonymní píše:
Resili jsme to pred lety a opravdu je dulezita obvanska vybavenost dane lokality. Bez MHD pripadne vlaku bych do zadne takove lokality nesla. Vyhody - nizsi ceny nemovistosti (i kdyz zas v zavislosti na lokalite), mozna klid, lepsi sousedske vzahy a co hlavne vidim v posledni dobe tak je dostupnost jesli a skolek, **primestske lokality delaji pro lidi prvni posledni, jen aby je nalakali na bydleni, ** takze co vim dost priprazskych lokalit ma dostupne jesle a skolky i pro male deti za prijatelne ceny to v Praze neni. Dost mestskych casti na zrizovani jesli a skolek kasle a trba v nasi casti je problem umistit i 4 lete dite. Takze zpetne bych volila lokalitu mimo Prahu i presto, ze ted mam vsechny sluzby u nosu, na Prahu celkem kkidna lokalita, ale nedostatek skolek a dokonce uz i ZS.

To myslíš vážně? Mněš spíš připadá, že celý Středočeský kraj z náletu lidí „nemám na bydlení v Praze, koupím si u vás“ šílí, obrňují se stavebními uzávěrami, soudí se z developery, vyžadují EIA i u stavby kurníku :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama