PRAHA: gynekolog na pojišťovnu (VZP)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
25.11.21 09:08

PRAHA: gynekolog na pojišťovnu (VZP)

Ahoj,
z diskuze, kterou jsem zakládala minule, jsem pochopila, že po přestěhování budu potřebovat nového gynekologa v Praze. Stěhuji se v lednu a rodit bych měla v květnu.
Začala jsem hledat gynekology, resp. nejdřív gynekoložky, protože preferuji za doktorku ženu, ale bohužel jsem narazila na praxi, na kterou jsem doteď nebyla zvyklá - různé poplatky za roční registraci a za všemožné jiné výkony.
Momentálně jsem registrovaná v centru, kde je asi 8 různých gynekologů, kteří ve všední dny vykrývají časové období od 06.00 do 20.00, takže i když má moje gynekoložka dovolenou, nebo bych měla akutní problém v době, kdy neordinuje, tak se mě vždy někdo ujme. Za registraci se neplatí nic, neplatí se žádné roční poplatky. Jediné, co platím jsou plastová zrcadla (50 Kč), ale doslala jsem na výběr i kovová (zdarma), dále platím za fotky z ultrazvuku (100 Kč) a samozřejmě za nadstandardní vyšetření, která nehradí pojišťovna plošně, ale pak je proplácí (např. VZP v programu prevence) jako byl třeba velký prvotrimestrální screening.
Je šance najít nějaké takové místo i v Praze (samozřejmě tam, kde berou nové pacientky), nebo jsem totálně rozmazlená tím centrem, které teď navštěvuji, a budu se muset smířit s „pravidly hry“ v Praze?
Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1321
25.11.21 09:18

Jo, v Praze je to vcelku oříšek. :mrgreen:

Já teď od začátku těhotenství chodím do diagnostického centra nemocnice Hořovice je to přímo na metru Nové butovice. Vše je na pojišťovnu, je to nové centrum od letošního dubna. Je tam i přímo doktor se specializací na těhotenství. K němu chodím. Ale je možné si vybrat i gynekoložku.

Nevím, jestli ses už registrovala v porodnici. V Praze probíhá ve 14tt. Jinak toto centrum má i “základnu” v Hořovicích (porodnici), kde se nemusíš předem registrovat, a je to tam nově zrekonstruované. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.11.21 09:23

@Angry_birds Registrace v porodnici od 14tt pro mě byla velká novinka. Úplnou náhodou jsem to zaslechla v těhotenském vlogu youtuberek z A Cup of Style. :lol: Takže zrovna včera jsem byla potvrdit registraci v Podolí. Ale jinak díky za info. To by mi vůbec nenapadlo, že půl roku před porodem, kdy to těhotenství ani není na člověku ještě vidět, se už řeší, kde bude rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
25.11.21 09:26

Já chodím k Mudr. Dědicové a je fakt skvělá. I sestra je super. Platím pouze zrcadla při vyšetření - 50 Kč a připlácím si za kvalitnější cytologii. Jinak jsem nikdy nic neplatila, ale měnila jsem gynekoložku až po porodu. Mrkni na Gyned.cz :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
25.11.21 09:28

@gagalady

Ha! :D
Tam jsem se to taky dozvěděla. Potom mi to teda sdělil i gynekolog. V Podolí jsem též registrovaná. Máme to nejblíž od baráku, tak pro jistotu, kdyby se porod nějak nečekaně rozjel. Ale jinak plánuji ty Hořovice, přece jenom tam nebude takový nával. Jsem prvorodička, takže gynekolog říkal, že bych tam měla v klidu stihnout dojet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat