Praha - kavárny a místa, která musím vidět!

124
5.6.20 09:05

Praha-kavarny a mista,co musim videt!

Ahoj,

Budu 3 dny v Praze a chtela jsem Vas poprosit, jestli byste mi neporadili nejake typy na pěkné nebo netradiční kavárny, ktere bych nemela minout, na nějaké zákoutí, ktere neni tak zname, ale prekvapi krásou…
I treba nejaky pekny bar, restauraci s vyhledem..

Dekujiiii

(Hlavni dominanty Prahy, jako Karluv most, hrad, katedralu sv.Vita, Orloj, narodni muzeum, Vaclavak uz znam :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

926
5.6.20 09:18

Dum u cerne matky bozi.
Kavarna Adria
Luxusni vyhled - restaurace ktera patri k Duplexu, nebo Zizkovska vez.
Mam rad i parl Sacre ceure.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
5.6.20 09:58

Dekuji!!!

Na internetu je plno typů, ale clovek se v tom ztratí..Takze dekuji, za kazdy typ z vaší vlastní zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
5.6.20 10:23

Při toulkách Starým městem se hodí znát, kde se dá na chvilku odpočinout / osvěžit, takže přidám - ale nevím jak teď fungujé kvůli Covidu:
skrytá, ale kouzelná a překvapivě cenově normální kavárna u Staromáku - Týnská Literární kavára ,
směrem od Staromáku k Vltavě pěkná malá hospoda „U Kata“ (U Radnice 6, Praha1), dobré pivo za normální cebu a výborný utopenci, nebo třeba gulášová polívka ;)
pěkná kavárnička Art-n-coffee v pěkném prostředí v pasáži ČNB, která sama o sobě stojí za prohlídku

krásný prostor stojící za návštěvu je Knihovna akademie věd (proti Národnímu divadlu),
Klementinum s titulem nejkrásnější knihovna na světě, na Mariánském náměstí,
v Dejvicích Národní Technická knihova - moderní dost specifický rostor, podle mě stojí za návštěvu a kavárna Café-Prostoru (cafe.prostoru.cz/

Pěkný je park Riegrovy Sady +výhledy, a je tam i několik kavárniček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
5.6.20 10:28

Dala jsem edit a nedovolilo mi to uložit, že moc odkazů :roll: :zed: tak to rozdělím na dva…

Krásná je procházka z Vyšehradu dolů (výhledy, jen tam jsou schody, jestli nevadí) na Rašínovo nábř. kolem Kovařovicovy vily (úžasný kubismus) na náplavku nebo na Výtoň (kavárničky, posezení u vody, o víkendu trhy), je tam limnigraf zr.1907 (hodiny a pod tím další budík, co ukazuje výšku hladiny Vltavy), po nábřeží dál je Podolská vodárna (stejná zastávka tramvaje)
z Výtoně jezdí přívoz na druhou stranu v rámci PID

ve stejné oblasti mě napadl ještě Faustův dům a jeho zahrady (roh Karlova nám. a Vyšehradská) ale tam je dočasně zavřeno, hned naproti Emauzy s klášterem nebo starý skleník Botanické zahrady na Albertově

dalo by se toho vymyset ještě plno, ale už na víc není čas, třeba večer ;)

Příspěvek upraven 05.06.20 v 10:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
5.6.20 10:29

Ještě jsem zapomněl dodat - Františkánská zahrada u Václaváku. Ten prostor je jak vstup do jiného světa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13863
5.6.20 12:01
@riccius píše:
Ještě jsem zapomněl dodat - Františkánská zahrada u Václaváku. Ten prostor je jak vstup do jiného světa.

To je pravda, člověk si tam přijde jak v jiném světě :mrgreen:
Podobně jsou Vojanovy sady na Malé Straně nebo Valdštejnská zahrada. Tu mám také moc ráda.
Velmi příjemná je procházka z Petřína ke Strahovskému klášteru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13863
5.6.20 12:02

Jo a jestli jsi milovnicí koček, tak u náměstí Kinských je kočičí kavárna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
11.6.20 10:53

Kam byste vzali někoho, kdo Prahu dobře zná, a chtěli byste ho vzít na místo, kde (asi) ještě nebyl?

Mě naposled uchvátilo, Jezírko v Hlubočepích se zastávkou v Jedové chýši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
11.6.20 14:37

Dobře znát Prahu je takové ošemetné… žil/pracoval v nějaké části, nebo myšleno centrum/památky?

Osobně miluju vilové čtvrti, miluju secesi/kubismus, taky Malou Stranu a Petřín a nic z toho se mi neomrzí :) Jsou ale dobré komentované procházky Prahou které i znalému člověku poví něco nového nebo z jiného úhlu o místech,, která si myslel, že zná. např: https://www.prahaneznama.cz/…ou-neznamou/

Napadá mě Lysolajské a Šárecké údolí a Baba, přívozem naproti a kus po proudu pak Drahaňská rokle.
Krásná zákoutí kromě Prokopského údolí jsou i nad ním Dívčí Hrady a Děvín, výlet vláčkem po Pražském Semerinku na Cibulku (po letech konečně opraven Čínský pavilon),
Prvorepubliková kolonie Malvazinky a její řadové domky nebo Na Slatinách (Praha 10, viz film Obecná Škola) se svou svéráznou zástavbou původně jen dočasných domků, a (podobě znějící název ale dál) Slatiny u Dubče - přírodní rezervace, s vodním ptactvem
Myslím, že vedle památek by měl každý vidět i SAPu a doporučuji s někým, kdo ví kde a co stojí zato ochutnat a další, co není typickou turistickou atrakcí, ale mě to zajímavý přijde, je exkurze do spalovny Malešice :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
11.6.20 14:53

To mi připomnělo ještě Stará čistírna odp. vod v Podbabě https://www.staracistirna.cz/
další co mě tak napadá je
rozhledna Doubravka (Praha 14)
Kobyliská střelnice (popraviště za II.sv.v.)
Botanická zahrada pod vrchem Tábor (rozmezí Hrdlořezy/Malešice),
nedaloke údolí potoku Rokytka (prošlo změnami v posledích letech)
Klánovicý les

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama