Praha na dva dny s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mamičoči
Povídálka 23 příspěvků 21.01.18 09:21
Praha na dva dny s dětmi

Prosím jestli někdo má zkušenost… pojedeme v březnu na dva dny s dětmi do Prahy, chci aby viděli co nejvíc ale abych je neuhnala. ????Ubytování budem v části Žižkov. Dětem je 6 a 8.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31221 příspěvků 21.01.18 09:34

Jeden den bych vyjela lanovkou na Petřín, vylezla na rozhlednu, zrcadlové bludiště, došla na Hrad, kde se dá vylézt na věž chrámu sv. Víta (z boku). Nerudovkou došla na tramvaj… V Nerudovce je výborná palačinkárna. Když by nevypadal utahane, tak bych klidně přešla Karlův most.
Druhý den Vyšehrad a Staromák. Případně zkusit přes Slevomat sehnat oběd nebo večeři na Žižkovské věži.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 21.01.18 09:39

@Mamičoči to mas tezky, 2 dny je hrozne malo. Treba zoo, ale to mas na cely den. A pak klasika hrad, Vysehrad. Ja treba detmi miluju Petřín, rozhlednu. Lanovkou nahoru a pak prochazkou dolu. Take zalezi co tve deti zajima. Treba my, kdyz jsme meli navstevu z maleho mestecka ze severni Moravy, tak deti byly snad nejvic nadsene z obriho multikina, kde dostaly obri krabici s popcornem a obri kolu :D takze to mas tezky. Fakt by me nenapadlo, ze navsteva kina bude top. Jo a ještě se moc libilo na letisti :)

Mamičoči
Povídálka 23 příspěvků 21.01.18 09:50
@lucenka píše:
Jeden den bych vyjela lanovkou na Petřín, vylezla na rozhlednu, zrcadlové bludiště, došla na Hrad, kde se dá vylézt na věž chrámu sv. Víta (z boku). Nerudovkou došla na tramvaj… V Nerudovce je výborná palačinkárna. Když by nevypadal utahane, tak bych klidně přešla Karlův most.
Druhý den Vyšehrad a Staromák. Případně zkusit přes Slevomat sehnat oběd nebo večeři na Žižkovské věži.

Děkuji, takhle nějak si to představuji :)

Mamičoči
Povídálka 23 příspěvků 21.01.18 09:51
@srpen89 píše:
@Mamičoči to mas tezky, 2 dny je hrozne malo. Treba zoo, ale to mas na cely den. A pak klasika hrad, Vysehrad. Ja treba detmi miluju Petřín, rozhlednu. Lanovkou nahoru a pak prochazkou dolu. Take zalezi co tve deti zajima. Treba my, kdyz jsme meli navstevu z maleho mestecka ze severni Moravy, tak deti byly snad nejvic nadsene z obriho multikina, kde dostaly obri krabici s popcornem a obri kolu :D takze to mas tezky. Fakt by me nenapadlo, ze navsteva kina bude top. Jo a ještě se moc libilo na letisti :)

Děkuji, no Petřín určitě chci. Do Kina chodíme i u nás, děti chtějí hlavně hrad ☺️

Mamičoči
Povídálka 23 příspěvků 21.01.18 09:53

A co muzeum voskových figurín? Stojí to za to?

lucenka
Vesmírná mluvilka 31221 příspěvků 21.01.18 09:53

@Mamičoči jo klukovi se ještě líbí Jezulátko a pak večer svítící tučňáci u Sovových mlýnů :mrgreen:. A u Karlovýho mostu, směrem od Malé Strany bývalo pěkné dětské hřiště.
A u Arbesoveho náměstí je kočičí kavárna. Tu si teď kluk poručil při návštěvě Prahy.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 21.01.18 10:06
@Mamičoči píše:
Děkuji, no Petřín určitě chci. Do Kina chodíme i u nás, děti chtějí hlavně hrad ☺️

Tak ono hodne zalezi odkud jste. Ten kluk nikdy v zadnem obřím multikine nebyl a byl vyvalenej z obri krabice popcornu ;) A co se mu tedy taky hodne libilo, bylo letiste. A co uplne nejvic, tak u tech pristavacich ploch v poli je postavena normalni tribuna pro divaky a to je opravdu zazitek, kdyz „par“ metru pred tebou vzleta, nebo pristava nektere z tech vetsich letadel. Staromak, hrad, Vaclavak nebo Vysehrad deti pod 10 let mic neberou. Ale zreba ten Petrin, jak jsem psala je i pro deti super. Je toho tady moc ke koukani :mrgreen: To chce prijet aspoň na tyden ;)

lucenka
Vesmírná mluvilka 31221 příspěvků 21.01.18 10:08
@srpen89 píše:
Tak ono hodne zalezi odkud jste. Ten kluk nikdy v zadnem obřím multikine nebyl a byl vyvalenej z obri krabice popcornu ;) A co se mu tedy taky hodne libilo, bylo letiste. A co uplne nejvic, tak u tech pristavacich ploch v poli je postavena normalni tribuna pro divaky a to je opravdu zazitek, kdyz „par“ metru pred tebou vzleta, nebo pristava nektere z tech vetsich letadel. Staromak, hrad, Vaclavak nebo Vysehrad deti pod 10 let mic neberou. Ale zreba ten Petrin, jak jsem psala je i pro deti super. Je toho tady moc ke koukani :mrgreen: To chce prijet aspoň na tyden ;)

Tak třeba můj kluk se rád projde po Praze… Ona to taky nesmí být jenom nudná procházka. Ale stačí si zjistit něco o strasidlech, historii, upozornit na zajímavé věci atd.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31221 příspěvků 21.01.18 10:09
@Mamičoči píše:
A co muzeum voskových figurín? Stojí to za to?

Já tam byla kdysi dávno a nějak mě to nezaujalo.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 21.01.18 10:18
@lucenka píše:
Tak třeba můj kluk se rád projde po Praze… Ona to taky nesmí být jenom nudná procházka. Ale stačí si zjistit něco o strasidlech, historii, upozornit na zajímavé věci atd.

Ono to je asi jiny, kdyz tu zijes cely zivot no… :? Kdyz na hrad, Vysehrad atd. chodis uz od prvni tridy nekolikrat do roka :mrgreen: asi nemam ten sparavny pohled na vec. Beru to podle navstevy, co u nas byla a z ceho onen 9 lety kluk byl nejvíc nadšený. A prochazky po pamatkach ho moc nebraly, i presto, ze toho o o historii a zajímavostech vim dost. ;)

Mamičoči
Povídálka 23 příspěvků 21.01.18 10:20

Děkuji za názory, jste moc hodné :srdce: :srdce:

Chupita
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 21.01.18 10:32

Kdyby bylo hnusně, tak jděte do Zemědělského muzea. Je tam spousta věcí, co si děti mohou osahat, s čím si pohrát. V pátek jsem tam byla s dvěma prvňáky od 13:15 do zavíračky v pět a ještě neměli dost.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 11:03
@Mamičoči píše:
Prosím jestli někdo má zkušenost… pojedeme v březnu na dva dny s dětmi do Prahy, chci aby viděli co nejvíc ale abych je neuhnala. ????Ubytování budem v části Žižkov. Dětem je 6 a 8.

Podle mě 2 dny je málo na to, co tu je popsané. :nevim: jestli za jeden den lze s dětmi zvládnout okruh lanovka na Petřín, rozhledna, bludiště, hrad, Karlův most, staromák a Celetnou na náměstí Republiky. Ten druhý den, když bude hezky a budou chtít do ZOO, tak to je asi to jediné, co v Praze za něco stojí. Tam se dá i odpočívat po tom prvním dnu. :) + Trojský zámek a botanická zahrada.
Vyšehrad rozhodně vynechat- je to z ruky a je tam víceméně jenom kostel, hřbitov, rotunda a hradby a ztratíte tím min. půl dne a pro děti tam vůbec nic není.

Mamičoči
Povídálka 23 příspěvků 21.01.18 13:13
@Chupita píše:
Kdyby bylo hnusně, tak jděte do Zemědělského muzea. Je tam spousta věcí, co si děti mohou osahat, s čím si pohrát. V pátek jsem tam byla s dvěma prvňáky od 13:15 do zavíračky v pět a ještě neměli dost.

Děkuji za tip ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama