Kde neruší operace v Praze?

1874
21.2.21 08:40

Praha-operace-kde je neruší?

Ahoj, sháním informace, kde se dá v Praze objednat na operaci (žlučník) a zatím vám termíny oprací neruší?
V jedné už mi řekly, že dodržují v podstatě jen plánované operace onkologických pacientů. Šla bych i do soukromé prověřené kliniky ale zase 50 000 kč dát nemůžu), ale asi nebudu moct na tzv. Jednodenní zákrok (jiná zdravotní obtíže, budu žádat patřičného lékaře o stanovisko).
Doktor mi říká, že nych otálet rozhodně neměla, vím to chvíli.
S

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1519
21.2.21 08:56

A co takhle vzít telefon do ruky a obvolat nemocnice, teď jsou zastavený operace i v Brně, musím taky čekat až se zase začne operovat. Musíš volat a ptát se, zavolej i mimo Prahu, a nech si napsat od doktora jak dalece je to akutní. Já čekala na operaci žlučníku 2 měsíce a to nebyl covid. Teď se mi udělala kýla a budu věřit že to s kýlním pásem a trochou opatrnosti vydržím než dostanu termín který je v nedohlednu, a taky nemám prachy na soukromou kliniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30432
21.2.21 09:20
@Sexynohy píše:
Ahoj, sháním informace, kde se dá v Praze objednat na operaci (žlučník) a zatím vám termíny oprací neruší?
V jedné už mi řekly, že dodržují v podstatě jen plánované operace onkologických pacientů. Šla bych i do soukromé prověřené kliniky ale zase 50 000 kč dát nemůžu), ale asi nebudu moct na tzv. Jednodenní zákrok (jiná zdravotní obtíže, budu žádat patřičného lékaře o stanovisko).
Doktor mi říká, že nych otálet rozhodně neměla, vím to chvíli.
S

Oni je neruší jen tak z plezíru. Ruší je proto, že nejsou lidi, kteří by je dělali a nejsou volné jipky. Kvůli tvému žlučníku neodpojí nikoho z ventilátoru…

Jestli chceš vyndat žlučník, tak se prostě musí zlepšit epidemicka situace.

Když zveřejňují info, že je v Praze volných 7% JIP, tak lidí na internetu píšou "ale prosím vás, přestaňte strašit lidí 8o :zed: a pak se diví, že to něco znamená. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15518
21.2.21 09:54

Bohužel nedá - kvůli nezvládnuté pandemii kolabuje zdravotnictví - a ano, vede to ke komplikacím u všech ostatních pacientů.

Nemá smysl to v tuhle chvíli obvolávat. Konec konců - nehcceš v po operaci ještě chytnout covid.

Domluv se s ošetřujícím lékařem na dobré kombinaci léků a opravdu dodržuj dietu, případně to podpoř enzymy a vydrž.

Je mi líto - není to vůči tobě fér, ale prostě to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
21.2.21 10:09

Já mám v Brně termín operace za 3 týdny, vim o ní asi měsíc a půl, prý to nějak extra akutní není, ale dál by to odkládat už nechtěli. Prave vzhledem k situaci jsem čekala termín nejdřív za půl roku a oni mi ho dali za 2 měsíce.. no nechápu to a trochu se bojím, že to tedy akutní asi je, jen nechápu proč mi to normálně neřeknou. Nebo jsem natrefila na jediné oddělení, které není plné covidu? No moc to nechápu. Příbuzná čeká na žlučník od půlky prosince a termín v nedohlednu. A to měla zlucnikovy záchvat, že jí manžel volal v noci rychlou… čekala bych, že to tedy akutní bude… no ale asi ne.
@Sexynohy musíš obvolavat, co se dá, a uvidíš, jestli někde to místo mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30432
21.2.21 10:41
@Midaku píše:
Já mám v Brně termín operace za 3 týdny, vim o ní asi měsíc a půl, prý to nějak extra akutní není, ale dál by to odkládat už nechtěli. Prave vzhledem k situaci jsem čekala termín nejdřív za půl roku a oni mi ho dali za 2 měsíce.. no nechápu to a trochu se bojím, že to tedy akutní asi je, jen nechápu proč mi to normálně neřeknou. Nebo jsem natrefila na jediné oddělení, které není plné covidu? No moc to nechápu. Příbuzná čeká na žlučník od půlky prosince a termín v nedohlednu. A to měla zlucnikovy záchvat, že jí manžel volal v noci rychlou… čekala bych, že to tedy akutní bude… no ale asi ne.
@Sexynohy musíš obvolavat, co se dá, a uvidíš, jestli někde to místo mají.

V tohle chvíli „akutní“ znamená, že jde o život. Ať příbuzná drží dietu. Přeci je všechno normální v pohodě, jak se tu kasá jedná doktorka z eminina :poblion:

Tuhle situaci evidentně velká čas našich spoluobčanů nevidí jako vážnou, dokud se nějak přímo nedotkne jich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
21.2.21 11:51

@Bábrdl já teď zas slyšela názor, že by bylo dobré, aby se to všechno otevřelo, aby zas nemocnice mohly fungovat normálně a mohly se stará i o jiné pacienty než s covidem :zed: :zed:. Ta paní si nenechala vysvětlit, že pokud se všechno otevře, tak už se nemocnice nepostarají ani o to málo akutní, natož něco relativně neakutního. Tento její názor pramenil z toho, že její mámu nechtěli na jaře vyšetřit při podezření na karcinom a musela několik měsíců s bílou v prsu čekat a teď jí jde o život. Je fakt, že tohle taky nechápu, jak to té mamince někdo mohl udělat :roll:. Co vím, tak podezření na nádor na jaře se normálně vyšetřilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30432
21.2.21 11:59
@Kolicek95 píše:
@Bábrdl já teď zas slyšela názor, že by bylo dobré, aby se to všechno otevřelo, aby zas nemocnice mohly fungovat normálně a mohly se stará i o jiné pacienty než s covidem :zed: :zed:. Ta paní si nenechala vysvětlit, že pokud se všechno otevře, tak už se nemocnice nepostarají ani o to málo akutní, natož něco relativně neakutního. Tento její názor pramenil z toho, že její mámu nechtěli na jaře vyšetřit při podezření na karcinom a musela několik měsíců s bílou v prsu čekat a teď jí jde o život. Je fakt, že tohle taky nechápu, jak to té mamince někdo mohl udělat :roll:. Co vím, tak podezření na nádor na jaře se normálně vyšetřilo.

Onkologická prevence se dělala vždy.

Nemocnice se ale logicky nedají „otevřít“, nejsou „zavřené“, jsou plné :nevim:

Ale lidi furt melou „už otevřete tohle, chceme zase žít, umírají jen senioři…“ A zároveň chtějí vyndavat žlučníky, cysty, operovat kolena… A děsně se diví, že to nejde, když se přece :" nic neděje"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
21.2.21 13:17

On i blbej žlučník může být životu nebezpečný. Dám vám příklad třeba z mé zkušenosti. Jsem hubená, jím zdravě a přesto mám od dětství potíže se žlučníkem. V listopadu 2020 mě to z ničeho nic zase po letech chytlo. Byla mi doporučená operace, protože jsem tam měla kaminky ale kvůli covidu mi ji museli odložit, zatím na neurčito. Měsíc jsem doma byla v bolestech. Zhoršilo se to tak razantně ze jsem hned zamířila opět do nemocnice. Kamínek se uvolnil a zasekl ve zlucovodu. Byla jsem celá žlutá, žluté belmo, nemohla jsem jíst. Skočila jsem hned na kapačkách. Měla jsem od toho chycené játra a slinivku. Ihned akutní operace. Každej si řekne „ááá, blbej žlučník, když ti odloží operaci o pár měsíců, to se ti vůbec nic nestane..“ doposud se léčím s játry.
Není to ale jen žlučník, je spousty, spousty zatím banálních nemocí, které prejdou do vážných, možná i život ohrožujících stavů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30432
21.2.21 13:36
@Monca.mottl píše:
On i blbej žlučník může být životu nebezpečný. Dám vám příklad třeba z mé zkušenosti. Jsem hubená, jím zdravě a přesto mám od dětství potíže se žlučníkem. V listopadu 2020 mě to z ničeho nic zase po letech chytlo. Byla mi doporučená operace, protože jsem tam měla kaminky ale kvůli covidu mi ji museli odložit, zatím na neurčito. Měsíc jsem doma byla v bolestech. Zhoršilo se to tak razantně ze jsem hned zamířila opět do nemocnice. Kamínek se uvolnil a zasekl ve zlucovodu. Byla jsem celá žlutá, žluté belmo, nemohla jsem jíst. Skočila jsem hned na kapačkách. Měla jsem od toho chycené játra a slinivku. Ihned akutní operace. Každej si řekne „ááá, blbej žlučník, když ti odloží operaci o pár měsíců, to se ti vůbec nic nestane..“ doposud se léčím s játry.
Není to ale jen žlučník, je spousty, spousty zatím banálních nemocí, které prejdou do vážných, možná i život ohrožujících stavů.

No právě!!!

A teď jsme v situaci, že ty potenciálně nebezpečný stavy NEMŮŽEME řešit, protože máme nemocnice plné lidí, kteří jsou v ohrožení života právě teď, kteří nemůžou dýchat.

Tak už je trochu jasnější, proč je třeba epidemií řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17371
21.2.21 13:50

Jsem čekatel na operaci žlučníku, tady ve VČ nulová šance.
Bylo mi řečeno, že všichni žlučníkáři jsou akutní a musí prostě počkat.
Takže jsem v pořadníku a čekám.
Mám kameny(několik) +3cm, špatné jaterní testy, naštěstí bez zánětu. Dodržuju dietu a zatím žiju. Bolesti mám každý den.
Můj střízlivý odhad je možná podzim/zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30432
21.2.21 14:29
@Cattus píše:
Mám kameny(několik) +3cm, špatné jaterní testy, naštěstí bez zánětu. Dodržuju dietu a zatím žiju. Bolesti mám každý den.
@Cattus píše:

Záleží, co se bude dít s epidemií.

Pokud budou lidi poslouchat paní vrchní epidemiolozku Csákovou, různé Chcípl pes a máme právo otevřít všechno, tak budete trpět ještě dlouho… všichni budeme. Každý, kdo bude mít zdravotní problém.

A to nemluvím o covidu.

Pokud lidí zázračné dostanou rozum a začnou se chovat ohleduplně, tak se na vás dostane už v létě. Ale nevěřím tomu.

Když jsou lidem lhostejní přes sto lidí denně, co umre na covid, tak je rozhodně nedojmou žlučnikari. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17371
21.2.21 14:44
@Bábrdl píše:
Záleží, co se bude dít s epidemií.

Pokud budou lidi poslouchat paní vrchní epidemiolozku Csákovou, různé Chcípl pes a máme právo otevřít všechno, tak budete trpět ještě dlouho… všichni budeme. Každý, kdo bude mít zdravotní problém.

A to nemluvím o covidu.

Pokud lidí zázračné dostanou rozum a začnou se chovat ohleduplně, tak se na vás dostane už v létě. Ale nevěřím tomu.

Když jsou lidem lhostejní přes sto lidí denně, co umre na covid, tak je rozhodně nedojmou žlučnikari. :,(

Nikdo zázračně rozum nedostane. Naopak. Teď už jede všechno na truc.
Naivně si myslím, že v létě se to uklidní. Ale než na mě dojde řada, počítám že bude podzim a zase se to rozjede.
Nemyslím si, že by nás letos spasilo očkování. Na to je to dost zmatečné zatím.

Dneska jsem na fb viděla video ze zásahu PČR v jedné hospodě a pokud tyhle dementní individua máme všude možně neočekávám, že by se to nějak zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30432
21.2.21 18:31
@Cattus píše:
Nikdo zázračně rozum nedostane. Naopak. Teď už jede všechno na truc.
Naivně si myslím, že v létě se to uklidní. Ale než na mě dojde řada, počítám že bude podzim a zase se to rozjede.
Nemyslím si, že by nás letos spasilo očkování. Na to je to dost zmatečné zatím.Dneska jsem na fb viděla video ze zásahu PČR v jedné hospodě a pokud tyhle dementní individua máme všude možně neočekávám, že by se to nějak zlepšilo.

Bohužel. Všude jinde bude epidemie ustupovat, jen tady se bude v covidu rochnit, protože „nejsme ovce“. :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
21.2.21 18:44

@Bábrdl Ano, presne tak :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu