Praha-Východ a západ bydlení s dětmi

Anonymní
4.11.19 06:28

Praha vychod a zapad bydleni s detmi

Ahoj, chci se zeptat zdali nekdo bydlite v nejake vesnicce u Prahy. Jak je to v pripade, ze v dane vesnici neni skola, prakticky lekar?
Jake s tim máte zkušenosti? Vemou mi dite v Praze? Nebo je povinnost ho prihlasit do spadove skoly, ktera nam nevyhovuje?
Co doktori? Zamestnani? Odmitnou me v Praze ldyz uz budu neprazak?
Dekuji. Nemam s timto zkusenosti vzdy jsem zila v Praze

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11606
4.11.19 06:34

Bydleli jsme jeste pred detmi, ale s doktorem a zamestnanim nebyl vubec problem, zamestnavatel to neresil vubec a k doktorovi jsme chodili k nejblizsimu, ktery byl v Praze (byli jsme prvni vesnice za Prahou). Co vim, deti z vesnice byli bud ve skole v Praze nebo ve vedlejsi vesnici na druhou stranu…myslim, ze je to jak vsude, spadova ti ho vzit musi, jina ne, ale muze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
4.11.19 06:42

Prijmout musi spadova skola, ale ta vubec nemusi byt ve vedlejsi vesnici. S navstevou Prazske skoly zalezi, kde budete bydlet. Obecne ty okraje Prahy maji problemy samy se sebou, na mimoprazske jim vubec nezbyvaji kapacity. Skoly se houfne stavi jak na okraji Prahy, tak za ni, protoze ten narust deti je vyrazny. Skolku snad ani obec zajistovat nemusi. Lekar s mistem bydliste jiz nesouvisi, jen musi mit volne kapacity. A pokud nyni nema obec u Prahy ani skolku a skolu a ani ji nestavi ci nema nejakou vylozene partnerskou skolu, tak bych z teto obce utikala milovimi kroky. Co bude pro deti a sve obcany delat dal, kdyz neumi zajistit ten zaklad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
4.11.19 06:48

Zjistila bych si aktuální situaci, kam se stehujes. Bydlím u Prahy(severo-zapad), rozvoj je v posledních letech nekontrolovatelny, do školky berou až v 3,5. Ráno jsou zácpy, do školy máš šanci jenom ve spadove se 30 dětmi ve třídě. Aspoň že skola je jinak dobrá, nicméně v okolí mají školy ještě lepší povest a je bez šance tam teď děti dostat. Jsou ale vesnice, které nemají školu ani školku v obci, spadova je daleko a ne směrem do Prahy. Hodně bych to promyslela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11606
4.11.19 06:53

@Cuddy : spadovou skolu maji vsechny, ne? Nebo se pletu? Treba nase vesnice ma 500 lidi, vlastni skolu neuzivi :nevim: Vim, ze decka jezdila na obe strany, jak prazskou, tak vedle do vesnice :think:

Sorry, pisu jak trotl, navazovala jsem hlavne na druhou cast tveho prispevku a na tu partnerskou skolu…to funguje jak? Nespadova, ktera slibi prijmout deti?

Příspěvek upraven 04.11.19 v 07:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
4.11.19 07:00

@beruska9 Rekla bych, ze ano. Ale rozhodne to nemusi byt ta nejblizsi skola s nejlepsim spojenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11606
4.11.19 07:03

@Cuddy : jo, to asi jo. Ja soubezne editovala prispevek, pac jsem mela pocit, ze jsem to napsal trochu blbe :mrgreen: Mezitim jsem.ze zvedavosti hodila nasi vesnici do Googlu a zjevne se chystaji stavet skolu ve spolupraci. nekolika vesnic a momentalne provozuji par trid v pronajmutych prostorach :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
4.11.19 07:05

@beruska9 jinak to vidim u nas. Take drive jezdili mimoprazsti do prazskych skol, ktere je dnes jiz vubec neberou, nebot maji svych deti az az. A pises, ze ma obec 500 obyvatel. To znamena, ze ma 500 lidi s trvalym pobytem a nebo tam je skotecne jen 500 lidi? Protoze to je dalsi nesvar obci u Prahy, lidi zijici na uzemi obce strme pribyva, ale lidi s trvalym pobytem ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
4.11.19 07:17

@beruska9 Jo, tak jsem to nejak myslela, ze se proste obce domluvi a stavi skolu spolu. A nebo jedna stavi skolu, druha skolku, pripadne centra volneho casu na traveni mimoskolniho casu. Ale pristup my skolu/skolku neuzivime, hriste netreba, lidi starejte se… Tak tuto obec nebrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
4.11.19 07:18

Mame skolku primo ve vsi. Zridil ji urad. Spadovou 3 km ve meste, to same doktor. Ted tu berou deti od 3 let. Je to spis o tom, jak je jaky rok silny. Mame dve auta, bez toho by byl zivot dost komplikovany. Do skolky v Praze jsme to nezkouseli, ja jsem na rodicaku, manzel zmenil praci, uz nejsme s Prahou vazani. Prace je tu hodne. Jsme Praha zapad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
4.11.19 07:22

Zakladatelko, pokud mohu radit, nekoukej jen na tu skolu/skolku, ale i na to, co budou deti delat po skole. Ted se ty vesnice kolem Prahy diky dotacnim programum rozjely, deti vubec s Prahou nemusi byt spojeni. Vznikaji velmi kvalitni sportovni oddily/hudebni skoly/volnocasova centra primo na vesnicich. Protoze ty si dojedes autem, kam te napadne. Ty jako dospela tu vesnici potrebujes jen k prespani, praci, doktory, kamarady… muzes mit ve meste. Ale dite minimalne do 15 let bude odkazane na mhd nebo ho budes muset vsude vozit autem. A od jisteho veku o to uplne nebude stat. Chce to tu „obec za Prahou“ vybrat dobre, protoze se hodne lisi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1933
4.11.19 07:50

Škola je spádova, v okruhu vesnic kousek za Prahou (to je náš případ), není moc šance dostat se do jiné školy než do spádové, takže vyhovuje, nevyhovuje - smůla. Na druhou stranu, všiechny děti z vsi do té spádové školy chodí a to má zase své výhody, kamarádi se spolu, jezdí spolu, takze mám takový větsi klid. Praktik tu také není, toho jsem vybrala v nějakém rozumném dojezdovem okruhu podle recenzí. Za praktikem, pokud tě vezme, můžeš klidně jezdit půl republiky, tam neco jako místní spádovost není. Ohledně zaměstnavatele, to je úplně jedno kde bydlíš 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1079
4.11.19 08:38
@beruska9 píše:
@Cuddy : spadovou skolu maji vsechny, ne? Nebo se pletu? Treba nase vesnice ma 500 lidi, vlastni skolu neuzivi :nevim: Vim, ze decka jezdila na obe strany, jak prazskou, tak vedle do vesnice :think:

Sorry, pisu jak trotl, navazovala jsem hlavne na druhou cast tveho prispevku a na tu partnerskou skolu…to funguje jak? Nespadova, ktera slibi prijmout deti?

Příspěvek upraven 04.11.19 v 07:00

Ano, je povinnosti obce zajistit skolu a skolku. To je dle zakona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
4.11.19 09:03

@KaroliS Skolku take? A jak je to s bodovym kriteriem „TP na uzemi obce“? To maji prednost vsechny deti bezs ohledu na vek z Horni, kde skolka je, pred detmi z Dolni, ktera tam spada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama