Praktická škola a vývojová dysfázie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verunna11
Závislačka 2958 příspěvků 16.01.17 13:29
praktická škola a vývojová dysfázie

Ahoj holky, dneska mi paní učitelka řekla o synovi, který chodí do praktické školy, že je škoda, že nechodí do klasické. Má vývojovou dysfázii, ale už zaniká. Začal číst, psát, počítá, učitelka říkala že na úrovni žáka v klasické škole. chtěla bych se zeptat, jestli je možný přechod z praktické do základní a jestli s tím někdo máte zkušenosti. Děkuji.

Reakce:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 16.01.17 13:38

O možnostech přestupu nevím, ale mám syna s VD a nedovedu si představit, že by nenavštěvoval klasickou základku. Praktická musí ubít v dítěti veškeré jeho schopnosti.

Verunna11
Závislačka 2958 příspěvků 16.01.17 13:43

Jemu vyšlo právě i nižší IQ, proto tak praktická. Jenže podle učitelky se to hodně srovnalo a mělo by se s tím něco dělat.

Verunna11
Závislačka 2958 příspěvků 16.01.17 13:44

Jemu vyšlo právě i nižší IQ, proto tak praktická. Jenže podle učitelky se to hodně srovnalo a mělo by se s tím něco dělat. Příští týden budu volat k psycholožce a snad se dozvím co a jak. Volala bych tam hned, ale má dovolenou

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 16.01.17 13:56

Už podle nadpisu jsem se divila, že je jen s VD v praktické. Přechod určitě bude možný, pro začátek asi jako integrované dítě. Zatelefonuj do pedagogicko-psychologické poradny, tam by ti měli poradit.

Verunna11
Závislačka 2958 příspěvků 16.01.17 14:21

Díky. měl IQ jen o jeden bod, doporučení do praktický jsme měli ze školky, i právě od psycholožky a ta řekla, že uvidíme. Zavolala bych jí hned, ale má do konce týdne dovolenou

Enmamma
Závislačka 3010 příspěvků 16.01.17 22:06

Mám synovce s vývojovou dysfázií a chodí do běžné školy.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19971 příspěvků 12.02.17 21:57

Můj půjde do speciální, ale ne kvůli vd ale adhd, resp. kombinaci. Ale už teď je určitý předpoklad že by mohl časem přestoupit do klasické. Teď by ale velký počet žáků ve třídě nedal, ani s asistentem. Potřebuje malý kolektiv a individuální přístup.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Detaily z bytu hrůzy Jiřího Pomejeho: Muž, s nímž bydlí, se bojí o život

Zatímco příbuzní a zbytek kamarádů Jiřího Pomejeho se nemohou dočkat, až ho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >