Reklama

Praktická škola a vývojová dysfázie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verunna11
Závislačka 2927 příspěvků 16.01.17 13:29
praktická škola a vývojová dysfázie

Ahoj holky, dneska mi paní učitelka řekla o synovi, který chodí do praktické školy, že je škoda, že nechodí do klasické. Má vývojovou dysfázii, ale už zaniká. Začal číst, psát, počítá, učitelka říkala že na úrovni žáka v klasické škole. chtěla bych se zeptat, jestli je možný přechod z praktické do základní a jestli s tím někdo máte zkušenosti. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 16.01.17 13:38

O možnostech přestupu nevím, ale mám syna s VD a nedovedu si představit, že by nenavštěvoval klasickou základku. Praktická musí ubít v dítěti veškeré jeho schopnosti.

Verunna11
Závislačka 2927 příspěvků 16.01.17 13:43

Jemu vyšlo právě i nižší IQ, proto tak praktická. Jenže podle učitelky se to hodně srovnalo a mělo by se s tím něco dělat.

Verunna11
Závislačka 2927 příspěvků 16.01.17 13:44

Jemu vyšlo právě i nižší IQ, proto tak praktická. Jenže podle učitelky se to hodně srovnalo a mělo by se s tím něco dělat. Příští týden budu volat k psycholožce a snad se dozvím co a jak. Volala bych tam hned, ale má dovolenou

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 16.01.17 13:56

Už podle nadpisu jsem se divila, že je jen s VD v praktické. Přechod určitě bude možný, pro začátek asi jako integrované dítě. Zatelefonuj do pedagogicko-psychologické poradny, tam by ti měli poradit.

Verunna11
Závislačka 2927 příspěvků 16.01.17 14:21

Díky. měl IQ jen o jeden bod, doporučení do praktický jsme měli ze školky, i právě od psycholožky a ta řekla, že uvidíme. Zavolala bych jí hned, ale má do konce týdne dovolenou

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 16.01.17 22:06

Mám synovce s vývojovou dysfázií a chodí do běžné školy.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 12.02.17 21:57

Můj půjde do speciální, ale ne kvůli vd ale adhd, resp. kombinaci. Ale už teď je určitý předpoklad že by mohl časem přestoupit do klasické. Teď by ale velký počet žáků ve třídě nedal, ani s asistentem. Potřebuje malý kolektiv a individuální přístup.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama