Praktické rady, jak opravit byt

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zacatecnice2
Kecalka 194 příspěvků 17.01.17 16:46
Praktické rady jak opravit byt

Holky, podařilo se mi „osamostatnit“ a řeším byt - je nedodělaný. Neútulný. Je sice vystavěné zděné jádro, ale to je tak asi všechno. Byt je jinak v hrozném stavu. Bohužel finance nezbývají na sjednání si řemeslníka. Ani pomoc přátel není možná. Odstěhovala jsem se jinam. A doma jsem byla zvyklá, že chlap se stará o opravy, malování,… já o domácnost, děcka,…

Lepila jste už některá stropní kazety? V kuchyni jsou, ale ne všude, někde jsou popadané, ale náhradní jsou k dispozici. Díky těmto věcem bylo bydlení levnější. Snažila jsem se nalepit jednu odstávající kazetu, ale zlomila se mi. Sice jsem četla návod, jak to udělat, ale prostě to na stropě nedrží. Že bych všechny strhla, o tom nepřemýšlím, protože strop je značně zničený. Pak bych měla ještě otázku na zdi, ale to by spíš bylo na fotky, jestli byste mi poradily, zda dle vás váleček stačí, nebo je to na štuk/sádru. Každá zeď je jiná - jinak poškozená. Evidentně se tu mimo jádra nic nedělo. Kdyby kdokoliv věděl, moc vám budu vděčná. Finančně si mohu dovolit tak maximálně materiál, zaplatit práci už bohužel ne. Příliš velká čára přes rozpočet. Takže kdyby tady byla nějaká samoživitelka, která si doma musí všechno udělat sama. Nebo praktická žena, budu moc ráda, když mi poradíte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24197 příspěvků 17.01.17 17:06

Kazety - polystyrenové? Čím jsi to lepila? Je lepidlo na polystyren, v takovém kbelíčku, jde to docela dobře…

Asi nejlepší budou ty fotky, jestli ti to neva dávat veřejně.
Když tak to ukážu večer chlapovi a on bude hodně věcí vědět, takové věci si děláme vždycky sami.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 17:08
zdravím

Tak já pomáhala při všem možném. Pokud je byt v nevyhovujícím stavu, začněte co nejdříve. Nejprve sundejte kazety ze stropu, pokud jedna opadla, opadá i zbytek, to je jasné. Máte dvě možnosti;
1; nově omítnout
1; sádrokarton
1; pokud se rozhodnete nově omítnout, je to sice fyzicky a časově náročnější, ale nebudete litovat po mnoho let. Musíte nejprve škrabkou (špachtlí) odstranit staré nánosy omítky, nejlépe rozprašovačem (stačí po clinu a pod…) namočit po částech omítku a oškrábat co nejvíc to půjde. Na beton pokud to půjde. Pak vezmete penetraci (naředíte dle návodu) a válečkem natřete (nebo čímkoliv jiným). Před penetrací zdi omeťte nebo oluxujte od prachu. Po zaschnutí penetrace vyštukujte keraštukem, nejlépe ho koupíte už namíchaný v kýbli, otevřete kýbl, trochou vody doředíte a rukou nebo vařečkou vymícháte do hladka. Pak potřebujete nanášecí špachtli a hladítko. Je to jednoduché. My měli křivé zdi, takže jsem nejdřív štukovsla klasickým štukem větší vrstvu (podle vodováhy zarovnala) a nakonec kera štuk. Jednotlivé štuky musí zaschnout. Štukuje se tak, že nanášecí špachtlí nanášíte hmotu na stěnu (strop) a roztíráte do jednotlité plochy, vrstvu několik mm. Takto nanesete asi m2, necháte lehce zaschnout, rozprašovačem postříkáte a např. polystyrenovým hladítkem krouživými pohyby rozhladíte do hladkého povrchu. Takto postupně vyštukujete celou místnost, doporučuju si pustit video na youtubu a tam Vás to,,naučí". No a když je štuk zaschlý (do druhého dne), pak začnete malovat (doporučuju primalex). Základní barva bílá, jeden den vybílíte, druhý den po zaschnutí znovu. Sle to už jde rychle. Na kýbli s barvou je návod na ředění, odlijete odpovídající množství barvy do kýble, naředíte a malujete. První vrstva bílení se barva více ředí, aby se vpila, druhá trošku méně aby byla hustější, aby kryla. Toť vše.
Sádrokarton je dobrý na strop, pokud je pro laika neopravitelný, ale vyjde dráž. Nejdřív se po obvodu pod stropem našroubují profily, pak se udělá kostra a na to se šroubuje sádrokarton. Bohužel montáž sádrokartonu nezvládnete sama, minimálně s šikovným kamarádem, ale musí být dva a jeden to musí umět…
A samozřejmě pokud mají stěny díry, po oškrábání a penetrování musíte zasádrovat (taky špachtličkou) a nechat zatvrdnout.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7503 příspěvků 17.01.17 17:26

Ty polysterenove kazery jsme lepily takovim lepidlem (myslim ze se to jmenocala mamut, ale nevim jiste), je to v tube. Ty zdi zalezi v jakym jsou stavu, mozna by chteli nejdriv oskrabat pokud uz je tam vic vrstev malbyhe, ja sem malovala v tehu a, skrabat se mi to nechtelo a pak se to zaclo rychle loupat i presto ze malovat slo krasne s pomoci valecku.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29692 příspěvků 17.01.17 17:28
@zacatecnice2 píše:
Holky, podařilo se mi „osamostatnit“ a řeším byt - je nedodělaný. Neútulný. Je sice vystavěné zděné jádro, ale to je tak asi všechno. Byt je jinak v hrozném stavu. Bohužel finance nezbývají na sjednání si řemeslníka. Ani pomoc přátel není možná. Odstěhovala jsem se jinam. A doma jsem byla zvyklá, že chlap se stará o opravy, malování,… já o domácnost, děcka,…Lepila jste už některá stropní kazety? V kuchyni jsou, ale ne všude, někde jsou popadané, ale náhradní jsou k dispozici. Díky těmto věcem bylo bydlení levnější. Snažila jsem se nalepit jednu odstávající kazetu, ale zlomila se mi. Sice jsem četla návod, jak to udělat, ale prostě to na stropě nedrží. Že bych všechny strhla, o tom nepřemýšlím, protože strop je značně zničený. Pak bych měla ještě otázku na zdi, ale to by spíš bylo na fotky, jestli byste mi poradily, zda dle vás váleček stačí, nebo je to na štuk/sádru. Každá zeď je jiná - jinak poškozená. Evidentně se tu mimo jádra nic nedělo. Kdyby kdokoliv věděl, moc vám budu vděčná. Finančně si mohu dovolit tak maximálně materiál, zaplatit práci už bohužel ne. Příliš velká čára přes rozpočet. Takže kdyby tady byla nějaká samoživitelka, která si doma musí všechno udělat sama. Nebo praktická žena, budu moc ráda, když mi poradíte.

rekonstrukce bytu je tedy mňamka. Ale asi úplně nejdříve bych ověřila stav elektroinstalace. Protože pokud je špatná, budeš vrtat do zdi.To je prvopočátek. Ovšem tady neušetříš, tohle musí dělat profík.

Heivka
Závislačka 3611 příspěvků 17.01.17 18:16

Byt je váš, nebo jste v nájmu? Pokud je váš, nechte si zkontrolovat elektroinstalaci, vodu a případně plyn, teprve potom řešte vzhledové záležitosti.
Pokud jste v nájmu, tak si v hobby marketu kupte lepidlo na stropní kazety, dolepte ty opadané (počítejte, že časem opadá celý strop, takže toho lepidla mějte trochu v zásobě) co se stěn týče, nejhorší místa jdou zalepit sádrou a přemalovat, pokud je zeď hodně poškozená, dala bych tam tlustou papírovou tapetu s minimálním vzorem, ta toho umí schovat hodně.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 19:43
@Heivka píše:
Byt je váš, nebo jste v nájmu? Pokud je váš, nechte si zkontrolovat elektroinstalaci, vodu a případně plyn, teprve potom řešte vzhledové záležitosti.
Pokud jste v nájmu, tak si v hobby marketu kupte lepidlo na stropní kazety, dolepte ty opadané (počítejte, že časem opadá celý strop, takže toho lepidla mějte trochu v zásobě) co se stěn týče, nejhorší místa jdou zalepit sádrou a přemalovat, pokud je zeď hodně poškozená, dala bych tam tlustou papírovou tapetu s minimálním vzorem, ta toho umí schovat hodně.

Teda nic ve zlém, ale zaplácnout tapetou poškozenou zeď… 8o Žijeme v 21 století, přece zakladatelka chce bydlet důstojně… :nevim:

Heivka
Závislačka 3611 příspěvků 17.01.17 22:42

@holkaZ Pokud je v nájmu, a nemá finance, tak mi přijde tapeta jako dobré řešení. Jinak ano je 21. století a tapety vypadají velmi elegantně a moderně, když se správně vyberou. Nechce to žít s hlavou v písku, že všechno co bylo dřív je ohavnost ;)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 18.01.17 13:02
@Heivka píše:
@holkaZ Pokud je v nájmu, a nemá finance, tak mi přijde tapeta jako dobré řešení. Jinak ano je 21. století a tapety vypadají velmi elegantně a moderně, když se správně vyberou. Nechce to žít s hlavou v písku, že všechno co bylo dřív je ohavnost ;)

Já neodsuzuji přeci tapety, ale nejprve se musí obnovit omítka, ze staré omítky jí stejně tapeta spadne, pokud je tam hodně nánosů. Nemluvě o tom že tapeta se lepí na rovnou zeď, aby to vypadalo hezky. Což co si budem namlouvat, jestli je byt starší, je možný že stěny budou křivý. Takže i pokud se rozhodne tapetovat, měla by odstranit staré malby, zasádrovat díry, vyštukovat aby se stěna vyrovnala a tapetu lepit až po penetrování.
Práce na půl nefunguje, zakladatelku by stejně tato práce čekala, až by jí tapeta opadala se starou omítkou :nevim:

Heivka
Závislačka 3611 příspěvků 18.01.17 14:01

@holkaZ Tapeta se dá nalepit i na betonový panel, takže stačí oklepat omítku, při dostatečné tloušťce a správné barevnosti skryje nerovnosti. Pořád je to snazší než bez znalostí a umu svépomocí se snažit štukovat, ty výsledky bývají k pláči.

Heivka
Závislačka 3611 příspěvků 18.01.17 14:01

@holkaZ Tapeta se dá nalepit i na betonový panel, takže stačí oklepat omítku, při dostatečné tloušťce a správné barevnosti skryje nerovnosti. Pořád je to snazší než bez znalostí a umu svépomocí se snažit štukovat, ty výsledky bývají k pláči.

Heivka
Závislačka 3611 příspěvků 18.01.17 14:02

@holkaZ Tapeta se dá nalepit i na betonový panel, takže stačí oklepat omítku, při dostatečné tloušťce a správné barevnosti skryje nerovnosti. Pořád je to snazší než bez znalostí a umu svépomocí se snažit štukovat, ty výsledky bývají k pláči.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 18.01.17 20:26
@Heivka píše:
@holkaZ Tapeta se dá nalepit i na betonový panel, takže stačí oklepat omítku, při dostatečné tloušťce a správné barevnosti skryje nerovnosti. Pořád je to snazší než bez znalostí a umu svépomocí se snažit štukovat, ty výsledky bývají k pláči.

Tapeta se musí ale lepit na rovný a zpevněný povrch! Muž má stavební firmu, která provádí i rekonstrukce, takže vím o čem mluvím :mrgreen: Zkrátka zaplácnout tapetou hrůzu je naprostý nesmysl. To je velice krátkodobé, neekonomické a nepraktické řešení:-D Pokud zakladatelka má finance na materiál, jak v úvodu psala, měla by si stěny opravit tak jak má a neuchylovat se k polovičatým řešením :mavam:

zacatecnice2
Kecalka 194 příspěvků 18.01.17 20:31

Abych v tom nedělala guláš, tak tady jsou fotky toho stropu. Kdy jsem se snažila tu chybějící dolepit. Pak mi i přijde, že mezi stávajícími jsou prostě mezery. Má to tak být? Celkem nerada bych lepila celý strop, to musí být práce pro vraha. Za každou radu budu vděčná. Lepidlo (k tomu určené) mám ve kbelíčku. Ale nedrželo mi to tím. Asi jsem něco udělala blbě.

Pipet
Generální žvanilka 24197 příspěvků 18.01.17 21:25

Ono to drželo, na té vrstvě nejspíš malby, co byla pod těma stropnicema, jenže se urvala ta malba od stropu… Tady by to asi fakt chtělo všechno sundat, oškrábat, napenetrovat, nalepit nové. Mezery - když není podklad dokonale rovný, tak to bez mezer moc nenalepíš. Když tak začít od prostředka a postupovat ke stěnám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >