Přání k sňatku: Ať Vám to dlouho vydrží

26.2.20 11:55

Přání k sňatku: Ať Vám to dlouho vydrží.

Prosím, neberte toto téma příliš vážně, ale trochu mi to vrtá v hlavě. Vždy, když se na fb objeví fotky z něčí svatby, najde se někdo, kdo popřeje větou:Ať Vám to dlouho vydrží!, což mě velice zaráží… Pokud někdo z Vás tohle používáte, jak to myslíte? Proč to slovo dlouho? To už nepředpokládáte, že by vztah mohl být na celý život a vlastně novomanželům přejete rozvod nebo jen che zdůraznit, že vztah má být dlouhý, protože přání vztahu na celý život může také znamenat, že jeden z manželů brzo zemře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13839
26.2.20 11:58

@Klaudie91 Taky mi to přijde nevhodné a sama bych to neřekla/nenapsala, ale lidi to používají automaticky, nepřemýšlí nad významem, prostě „se to tak říká“. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154

Takhle bych to asi taky nenapsala, vyzni to divne.Ja preju At jste spolu stastni. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4486

Ten, kdo píše nemyslel anebo nepočítá, že to je napořád (to je v případě, že u psaní myslel). Možná, že dlouho = úspěch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19471

@Klaudie91 Myslím, že to příní je velmi racionální v zhledem k tomu, že 50% sňatků se rozpadá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732

Je to trapne… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
26.2.20 12:05

Mě by teda nenapadlo nad takovým přáním uvažovat takhle. Prostě dlouho může být i do konce života, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58797
26.2.20 12:10

Nijak bych to nepitvala. Sama bych to nenapsala, je to neohrabané. Ale řekla bych, že to je určité odžití vlastní frustrace a skepse trvalost vztahů. Něco ve smyslu: Tak at alespon Vám, at to dlouho vydrží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4278
26.2.20 12:10

Tyjo nad tím jsem nikdy takto nepřemýšlela a myslím si, že ani ten, kdo to tak napíše nebo řekne, tím nepřeje nebo nemyslí nic špatného, prostě se to tak říká :nevim: Já teda spíš slýchám, když už, „ať vám to vydrží“, tj. bez toho slova dlouho, to mi nepřipadá divné. Častější je myslím „ať jste spolu šťastní“… Já vždycky říkám, že ženichovi by se mělo gratulovat a nevěstě přát hodně štěstí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 12:12

Myslím, že je to jen takovej ustálenej obrat typu „přeji upřímnou soustrast“. Je to taky tak trochu nesmysl, ale prostě se to obecně užívá :nevim:
Prostě novomanželům přejí, aby se jim to za pár měsíců nebo let nesesypalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
26.2.20 12:12

@unuděná To me taky napadlo jako dlouho ve smyslu, ze at mají dlouhý zivot

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2395
26.2.20 12:13
  1. muze to byt myšleno ze srandy, nevis jaky vztah k sobe doticni maji, jak se spolu bavi
  2. muzou to myslet tak, jak to pisou, proste az jsou dlouho spolu - pri dnesni rozvodovosti nic divnyho.
  3. nevim proc resis takovy kraviny, venku je hezky, jdi se radsi vyvetrat :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
26.2.20 12:14
@Klaudie91 píše:
Prosím, neberte toto téma příliš vážně, ale trochu mi to vrtá v hlavě. Vždy, když se na fb objeví fotky z něčí svatby, najde se někdo, kdo popřeje větou:Ať Vám to dlouho vydrží!, což mě velice zaráží… Pokud někdo z Vás tohle používáte, jak to myslíte? Proč to slovo dlouho? To už nepředpokládáte, že by vztah mohl být na celý život a vlastně novomanželům přejete rozvod nebo jen che zdůraznit, že vztah má být dlouhý, protože přání vztahu na celý život může také znamenat, že jeden z manželů brzo zemře?

Tos mi připomněla jak můj známý měl druhou svatbu.. rozvedl se s první ženou protože propadla sázení a atd.. No a jeho kamarád mu na svatbě pro gratulaci řekl- Tak hodně štěstí kamaráde, snad ta druhá žena hazardu nepropadne… No ty vole.. tam bylo ticho! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
26.2.20 12:16
@Faccter píše:
Tos mi připomněla jak můj známý měl druhou svatbu.. rozvedl se s první ženou protože propadla sázení a atd.. No a jeho kamarád mu na svatbě pro gratulaci řekl- Tak hodně štěstí kamaráde, snad ta druhá žena hazardu nepropadne… No ty vole.. tam bylo ticho! :mrgreen:
:mrgreen: Já už byla svědkem „do třetice všeho dobrého, kámo!“ :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 12:16

Tak ono i takové placani fotek na fb je zarážející. Takže takové přání tam klidně může přistát jen ze zvyku. Ti co byli na oslavě poprali, ti co nebyli popreji později. Všeobecně nechápu vystavování se na FB a ještě očekávat originální přání. A to se nejedná jen o svatby, ale i další životní události. Takže za mě dostačující přání. Nevím co ti lidi pořád čekají. Asi, že je budeme vozit na alegorickem voze, že se vzali? A někdo si to skutečně může myslet. Když tady vidím ty témata diskusí. Osobně jsem si to v duchu řekla u dost párů, kde jsem byla na svatbě. A tam kde jsem si myslela se skutečně stalo, prostě to manželství nevydrželo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama