Přání-nepřání dětem k narozeninám

Anonymni
13.7.09 16:17

Přání-nepřání dětem k narozeninám

Ahoj, mám dotaz..Dneska se tím celý den užírám ( a to nedělám často). Moje starší dcera oslavila v sobotu 4 narozeniny. Měli jsme oslavu u manželových rodičů, s naší rodinou to bude ve čtvrtek. Problém nastal s mým starším bratrem, který opět dceři neposlal ani sms, ani nezavolal. My se sice občas vídáme, ale ne pravidelně, ale na narozeniny ano. Jenže jsem začala pozorovat, že jejich trend v posledních letech je mým dětem prostě nepopřát k narozeninám. Když je oslava, mají výmluvu nebo pošlou starší dceru s penězi (můj případ, když jsem slavila 30tiny) s tím, že nemají čas. Nechci tu rozebírat naše rodinné vztahy, ale hodně mě to zamrzelo, vlastně mě to mrzí od začátku roku, kdy měla narozeniny mladší dcera a ačkoliv bratr má o tři dny starší dceru, té mojí prostě zase nepopřáli (byli jsme u nich na jejich oslavě, tam nic, na naší opět nedorazili). A mě to vadí-vadí mi to, že ignoruje moje děti, že to, když má nějaký problém se mnou odnášejí i moje děti. Já jejich dětem přeju, vozím dárky a rozhodně si pamatuju, kdy mají narozeniny a svátek. Jsem v tomhle jiná?? Jak to máte vy? A vadilo by vám to?? Mě to prostě dřív moc nebralo, vím, jaký je, ale letos mě to už prostě přišlo tak líto..Holky se s nima moc nevídají, jako strejdu si ho pamatují minimálně, mám ještě mladšího bratra a ten je v pohodě.
A ještě mi dneska vytočila kamarádka. Je těhotná, čeká prvního prcka. Když pominu, že já dle jejího mám vykojený mozek, což se jí rozhodně nestane a že na svatbu pozvala pouze mne bez manžela a když jsem jí napsala, že bych ráda jela i s ním, napsala mi, že nemají peníze na ubytování pro nás oba, dneska mi zase psala a ptala se mě, co jsme slavili a já jí napsala, že dcera měla narozky a ona mi napsala pouze-" AHA, ADLA a tak ".. a konec..Tak to mě dodělalo…

řekněte mi upřímně svůj názor-co by to lidem blízkým či vzdálenějším udělalo napsat malé přání, co by jim udělalo zavolat a dát tím najevo, že na moje děti se také myslí..Já to totiž dělám a fakt se snažím nikoho nevynechat, tak proč oni ne ????

Jsem zbytečně přecitlivělá a hloupá, když tohle řeším?? Fakt jsem to dlouho v sobě dusila, taky se mi stane, že zapomenu, ale zpětně se snažím to dohnat, je to jen v mé hlavě, že si myslím, že je to prostě slušnost někomu popřát??

Tak snad bude líp Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.7.09 17:37

Zbytečně přecitlivělá a hloupá určitě nejsi. Je to dost smutné, že tvůj bratr není schopen popřát tvým dětem k narozeninám. To je to základní. Když už jinak rodina nesrží moc pohromadě, jakože nefunguje taková ta vzájemná soudržnost, jako že se občas sejdete a povikládáte jak se máte a poradíte si a podržíte se , tak alespoň toto, na narozeniny a vánoce by si měli vzpomenout.
Koneckonců od toho člověk rodinu má … (nemyslím na oslavy, ale na tu soudržnost, vědění že někam patříš a že máš blízké ke kterým se můžeš obrátit, o které se můžeš opřít, to bohužel všude neplatí ale alespoň ty narozeniny a vánoce to jakože zachraňují.)
Musím ovšem také napsat, že jen těžko něco naděláš s tím, že ti oni nepopřejí. Těžko budeš vyhrožovat bratrovi vařechou, aby přišel popřát jinak bude zle. Hold je jaký je. Už ho nepředěláš.
Ale neboj nejsi v tom sama. Mě k 30.tým narozeninám popřála jen vlastní máma. Ani manžel, ani bratr si nevzpoměli. O příbuzenstvu z manželovi strany raději pomlčím.
Tohle asi řešit nelze, prostě to musíš brát jak to je.
A to s tou kamarádkou je taky síla. Pokud chci někoho pozvat na svadbu, tak přeci automaticky počítám s tím, že nepřijde sám, pokud to zrovna není ovdovělá prababička. A jestli že tě chci mít na svadbě tak i z manželem a mám na to . A když na to nemám, tak nikoho nezvu. To je jakobych si koupila jednu jeden střevíc a druhý nechala v krámě, protože na ten už nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
13.7.09 17:42

Myslím že v tom nejsi sama.Našemu malému přejou jen naši a stejně i tak když slavim já. řeknou že je malej že s toho nema rozum a stejně je to i s dárkama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13766
13.7.09 18:02

jeeee, mne preje jen manzel, rodice uz boohuzel nemam a manzova strana na me s......., za to kdyz oni neco maji, tak to musim upect dort a privezeme darky,,,,,,,vlastne vloni jsem od tchyne dostala k narozkam susenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35427
13.7.09 18:24

Tak ja jsem jako ty nezajimajici se pribuzni. svatky a narozeniny proste nejak jdou kolem me a to jsem si udelala specialni narozeninovy pripominac. Stejne zapominam. pak se za to stydim.
Tak na ne nebud oskliva a zkusi jim narozeniny svych deti pripomenout dopredu. Mozna je v tom, taky prosta skleroza, jako u me.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
13.7.09 20:25

No to asi skleroza nebude a chápu, že je to Petře líto. Od bráchy je to pěkně blbý a kamarádku snad ani nekomentuju. My se ségrou momentálně taky nemáme zrovna supervztah, ale za svoje děti bysme dýchaly!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
13.7.09 21:59

Ahoj Peto!

Věřím, že tě to mrzí, ale zkus se nad tím povznést. můj bratr si donedávna nepamatoval ani moje datum narození (zapamatoval si ho jen díky tomu, že ten den se narodil i jeho pes) - prostě někteří lidi nemají vůbec paměť na taková data. Jinak specialita mého bratra je vždycky zavolat těsně před tím než má dojet na oslavu, že má buď hodně práce nebo mu není dobře,

Každý máme něco - manželův bratr má dvě holky (10,7 let). Než se nám narodila malá, tak jsme vždycky chodili holkám přát, i když nás nikdy nepozvali osobně (vždy to šlo přes tchýni a mně to přišlo strašně líto, ale manžel byl rád, že se aspoň vidí s bráchou).My jsme je na oslavu Haniččiných prvních narozenin zvali přes mail a domlouvali jsme se přímo s nimi. Letos jsme je nezvali. Ale je pravda, že si aspoň posíláme blahopřání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
13.7.09 23:18

Ahoj.Zakládající anonym má naprosto totožný počet příspěvků a datum zaregistrování jako anonym,který na dotaz odpovídal jako první.Omlouvám se,ale není to divné?Nerozumím tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
13.7.09 23:21
jituna1 píše:
Ahoj.Zakládající anonym má naprosto totožný počet příspěvků a datum zaregistrování jako anonym,který na dotaz odpovídal jako první.Omlouvám se,ale není to divné?Nerozumím tomu.

Anonym je jen jeden - takže každý anonym má stejný počet příspěvků - identita přispěvatelů se pozná podle IP a ty jsou různé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
14.7.09 09:10

Ahoj.Moc se omlouvám,nevěděla jsem jak to je.Přeji hezký den. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
14.7.09 09:16

Ohledne toho prani, my jsme taky rodina na h… Vpodstate mame sami sebe (manzel + dcera) a stykame se s moji mamkou, manzelovo matkou a otcimem a tim to hasne…jeste mam sestru, s tou se vidim jednou rocne a manzel ma sestru, s tou se vidi dvakrat rocne…proste to tak je, nedrzime pohromade a ani nas to nemrzi.
Ted zase vznesu recnickou otazku do plena…moc by me zajimalo, kolik tech mega rozvetvenych rodin se ma OPRAVDU UPRIMNE rado. Vim, ze takove jsou, ale vetsinou jsou jenom neprijemnosti a hadky a zavist a …
Ale ja jsem ovlivnena tim, ze nam sirsi rodina nefunguje, takze mam asi negativni pohled na vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.7.09 09:48
popodopo píše:Ted zase vznesu recnickou otazku do plena…moc by me zajimalo, kolik tech mega rozvetvenych rodin se ma OPRAVDU UPRIMNE rado. Vim, ze takove jsou, ale vetsinou jsou jenom neprijemnosti a hadky a zavist a …
Ale ja jsem ovlivnena tim, ze nam sirsi rodina nefunguje, takze mam asi negativni pohled na vec.

Hlásím naši famílii, me se rádi máme :) Hádky moc neprovozujeme, koneckonců není proč, jsme samostatné jednotky. Ale je fakt, že manželova rodina se taky má ráda, ale drží spolu o něco méně.
Každopádně obě rodiny jsou fajn :) Naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
14.7.09 10:22

Tak to je super, Lesi, to mate fajn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.7.09 10:38
popodopo píše:
Tak to je super, Lesi, to mate fajn…

No ono na druhou stranu… Jsme dost spletitá famílie :) Vyznat se v nás není snadné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
14.7.09 11:39

Ahoj,
ja na tvem miste bych oplacela stejne…nepreji, nenosi darky, nezajimaji se…tak taky neprej, nenos darky, nezajimej se…jedno ci jde o brachu, nebo o kamaradku…
ale rozumim tomu, ze te to mrzi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama