Reklama

Prasečí chřipka - hysterie nebo vážná hrozba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janýsekk
Povídálka 34 příspěvků 04.11.09 20:25
Prasečí chřipka - hysterie nebo vážná hrozba?

Ahoj všichni,
snad se nikdo nebude smát či ušklíbat nad tímto tématem, ale ráda bych znala názor Vás všech mamin čekatelek, tatínků a taky těch, kteří tomuto tématu opravdu rozumí a poradí nám neznalým, jak to doopravdy je - s tou prasečí chřipkou. ….???????? Osobně si myslím, že na netu a ve sdělovacích prostředcích člověk nic rozumného nepobere, stále se domnívám, že všechny články jsou jen skrytá reklama farmaceutických firem, naši lékaři se nám vakcínu (až bude) asi také „na přání“ pokusí vnutit a většina z nás asi nezná moc odborníků, kteří Vám řeknou opravdu upřímný a správný názor.
Před chvíli mi volala moje máma, že bude mít k dispozic 4 vakcíny a jestli je budeme chtít…..řekla jsem, že ne a ať není hysterická…. !!! Ale pak jsem přemýšlela….. a nevím a tápu, máme se bát, máme se nechat očkovat a jak je to vlastně s dětmi. Je vakcína určená i pro ně? Je bezpečná? Není zbytečná? Já osobně mám doma 4,5letého chlapečka a sama jsem ve 21 týdnu těhotenství. Sobě bych asi očkování nenechala dát, fakt bych se bála, i když to třeba bude u těhotných možné, ale u mého malého synka bych asi váhala, přeci jen si člověk říká, aby pak nelitoval. Tak co vy na to?
Moc děkuju za všechny reakce a doufám, že tohle téma nezajímá jen mě….

Krásný večer!
Jana alias Janýsek

Přečtěte si článek: Kdy pomáhá očkování proti chřipce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 04.11.09 20:43

Ahoj, taky se bojím..
Těhotné se prý mají očkovat plošně (od 2.trimestru), pro děti není vakcína ani Tamiflu vhodné. Včera jsem si pročetla informace na www.pandemie.cz . Hlavně mně zajímá prevence, protože s dětmi asi nic jiného nemůžeme dělat. Aki

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 04.11.09 20:44

No tak to by mě taky zajímalo, jak to doopravdy je…
Ze sdělovacích prostředků se hrnou jen samé katastrofické scénáře, jak se budou zavírat školy a divadla, na Ukrajině za pár dnů 250tis. nakažených neznámým kmenem, počty mrtvých a na druhé straně studenti z gymplu, co se hromadně nakazili se léčí Stoptusinem.Já fakt nevím.
Snažím se být v klidu a nepodléhat davové panice, očkovat se určitě nedáme, jen doufám, že to nechytne malá. My velcí se s tím případně nějak poperem, ne?

Tak kde jsou lidi od fochu, aby nám v tom udělali jasno?

AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 04.11.09 20:48

Tady je článek o prasečí chřipce na www.rozalio.cz. http://www.rozalio.cz/index.php?… Zrovna dneska jsem to četla na jedné ze svých diskuzí.

Příspěvek upraven 04.11.09 v 20:57

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 04.11.09 20:52

Mam strach ale ani ne tak o sebe(dospely se s tim vzdycky nejak popasuje) jako ze to nekde chytne mala-spise ze to od nekoho chytne.
Media to neulehcuji-spise naopak.
Ale na te Ukrajine neni tolik nemocnych co maji praseci chripku ne?Oni maji jiny-zatim neznamy druh.

Takze to zatim beru s rozumem,ockovat se nedam ani na normalni natoz na praseci(kdyz je tam tolik vedlejsich ucinku).

Anastazie-ten odkaz pod „tady“ nefunguje

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.11.09 21:01

Osobně se očkovat nenechám a myslím, že tu vládne mediální hysterie. V ČR bylo hodně nakažených, zemřela jedna paní, která měla problémy se srdcem. Další dva v kritickém stavu mají další zdravotní problémy, které by stejným způsobem zkomplikovala i běžná chřipka.

Na Ukrajině je 500 tisíc nakažených, zemřelo tuším 86 osob ( článek je zde ) - to je přepočítáno na procenta 0,0172% - tak předpokládám, že i toto byly osoby se zdravotním handicapem. Plašit začnu až bude umírat dejme tomu nad 5% nakažených. Nebo nad 1% - což je zhruba padesátkrát až stokrát větší úmrtnost…

L.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 04.11.09 21:45

Já jsem v tomhle hodně v klidu - najděte si statistiky prasečí chřipka versus normální. Na tu normální jen u nás umírají tisíce lidí, proti tomu nakažení i hospitalizovaní, neřkuli přímo mrtvý na prasečí jsou méně než promile…

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 04.11.09 21:47

Ten článek na Rozaliu je skvělý.
Jen by mě zajímalo, jestli dvouleté dítě může konzumovat denně česnek? Prosím nesmějte se :wink: máte s tím někdo zkušenost?

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 04.11.09 21:57

Obecně mám narůstající sklony informace ze stále širšího sortimentu médiií prostě vypouštět.
Loni jsem v šestinedělí, oslabená duševně i fyzicky podlehla panice a nechala naočkovat syna proti žloutence, dle médiií to vypadalo, že ji bude mít každý druhý, nakonec to celé vyšumělo do ztracena…(asi už se nikdo nepotřeboval zbavit vakcín :twisted: )…tak nakonec, synovi se to očkování třeba bude jednou hodit, ale byla to vysloveně mediální masáž.Taky ještě pamatuju ptačí chřipku a nemoc šílených krav, jak jsem z toho nespala…a nakonec ticho po pěšině.
Jinak se ale samozřejmě bojím, všemu navzdory, protože co mám děti, rozum občas nestíhá a hysterie má navrch.Zatím dělám, co jindy…snažím se o prevenci a doufám…očkování zatím určitě ne.
Chtěla jsem jen Dorce Prevenar (četla jsem, že nejčastější komplikací chřipky-jakékoli je pneumokokový zápal plic, tak aspoň takto zprostředkovaně ji ochránit), ale od té doby, co jsem se definitivně rozhodla, že ji Prevenar dám, tak má rýmu a kašel a aočkování samozřejmě nepřipadá v úvahu. :roll:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 04.11.09 22:01

Já se přiznám, že strach mám (a měla jsem ne o moc menší v době ptačí chřipky zhruba před 4 lety), ale z očkování v těhotenství mám strach ještě větší. I přesto, že pracuju jako učitelka a do práce dojíždím denně hodinu MHD přes celou Prahu (hodinu tam, hodinu zpět). Jinak stejně jako Judycum - snažím se o prevenci a doufám.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 04.11.09 22:04

A taky dost spoléhám na tohle:

Dotaz

Dobry den pane doktore, ziji nejakou dobu v Norsku a ted se zde rozjizdi ockovani proti praseci chripce. Vzhledem ze jsem na konci 4 mesice tehotenstvi tak patrim do rizikove skupiny. Tzv. ze bych se mela asi nechat naockovat. Jenze vsude je pro a proti. Jaky nazor mate na tohle. Doporucil by jste tehotnym nechat se naockovat. Dekuji za odpoved.

Odpověď na dotaz
kouckymichal2 | 28.10.2009

Dobrý den,očkování není nutné ( běžná či mexická chřipka od cca 12.týdne nemá reálně vliv vývoj plodu ),ale chcete-li kvůli sobě , nevadí.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 04.11.09 23:04

Taky se bojím, nejvíc o prcka, ale furt se nějak uklidňuji tím, že je kojený a že to má přeci jen dobrý vliv na imunitu. Jestli to funguje i proti chřipce, to netuším :nevim: Očkování bych se bála, přeci jen to není ozkoušené jako ostatní vakcíny.

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 04.11.09 23:13

No, vzhledem k tomu, že prasečí chřipka má nižší mortalitu než ta obyčejná, tak se jí opravdu nemám důvod bát… . Toť můj názor.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 04.11.09 23:33

můj muž zdravotník má mít „povinně“ očko proti chřipce standardní a v listopadu až bude i prasečí. standardní si píchnout nenechal (oficiálně má kašel)a tvrdí, že mu stačí ty lidi co má na jip po očku.. (na očkování je totiž pozdě!! očkovat v tomhle počasí je podle zdravotníků spíše hazard, očkovat se má před podzimem)

prasečí je prý rychlokvaška, pořádně netestovaná a rozhodně se očkovat nenechá. holt se bude snažit o prevenci… chvíli o tom uvažoval, kvůli Vojtovi, přecijen, riziko u něj je veliké, vzhledem k práci, kterou dělá, ale nakonec vyhodnotil, že při dodržení preventivních opatření by bylo možná větší riziko se nechyt naočkovat v listopadu novou vakcínou (i vzhledem k tomu, jak on osobně reaguje na očkování… ještě že má Vojta tohle zatím po mně..).

objevení nového typu viru chřipky s sebou samozřejmě nese rizika, to ano, ale na druhou stranu, pokud se člověk podívá statisticky na čísla, která jsou k disopozici, není to zatím nijak hrozivé.. vyskytují se teď i případy té prasečí bez výrazných horeček…

a paní, která v čr zemřela, měla srdeční vadu a byla po transplantaci něčeho (nezveřejnili)… takže je jasné, že neměla moc šanci bojovat…

na UK je to částěčně myslím prasečí a částečně něco zatím neznámého ..

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 05.11.09 07:23

Jen by mě zajímalo, jestli je rozumné se téhle situaci pokoušet o další mimčo. Hormony bouří, touha je velká, ale rozum říká, že by možná nebylo špatné počkat, až se to přežene. Co myslíte vy? A.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >