Prášek po styku Escapelle - zvracení, účinnost

Anonymní
29.6.21 06:27

Prášek po styku Escapelle - zvracení, účinnost

Ahoj.. prosím o radu, jsem zoufalá.. v neděli ráno jsem měla nechraneny sex, HA neberu, protože mi nedělala dobře. Vzala jsem si v neděli večer tabletu „po“. Hodinu a půl po užití, jsem prášek vyzvracela. Jenže teď nevím, jestli nějaké hormony z toho prášku ve mě zůstaly nebo ne.Je mi od užití nevolno, pocit na zvracení a lehké pobolivani v podbřišku. Nemůžu teď být těhotná, bylo to nezodpovědné, ale bohužel stalo se. Nejsem si vůbec jista, jestli si mám vzít další prášek nebo ne. Jsem z toho taky vystresovaná. Za dva týdny máme svatbu a ja nevím jestli mi nemůže být blbe i na svatbě ještě, když plno lidí pise, že se z toho prášku vzpamatovavali i 3 měsíce. Mám z dalšího prášku hroznej strach, ale těhotná teď být nemůžu. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
495
29.6.21 06:38

Tak jestli tam ta tableta byla nerozpuštěná tak se toho asi moc nevstrebalo. Ale jestli ti nedělala dobře obyč HA tak se nedivím že ses poblila po tabletě po…

Když nechces otěhotnět proč se nechranis? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6037
29.6.21 06:51

V příbalovém letáku píšou, že pokud ses do 3 hodin od spolknutí tablety pozvracela, máš si IHNED vzít jinou tabletu. Teď už bych si nic nebrala a nebo zavolala gynekologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
29.6.21 06:53

Nechápu proč se nechranite jinak. Existuje tuna antikoncepčních metod. Jinak ti po té tabletě může být zle i pár dní, týdnu, ne li v době svatby. Například v podobě silného menstruačního krvácení, ale to jsis jistě přečetla v příbalovem letáku, který je součástí každého léku. Včetně toho co dělat při zvracení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
29.6.21 07:37

Ano, může ti být špatně i na svatbě. Podobný prášek jsem si vzala jen jednou v životě - bylo to pár měsíců po porodu druhého syna, chránili jsme se, ale kondom praskl. Bohužel v nejplodnejsim období, takže mi gynekolozka doporučila ho použít. A věř mi, že už bych si ho nikdy nevzala, i kdybych pak měla mít děti pět. Asi po deseti dnech od užití se mi spustila nejdelší menstruace v mém životě, strašně bolestivá několik dní, psychika úplně rozhozena. Cyklus se mi zpátky rovnal skoro 1/2 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31664
29.6.21 08:23

Já měla Postinor i Escapelle a nic mi po nich nebylo. Ani nevolnost. Menses pak přišla jak měla a byla normalní. Zavolej na gyndu co dělat. Ještě jde dát nějaka potratová pilulka na gynde, pak tam chvíli musíš zůstat. Ale to se dává jen kdybys byla těhotná. Já fakt nemyslím, že je ti blbě po Escapelle. Spíš nervy, stres. Zkus se uklidnit. Všechno jde řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
29.6.21 09:06

Míra nebezpečí otěhotnění je závislá na tom, jestli To přítel do Tebe pustil a to, ve které části menstruačního cyklu jsi. Jako spolehlivou dodatečnou antikoncepci můžeš použít i zavedení nitroděložního tělíska do pěti dnů po souloži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat