Praskání žilek v obličeji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 08:39
Praskání žilek v obličeji

Ahojte holky, jsem tehotna a mam popraskane zilky pod ocima a na nose, je neco cim se to da zpravit? Nejake rady, zkusenosti? Predem dekuji.

Reakce:
Kakika
Neúnavná pisatelka 15268 příspěvků 04.04.19 09:03

Neporadím, ale zaháčkuji se. Dceři (7 let) praskla žilka pod okem. Je to asi rok. Nejdřív jsem myslela, že to je štípanec, ale když to nemizelo, tak jsem lépe prohlédla a prasklá žilka. Ač je to víceméně kosmetická vada, dcera přišla s tím, že jí to vadí, že to má, protože se ji neustále každý ptá, zda se nepraštila nebo neškrábla. Ale zatím jsem s ní k žádnému doktoru na konzultaci nešla…

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 04.04.19 09:09

1. zajdi na kožní. Může to být jen věkem a životním stylem, ale taky to může být důsledek třeba rozsáhlejší, neřešené růžovky.

2. pokud to není součást kožního onemocnění, tak potřebuješ především nekouřit, minimalizovat alkohol, ideálně vůbec ho nepít, jíst víc ovoce a zeleniny (alespoň 500g denně) a užívat diosimin s hesperidinem na zpevnění cévních stěn a především kvůli tomu, aby poškozené cévní stěny nezpůsobily další, daleko závažnější zdravotní probléby.

3. již vzniklé žilky umí odstranit laserové ošetření.

4. kromě změn v životním stylu a bioflavonidů to chce také dobře pečovat o pleť - používat přípravky s vitamínem E a nějaké adstringentní byliny - sléz, šalvěj, vilín a podobně.

Uživatel je onlinekatintheBOx63
Kecalka 229 příspěvků 04.04.19 21:10

Mne se taky delaji rozšiřené žilky v obličeji, již mi par prasklo. Resim to tak, ze chodim každě 2-3 roky na laser, který je spalí - zacelí a pak se po par týdnech vstrebou. Bohužel se to furt vraci, pač to mam v rodine po mamce. Ta to nikdy neresila, a ted v 60ti vypada jako mapa - same cervene zilky na tvarich, nose, cele na jinak uplne blede pleti:( I dermatolog mi rikal, ze tady na to me je jedina lecba ten laser - a klasicky nekourit, moc nepit, no proste zdravy styl zivota ale ten vzniku nebrani, spiše spomaluje dobu kdy se to zase ukaze. Bez laseru bych za casem dopadla jak mamka, ta uz to ma v stadiu ze by zakrok byl hodne bolestivy a pravdepodbne by ji ani nepomohl, ty zilky ma hoodne velke a vyrazne. kdyz jsem byla na zakroku ted naposled, tak uz jsem jich mela mene ale kolem nosu byli dost bolestive i pri chlazeni, tak tam mi je udelali jen trochu. No priste budu muset vice vydrzet :lol:

Váš příspěvek
Reklama