Prasklá cysta a přetrvávající bolesti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaja7
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 86 inzerátů 22.11.17 20:10
Prasklá cysta a přetrvávající bolesti

Ahoj holky, před dvěma týdny jsem byla na gynekologii ohledně tupé bolesti v třísle, původně jsem tušila zánět, ale nakonec mi byla podle ultrazvuku zjištěna prasklá cysta a volná tekutina…vzali mi krev a druhý den mi oznámili, že vaječníky jsou v pořádku a zánět nemám…že je to jen z prasklé cysty. Myslela jsem, že to odejde společně s menses, ale už mám pár dní po a bolest je stále stejná (není to nic strašného, ale dost to omezuje). Navíc mi sestřička v telefonu oznámila, že to není gynekologický problém a že ani nemusím chodit na kontrolu. Jenže zdá se mi divné, že bolesti přetrvávají dále. Máte prosím některá zkušenost s tím, jak dlouho vás potom pobolívalo v podbříšku? Ještě mě teda chytla bolest ve stehně, tak nevím, zda to spolu souvisí…děkuji za případné odpovědi :srdce:

Reakce:

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 22.11.17 21:08

Co nejdříve k jinému doktorovi, mě takhle říkali že jsem nějaká přecitlivělá, udělali že mě hypochondra a nakonec jsem nedopadla dobře, nebo aspoň trvat na vyšetření.

kaja7
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 86 inzerátů 22.11.17 21:10

@Elísek1983 a můžu se zeptat, co to nakonec bylo? :-(

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 22.11.17 21:15
@kaja7 píše:
@Elísek1983 a můžu se zeptat, co to nakonec bylo? :-(

Nebojte se nechci vás strašit, mě ta prasklá cysta roztrhla vaječník, ale to je zas něco jiného, mě ta cysta rostla rok a furt čekali až to prasklo, ale začla jsem hned krvácet a rovnou na laparoskopii, říkám nebojte jsem jiný případ, jen teď zpětne už bych šla jinam, a ušetřila bych si zbytečně laparo…nebo bych byla víc důrazná a otravná u doktora…

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 22.11.17 21:17

Jen tím chci říct nenechte se odbít i když to nic není, lepší zbytečná kontrola…

blumen
Hvězda diskuse 41313 příspěvků 22.11.17 21:20

@kaja7 zalezi, kolik te volne tekutiny bylo. Mlade zeny maji trochu volne tekutiny v male panvi porad, mohla to byt i cysta bezna ovulacni, kdyz vas ani nechteli videt znovu. Za kontrolu jinde nic nedate. Bolest ve stehne s tim pravdepodobne nesouvisi.

lalala2016
Nováček 9 příspěvků 22.09.18 08:42

@kaja7 Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak jsi nakonec dopadla? Já teď mám podobný problém, cysta mi praskla a bolel mě podbřišek cca dva dny a byla jsem na pohotovosti a tam mi dr sdělila, že je to prasklá cysta a je tam malé množství tekutiny. Po dvou týdnech se bolest vrátila cca dva dny před MS, pak znovu přišla v den MS a přetrvávala 3 dny. Na kontrole už nebylo po cysty ani po volné tekutině ani památky vlastně se neví, co tu bolest mohlo způsobit, tak mám docela strach. Musím teď čekat, jestli se ta bolest nevrátí a sledovat, v jakém období k té bolesti dochází, aby to nebyla třeba endometrióza. Já hlavně doufám, že už se bolest nikdy nevrátí a já budu mít klid. S manželem chceme miminko. Děkuji ti :)

kaja7
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 86 inzerátů 22.09.18 12:54

@lalala2016 Ahoj, nakonec to nebylo tou cystou, ta problém nedělala, na chirurgii mi také nic nezjistili, ale doktor mi řekl, že to mohlo být nějakým přetížením nebo také tím, že jsem po císaři (prý to pak pobolívá klidně i několik let, někdy více, někdy méně). Teď už bolesti nemívám, jen zřídka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >