Praskla mi voda, ale jsem úplně zavřená

717
3.6.17 01:20

Praskla mi voda, ale jsem úplně zavřená

Ahoj, snad tady v tuto hodinu někdo je.

Včera v 19:30 mi praskla voda. Cca v devět jsme dojeli do porodnice. Na monitoru hezke kontrakce ale vubec jsem je necitila. Po vysetreni doktorky jsem zavrena na sto zapadu - 0 prstů. Máte s tím někdo zkusenost? A jak muzu tomu otvirani napomoci?

Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.6.17 01:35

Na to je pry nejlepsi sex.. Me pomohlo chodit a taky sezeni na balone v horke sprse..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
3.6.17 02:04

Prohřívací čaj - svařit zázvor 5plátků, 1 celou skořici a hřebíček 10ks, dát do litru vody vařit, povařit oár minut a pít po doušcích, co nejteplejší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.17 04:31

To si tě ale v porodnici už nechali, ne?

Prakticky totéž jsem zažila před třemi týdny - praskla voda, v porodnici nic, kontrakce chabé, 0 cm otevření. No a za sebou čtyři porody, kdy po prasknutí vody porod propukl skoro hned a dítě za pár hodin vždycky na světě. A tentokrát tenhle nulový nález!

Prospala jsem a prolelkovala dalších 12 hodin, pak už začali mluvit o popohnání oxytocinem (nelákavá vidina), ukecala jsem dalších pár hodin, a ono se to spustilo a miminko se narodilo snad hodinu a půl od začátku kontrakcí, celkem 15 hodin od prasknutí plodového vaku.

Mně teda 1) pomohla trpělivost - však tělo ví, co dělá. Pak mi 2) pomohlo poslat muže pryč (pohnipoval těch 12 hodin v porodnici vedle mně) a 3) zalézt si do sprchy a dlouze se sprchovat teplou až horkou vodou.

Držím palce, doporučení kvůli nebezpečí infekce je porodit do 24 hodin a tak to taky bývá, že do 24 hodin začne porod sám, tak ještě času dost, bude to dobré :srdce: Napiš pak, až bude mimi na světě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
3.6.17 06:16

Ahoj,
taky jsem zažila,
ale s tim rozdilem, ze u me se porod nerozjizdel vubec. Zustala jsem tam a nakonec vyvolavali. Prostin, pak cosi na uvolneni branky, nakonec oxytocin. Krasnej chemickej porod. Ale zase bylo hodne brzo hotovo. Takze drzim palce, ono to nak dopadne ;) dulezity je,,ze ses pod dohledem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6185
3.6.17 07:21

Také to mám za sebou. Jak už někdo psal, príma chemický porod! :roll:
Já byla hoooodně ve vaně, hopsala míči a chodila když to šlo. Pak už jsem se dala modlení! :mrgreen:
Porod stejně skončil sekcí. Ale ty máš ještě dost času a může se to krásně rozjet! ;)
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
3.6.17 07:24

@ewanka tak za mě tělo ví co dělá a držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14368
3.6.17 07:52

Dej si vanu, já se otvírala ze začátku pomalu, tak sem se naložila na 2 hodiny do horký vany, v ní jsem ani necítila kontrakce a jak sem vstala, že už jako vylezu, abych se úplně nerozmočila, tak se to rozjelo a ani sem skoro nestihla vylézt na tu porodní sesli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
3.6.17 08:18

@marketa3706 sex s prasklou vodou? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7058
3.6.17 08:22

Vsechny tri porody jsem mela takove- praskla voda a nic, pri dvou vyvolavali, jeden se rozbehl za asi 10 hodin prirozene… drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7398
3.6.17 08:24

Vařící sprcha, a pohyb, chůze, hlavně neležet..chodit, chodit, chodit..případně se domluvit na Hamiltonu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
3.6.17 08:53

Holky diky za nazory. Jsem 13 hodin od prasknuti plodove vody. Otevrena na 2 prsty… Jde to pomalu ale doktor rikal, ze je spokojeny. Nikdo to tady popohanet nechce, az se divim, jsem totiz u Apolinare! Zatim me nic neboli, tak cekam kdy to peklo prijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
3.6.17 09:20

Známá čekala od prasknutí vody na porod kolem dvaceti hodin, dávali jí ATB, ale prý jí porod nijak neurychlovali, protože se dítěti dařilo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
3.6.17 09:52

@ewanka no tyjo, to se nejak polepsili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
3.6.17 10:59

@ewanka mně se rozjel porod cca 18 hod od prasknuti, na začátku nález taky nula nula prd. Žádné chození, sprchy ani čaje nepomohli, rozjelo se to až když jsem si zalezla do postele… Buď v klidu, ono to mimco nakonec vyleze, v konečném důsledku to bolelo ku*evsky cca hodinu, kdy jsem fakt nevěděla co bych. Ale dítě bylo ok, já měla dva stehy a zpětné jsem ráda, že to šlo bez medikace, pozvolna a svým tempem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama