Prasklá plodová voda – jak se na to připravit?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ejdrinnka
Stálice 55 příspěvků 06.07.19 21:40
Prasklá plodová voda jak se na to připravit?

Ahojky holky, mám dotaz. :think: jsem z Opavy kvůli rizikovému těhu (37tt) mám rodit v Ostrave cca 30km daleko. Můj přítel pracuje co tyden v jiném městě. Co dělat když mi praskne plodová voda volat si sanitku když přítel ani nikdo mě nebude moct odvézt? Jak dlouho mám,,čas,, po úplnem prasknutí plodovky než nastane porod? (Tohle samo nikdo presne nevi jen me zajima jestli to treba muze nastat treba hned ????) :potlesk: :nevim: :zed: a jeste… když si budu volat opavskou sanitku převezou mě z Opavy do Ostravy když jim reknu ze musim rodit tam? :think: dekuji

Přečtěte si článek: Prasklá plodová voda. Jak se pozná a co dělat?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 28256 příspěvků 06.07.19 21:45

Sanitka vždy odváží do nejbližší porodnice. Taky jsem rodila ze zdravotních důvodů jinde, musíš si to prostě vyřešit tak, aby Te měl kdo odvézt. A zneužívání záchranné služby jako taxi do porodnice je hnus.

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:45

Plodova voda prskne jen v cca jedne tretine porodu :nevim: me ji treba prdli az na sale.. jinak prvni opravdove kontrakce jsem mela cca 4 hodiny pred samotnym porodem, do to doby to dle porodni asistentky byly jen poslicci.. dohromady od prvni bolesti to cele trvalo 12 hodin.. jinak sanitka by Te mela odvezt tam, kde mas registraci k porodu ;) hodne stesti a hladky prubeh porodu :kytka:

Tableta
Kelišová 5432 příspěvků 06.07.19 21:47

Zavolej si taxi, odveze tě přesně tam, kam si určíš 8)

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:47
@Jana206 píše:
Sanitka vždy odváží do nejbližší porodnice. Taky jsem rodila ze zdravotních důvodů jinde, musíš si to prostě vyřešit tak, aby Te měl kdo odvézt. A zneužívání záchranné služby jako taxi do porodnice je hnus.

Sanitka rozhodne neodvazi do nejblizi porodnice, ale do porodnice, kde ma rodicka registraci k porodu a Tvoje dalsi poznamka o zenuzivani ZS je hnus :zed:

M-A
Kecalka 447 příspěvků 06.07.19 21:47

Ohledně měst nevím, ale co se týká plodovky, prý stačí se do porodnice vypravit cca dvě hodiny po prasknutí, říkala PA na kurzu.
Na druhou stranu prý často voda nepraskne sama, ale nevím jak to je procentuálně co je častěji, jestli prasknutí nebo pravidelné bolesti…

kakuja
Stálice 56 příspěvků 06.07.19 21:48

Ahoj, na tohle asi nejde úplně odpovědět, mě praskla voda v pul3 a v 17:00 byl malej venku :D takže docela ficak, ale znám lidi kterým praskla voda a dlouuuho se nic nedělo. Těžko říct jestli tě tam převezou a v Ostravě chceš rodit protože ses tam nahlásila nebo kvůli rizikovému tehu? Jestli jen kvůli nahlášení nemyslím si, že by tě tam prevazeli, ale je to jen můj názor ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 28256 příspěvků 06.07.19 21:49

Od prasknutí plodové vody do porodu může být hodina nebo taky 12 hodin, zazila jsem oba případy. A rupnuti vaku blan jako první příznak začíná jen menšina porodů, už si přesně nepamatuji to procento, ale většina porodů se hlásí pravidelnými kontrakcemi. Mě u jednoho porodu praskla voda až v posledních kontrakcich než šla hlavička.

Dítě jste planovali určitě, musíte mít plán, kdo kdy a jak Te odveze do porodnice

Ejdrinnka
Stálice 55 příspěvků 06.07.19 21:49
@Jana206 píše:
Sanitka vždy odváží do nejbližší porodnice. Taky jsem rodila ze zdravotních důvodů jinde, musíš si to prostě vyřešit tak, aby Te měl kdo odvézt. A zneužívání záchranné služby jako taxi do porodnice je hnus.

Jestli je to taxi jsem se neptala to samozrejme vim ;) ani na nazor jestli to je hnus. Ja si misto porodu nevybrala sama. Ja sama nevim co od porodu mám cekat jake bolesti atd takze takove jako ze bych zneuzila zachranku si prosim nechte od cesty :srdce: :srdce: :kytka:

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 06.07.19 21:51

Kdy po prasknutí vody porodíš, ti nikdo neřekne (já třeba až za 42 hodin). Pokud je voda čirá a nezapáchá, stačí do porodnice přijet za dvě hodiny, to se podle mě dá určitě sehnat odvoz (když ne přítel, tak rodina, kamarádi), sanitka netřeba. Ale plodovka vůbec doma prasknout nemusí a přijdou jen bolesti. Když jsou pravidelné po pěti minutách, vyrazit do porodnice.

debra.morgan
Echt Kelišová 9709 příspěvků 06.07.19 21:51

@Tazvesnice registrace k porodu existuje už jen v Praze.

K92
Kecalka 387 příspěvků 06.07.19 21:51

Co třeba taxíkem? Já tak do porodnice jela, dokonce to také bylo do sousedního města a nebyl s tím problém :slight_smile:.

Jana206
Nadpozemská drbna 28256 příspěvků 06.07.19 21:51
@Tazvesnice píše:
Sanitka rozhodne neodvazi do nejblizi porodnice, ale do porodnice, kde ma rodicka registraci k porodu a Tvoje dalsi poznamka o zenuzivani ZS je hnus :zed:

U nás do nejbližší. Sanita Te opravdu nepoveze 30 Km, prevozova jen do porodnice ve městě a RZ taky.
Ano, je to hnus. Rz není taxi a není duvod ji volat jen proto, že madam má chlapa v práci v tramtarii, může chybět jinde, u skutečného ohrožení života.

Ejdrinnka
Stálice 55 příspěvků 06.07.19 21:52
@kakuja píše:
Ahoj, na tohle asi nejde úplně odpovědět, mě praskla voda v pul3 a v 17:00 byl malej venku :D takže docela ficak, ale znám lidi kterým praskla voda a dlouuuho se nic nedělo. Těžko říct jestli tě tam převezou a v Ostravě chceš rodit protože ses tam nahlásila nebo kvůli rizikovému tehu? Jestli jen kvůli nahlášení nemyslím si, že by tě tam prevazeli, ale je to jen můj názor ;)

Ne Opava mě predala do péče Ostravy :roll: :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 28256 příspěvků 06.07.19 21:54
@K92 píše:
Co třeba taxíkem? Já tak do porodnice jela, dokonce to také bylo do sousedního města a nebyl s tím problém :slight_smile:.

Přesně tak. Nebo si v Ostravě sehnat ubytování v okolí termínu porodu. Dále je možnost si domluvit programovany porod, pokud je skutečně nutné rodit v perinatologickem centru a nikde bližší není. Nebo hospitalizaci, jestli mají místo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama