Prasklý zub, zubní pohotovost, prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barrrus
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 09.11.18 12:50
Praskli zub, zubni pohotovost prosim o radu

Ahoj potrebuju poradit.
Mam na jednicce mezi zubni kaz. Dr nad tim vzdy mavla rukou a ze to udela po tom.
Pak sem otehotnela a rekla mi ze vetani nechame az porodim…
Ted mi ta jednicka praskla od toho kazu sikmo dolu, jakoby mi praskl ruzek zubu. Tak volam dr. Ta si na me udela pry cas az pristi tyden
Dnes me uz to docela boli takovi divny pocit v nisobotu mam a koukam do zrcadla a zjistim ze ho mam prdli jeste ve prostred a prasklina jde smerem nahoru..
Bojim se abych o ten zub neprisla. Vzdyt je to predni zub.dr na me kasle, nebo aspon ta recepcni a driv jak pristi tyyden si na me cas neudela. :(
Nevim co delat prijde mi ze I blbzm cistenim zubu ten zub prda vic apo vic.
U nas v jihlave pohotovost neni. premyslim ze bzch jela do Brna do urazove nemocnice. Myslite ze mi s.tim.neco udelaji??? Bojim se abych o ni neprisla
Moc dekuji za odpoved

Reakce:
Serpentini
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 09.11.18 12:54

Já bych jela, třeba to ještě nějak půjde zachránit. Já o jedničku zub přišla, měla jsem odumřelý kořen kvůli úrazu a zub kvůli tomu začal časem šednout a drolit se. A už nešel zachránit, takže mám umělý. A umělý už nikdy není takový jako pravý zub.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 09.11.18 13:09

V prvé řadě vyměnit dentistu.

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 09.11.18 13:16
@TMana píše:
V prvé řadě vyměnit dentistu.

presne to same jsem chtela napsat. Aby te zubarka nechala vedome behat s kazem na PREDNICH zubech je pro mne neuveritelne natolik, az si spis myslim, ze jsi mozna z vlastni vule za zubarem nechodila, protoze se bojis osetreni.

Ze by ti nespravila zub v tehotenstvi se mi taky nechce verit. Me zubar normalne zuby vrtal v tehu a taky nevim, ze by tehotenstvi byla nejaka kontraindikace na osetreni zubu. Jo rentgenovani celisti je vec jina, to se v tehotenstvi nedela, ale vrtani ano. Proc taky ne?

Praskla sklovina na zubech ve vcelku normalni jev, take mam na sklovine prasklinky, ptala jsem se na to zubare a bylo mi receno, ze to je normalni jev, ma to vetsina lidi a vetsina si toho ani nevsimne, teprve kdyz detailne zkouma zub ve vsech uhlech a svetelnych podminkach. Ovsem, ty moje prasklinky jsou skoro neviditelne. Pokud ta tva je nejak jinak zbarvena, tak to muze souviset s tim nastipnutim zubu.

V kazdem pripade na nic necekej a supajdi k zubarce nebo na pohotovost. Pokud se bojis osetreni, tak se nemusis bat, po umrtveni neucitis absolutne nic.

Lalelale
Závislačka 2710 příspěvků 09.11.18 13:25

Nemám odpověď přímo, ale hlavně okamžitě výměn zubařku. Tohle je otřes a u dobrého zubaře by ses téhle situaci nejspíš vyhnula.

barrrus
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 09.11.18 13:34

@warita spis si myslim ze u ni je to tak, ze netehotnou me pekne skasne za bilou blombu. Jako tehotnou ne. Chodim do lekarskeho domu. A tam je vice zubaru.
Ceny vysoke, ale u nas v jihlave jejim clovek rad, ze vubec nakeho zubare ma. Pohotovosti zde nefunguji… jen o vikendu. Takze dmes nejbliz Brno.
Prasklina je videt hlavne na te strane zubu od kazu dolu. To si mzslim ze kdybzch do neceho kousla tek kousicek se ulomi. A ta prasklina ve prostred zubu od spodu nahoru je videt u rozviceneho zrcadla kdyz se poradne podivam.
Jeste k tomu ma doma maleho chlapecka. Premyslim ze zitra zajedu na pohotovost co jemi kousicek od jihlavy.a uvidim kdyztak zitra zajedu do Brna. Yo uz bude chlap cely den doma.
Jinak mate pravdu zubare se bojim jak cert k rize. Mela sem v detstvi stesti na reznoc. A ikdyz sem mela zuby zdrave navsteva u ni byla I tak hruza. Do doby nez sem cekala holcicku tak sem mela dva zablombovane zuby. Pak sem otehotnela a uz mam u trech zoubku cisrene kanalky. A asi jeste 4 male kaziky v puse..
Zkusim ten zub vyfotit

mroe
Extra třída :D 14568 příspěvků 09.11.18 13:37

Ja bych tedy na pohotovost nejezdila, tam nikdo prasklou jednicku spravovat nebude. Zvlast když to není uraz.
Spis bych si akutne hledala jiného zubare.

chaela
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 2 inzeráty 09.11.18 13:39

Vyměnit zubaře. Kazy se musí ošetřit co nejdřív a akutní případy se berou hned. Mně praskl zub před půl rokem (kus se mi ulomil). Stalo se to v sobotu. V pondělí jsem zubařce volala a v úterý ráno jsem u ní byla. Spravila mi to údajně provizorní výplní a objednala asi za měsíc na předělání trvalou výplní. Během té doby se vyrojily větší potíže, tak nakonec mi ta provizorní výplň vydržela víc jak půl roku.
Pokud tě nechce vzít tvoje zubařka, zkus někoho jiného v tom domě. Nebo potom v akutním případě pohotovost, ale tam ti to ošetří jen nějak provizorně (třeba odvrtají ten ulomený kus), ale s nějakým trvalým ošetřením tě stejně odešlou k tvému zubaři. Každopádně při bolesti bych týden určitě nečekala.

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 09.11.18 15:46
@barrrus píše:
@warita spis si myslim ze u ni je to tak, ze netehotnou me pekne skasne za bilou blombu. Jako tehotnou ne. Chodim do lekarskeho domu. A tam je vice zubaru.
Ceny vysoke, ale u nas v jihlave jejim clovek rad, ze vubec nakeho zubare ma. Pohotovosti zde nefunguji… jen o vikendu. Takze dmes nejbliz Brno.
Prasklina je videt hlavne na te strane zubu od kazu dolu. To si mzslim ze kdybzch do neceho kousla tek kousicek se ulomi. A ta prasklina ve prostred zubu od spodu nahoru je videt u rozviceneho zrcadla kdyz se poradne podivam.
Jeste k tomu ma doma maleho chlapecka. Premyslim ze zitra zajedu na pohotovost co jemi kousicek od jihlavy.a uvidim kdyztak zitra zajedu do Brna. Yo uz bude chlap cely den doma.
Jinak mate pravdu zubare se bojim jak cert k rize. Mela sem v detstvi stesti na reznoc. A ikdyz sem mela zuby zdrave navsteva u ni byla I tak hruza. Do doby nez sem cekala holcicku tak sem mela dva zablombovane zuby. Pak sem otehotnela a uz mam u trech zoubku cisrene kanalky. A asi jeste 4 male kaziky v puse..
Zkusim ten zub vyfotit

bila plombu muzes dostat i v tehotenstvi? Jinak, bez na pohotovost. Max ti reknou, ze s tim do pondeli nic neudelaji.

Sama mam doma 2letacku, znam ten problem. Ale neztracej cas a do niceho radsi nekousej.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 09.11.18 18:31

Podle mě tohle není situace, kterou budou chtít na pohotovosti řešit. Není to akutka.

yarenka777
Povídálka 40 příspěvků 21.11.18 12:17

Teď jsem se vrátila od zubařky a super. Já bych Ti radila, vyměň zubaře. Dnes se hlavně zuby zachraňují a ne, aby dr. čekala, až o zub přijdeš (mám podezření, že tvoje zubařka hraje o větší a hlavně dražší výkon!!) S těhotenstvím to nemá co dělat!! Náhrada zubu, který bude řešit nakonec vytržením je příšerně drahá a proč by jsi měla čekat. Čím dřív, tím se větší pravděpodobnost, že základ zubu lékaři zachrání, jen je doplní kompozitem. Hlavně budeš mít svůj zub. Jednej rychle a hlavně důrazně. Vyplatí se ti to. Věř mi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >