Prasklý bubínek u miminka po čištění buničinou?

Anonymní
19.2.21 21:22

Praskly bubinek u miminka po cisteni bunicinou?

Krasny vecer, dnes vecer se se mnou syn (8m) po koupeli trochu “pral”, protoze chtel zustat jeste v te, uz studene, vode :oops: a kdyz jsem mu cistila ousko bunicinou (srolovanou do uzke tycinky), tak neco u ucha luplo a jak rval, rozerval se v ten moment jeste vic :roll:. Mam ted uplnou depku z toho, jestli mu nemoh prasknout bubinek, ikdyz mi to tou bunicinou prijde nemozne, ikdyz mel tu tenkou cast ve zvukovodu. Proste se bojim ze tim prudkym pohybem jak se vztekal, si tam neco poskodil. Pochovala jsem ho, pak jsme si chvili hrali a byl ok, pri doteku na ucho ani zatahani nijak extremne nereagoval. Uz teda chrni, ale nevim, zda by se poruseni v uchu nejak projevovalo. Je to uplne trapna otazka, ale neusla bych, kdybych se nezeptala. Muze mu prasknout bubinek i uplne bez priznaku?

Diky vsem a cekam i negativni odpovedi, aspon si priste odpustim cisteni ucha, kdyz se zrovna vzteka :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
368
19.2.21 21:28

Většinou jsou u praskleho bubinku příznaky viz… Příznaky. Nejdříve nastane náhlá, prudká silná bolest v uchu, následně z ucha vytéká bílý až krvavý výtok a poté se zhoršuje nebo úplně zmizí sluch, po prasknutí může být i závrať. Z ucha hnis vytéká i několik dní po poškození ušního bubínku a také mohou být pocity tlaku v uchu a zvonění v uchu. Snad ti to trošku pomůže a nebudeš se bát hezky večer 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
19.2.21 21:38

Byla bych v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
19.2.21 21:41

V DM přidávají detske tycky do usi, prave z tohodle duvodu… proste tu vodu bytres jen na kraji. A kdyz to reknu blbe, ikdyz to 1× neudelas. Nic se nestane. Az se s tebou bude prat, náklon ho na strany at voda vytece a hotovo. A nedelej to nasilim. Detem jsem vodu teda takhle uzirala jako ležícím miminum. Ne kdyz uz byly schopny pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
19.2.21 21:53
@Misasisi píše:
Většinou jsou u praskleho bubinku příznaky viz… Příznaky. Nejdříve nastane náhlá, prudká silná bolest v uchu, následně z ucha vytéká bílý až krvavý výtok a poté se zhoršuje nebo úplně zmizí sluch, po prasknutí může být i závrať. Z ucha hnis vytéká i několik dní po poškození ušního bubínku a také mohou být pocity tlaku v uchu a zvonění v uchu. Snad ti to trošku pomůže a nebudeš se bát hezky večer 😊

Tak tohle by bylo v pripade stredousniho zanetu, ne po cisteni bunicinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3614
19.2.21 21:58

Asi bych čekala že mu z toho poteče krev, kdyby to měl prasklé. Ale pro příště, do zvukovodu se nic nestrká, ani dětem, ani dospělým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
19.2.21 22:29

@bobulka88 to netuším snažila jsem se jen pomoct a našla jsem tohle 😊ale i kdyby praskl myslím si že by tekla krev nebo něco 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 22:31

Abyste to pochopily, pouzivam ty bunicinove ctverecky, co pouzivaji napriklad i v porodnici, navic jen jednou tydne (na doporuceni usarky), jinak vytiram rucnikem ousko zvenci. Spatne se pohnul, necou mu to hluboko. Jen nemam paru jak daleko deti bubinek maji. A jestli by to ta rulicka z buniciny, ktera se zlomi hned jak na neco narazi, vubec zvladla. A nemam poneti, jestli to boli stale nebo jen chvili, protoze on mi zatim nerekne jestli slysi, nebo ne. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
727
19.2.21 22:34
@xkoup21 píše:
Byla bych v klidu.

Já bych až tak v klidu nebyla. Nechápu, proč se ptá zakladatelka na emiminu místo lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
19.2.21 22:35

Stačí zavolat na dětskou pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1495
19.2.21 22:36

Nejspíš jsi mu to nepraskla, nicméně tedy srolovanou buničinu do úzké tyčinky bych tedy do ucha nestrkala, to musí být hrozně nepříjemné. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 22:39

Drzim palce, ať je to ok. Bacha na čištění, u dětí se nestrka nic do ucha, řepa se utira jen zvenku, co výtečně ven, zasadne. Stylem, co jste popsala akorát zatlacite než dovnitř, taky jsou větší sklony k zanetu ucha.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 22:41

Ja si propichla ucho uchostourem. Luplo to a na uchostouru byla kapka krve. Na ucho jsem hure slysela a pri zacpani nosu a pusy a jakoby fouknuti mi vychazel vzduch uchem a ja slysela piskani. Na orl mi rekli, ze kdyz to nesroste, pujdu na plastiku. Rekli, ze do par dnu zrejme dostanu zanet do ucha. To se nestalo a ucho srostlo samo. Detem usi necistim uchostoury.

• Citovat
  • Nahlásit
2584
19.2.21 22:56

Ja bych si tipla, ze diteti nic neni, ale jiste ti to rekne jen ORL. Kazdopadne i kdyby, tak detem se na rozdil od dospelych zaceli sama i vcelku velka dira. Ted do toho ucha nic nekapej, aby se pripadne nic nezaneslo do stredousi, a v pondeli pro klid duse holt skocis na ORL, driv bych sla jen v pripade vytoku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
19.2.21 23:04

Jo a takova poznamka k ty bunicine, ja bych se spis bala, ze se kousek odmoci a zustane v uchu. To takhle znam jednoho, co si vysousel zvukovod stocenym toaletakem… a nenapadlo ho nic lepsiho, nez to, co mu zustalo v uchu, zastouchnout az na bubinek uchostourem. To se pak laikovi strasne spatne vyndava :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat