Prasklý steh po extrakci zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
UŽIVATELKA32
Závislačka 2847 příspěvků 21 inzerátů 10.03.18 20:11
prasklý steh po extrakci zubu

Dobrý večer, není tu nějaká zubařka? Ve středu mi byla vytržena osmička a měla jsem vstřebatelné stehy. Před. Chvílí mi jeden steh vypadl a zůstala díra. Takže teď nevím, jestli je to v pohodě a můžu to tak nechat nebo mám jít na přešití. Ale to asi takhle o víkendu mi to stejně nikdo neudělá. Děkuji za radu.

Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10554 příspěvků 10.03.18 20:16

Bych si asi pro jistotu zavolala na pohotovost :nevim: Já jsem byla na extrakci osmiček 13. prosince a stehy mi vypadaly na silvestra, ale třeba někomu můžou vypadnout už tak brzo :think:

bloesty
Kecalka 454 příspěvků 10.03.18 20:17

Ahoj, tak dlouho po výkonu se to již zašít nedá. Nereš to, jez opatrně a na druhé straně a kdyby to začalo pobolívat nebo zapáchat, tak na kontrolu k tomu, kdo ti ten výkon dělal.

tulipán
Závislačka 3915 příspěvků 10.03.18 20:34

@UŽIVATELKA32 A mas domluvenou nejakou kontrolu? Ted by ti to stejne nesili a cekalo by se, jak se to zhoji. Jeste bych vyplachovala treba salveji, aby se ti rana dobre hojila.

UŽIVATELKA32
Závislačka 2847 příspěvků 21 inzerátů 10.03.18 20:38

A když ti pak vypadly ty stehy, tak jsi to měla zcelené nebo tam normálně byla díra? @Lekninka91

Lekninka91
Extra třída :D 10554 příspěvků 10.03.18 20:54

@UŽIVATELKA32 už to bylo myslím docela zatáhnutý. Dokud tam stehy byly, tak jsem v té dásni měla pocitově takový bláto :oops: :? Pokud se ti to nezdá, tak si radši fakt zavolej :think:

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 10.03.18 20:54

Podle mě už je to dávno zatazeny. Zatahuje se to odspodu, takže díru klidně vidět ještě můžeš.

UŽIVATELKA32
Závislačka 2847 příspěvků 21 inzerátů 10.03.18 21:25

No, zavolám v pondělí doktorce, asi se s tím už dělat nic nebude si myslím, ale radši. Dost mě to teda štve, že to není zhojené, jak mělo být, ale co nadělám že. :?

dickys
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 21:33

Jestli to nebolí, tak to nech být, jenom dávej pozor, aby ti tam nevlezlo nějaké jídlo. Díra se zatáhne, neboj. Kdyby to začalo bolet, kor v noci nebo i přes prášek, tak s tím jdi na pohotovost nebo v pondělí ke své Dr.

UŽIVATELKA32
Závislačka 2847 příspěvků 21 inzerátů 10.03.18 22:22

Ok, bolelo to ty první 2 dny, brala jsem ibalgin, od včera je to už bez prášku úplně v pohodě, trhali mi zároveň i osmičku nahoře nad tím, ta byla teda bez šití. Jinak teda díky ;)

Katka-Vojtíšek
Nováček 9 příspěvků 02.02.19 20:39
Extrakce osmiček

Dobrý večer, chtěla bych oživit diskuzi. V úterý jsem byla na extrakci osmiček (obou) na levé straně. Dali mi čtyři a čtyři stehy. Ve středu jsem byla na kontrole. Jeden steh dole mi povolil, tak mi ho zubařka vytáhla, vyčistila a nechala tak. Ve čtvrtek jsem jela do nemocnice znovu. Strašně mě bolela rána dole. Navíc jsem otekla až tak, že mi ten otok částečně zalil oko. Zjistilo se, že se mi rána naplnila krví a hnisem. Vypustili mi hnis, vyčistili a zadrenovali ránu. V pátek jsem šla na kontrolu. Vše již bylo v pořádku. Drén mi vytáhli, vydesinfikovali a nechali mě tak. Problém je teď tento - Rána nahoře se ozvala. Cítím nit na dásni. Buď je jen povolený steh a nebo začíná vypadávat. Začalo mě v té ráně píchat, když otvírám pusu, mluvím, cvičím. Chtěla jsem se zeptat, v jakém časovém horizontu by ty stehy měly samy vypadnout? Mám samovstřebatelné. Také zda je to píchání známkou hojení nebo se něco děje? Otok mi už odpadl. Mám už jen hematom. A ještě jedna věc - musím cvičit, abych otevřela pusu na 3 prsty. Tzn. násilím otvírat čelist. Normálně ji otevřu na 1 prst. Bylo mi řečeno, že pokud nebudu cvičit, svaly zatuhnou a s čelistí nebudu moct hýbat. Máte zkušenosti? Cvičím samozřejmě a docela poctivě. Akorát tak cca po 10 minutách od cvičení se ta čelist zase vrátí. Těsně po cvičení otevřu na 2 prsty. Říkali mi v nemocnici, že každé ráno bude ta čelist ztuhlá a že to bude trvat tak týden, než si svaly zapamatují, že se hýbou a hýbat musí. Děkuji

Meduňková
Stálice 71 příspěvků 02.02.19 23:05

Ahoj, mě po extrakci otekla tvář třetí den tak že jsem otevřela jen na jeden prst, až osmý den na dva. Desátý jsem měla jít na vytahování stehů , neštěstí když splaskl otok, šlo to už celkem rozhýbat. Taky mi tam trochu píchalo, při tom cvičení. Čelisti mě bolely pak ještě 14 dní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >