Prášky na alergii v těhotenství, ekzém a svědění celého těla

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verus111
Povídálka 44 příspěvků 20.01.19 23:36
Prášky na alergii v těhotenství, exem a svědění celého tela

Dobrý den, jsem v 7tt těhotenství. V pribalovem letáků jsem cetla že výrobek Daselta neni vhodný na užívání při tehotenstvi.
Jenže mam alergie všeho možného a ještě k tomu i na jidlo. Mam sucho pod očima i nád nimi.. Opucha mi obličej a mam strašný exem na rukou a to je silene. Svedi me to a boli to..
Dali mi na to beloderm ovšem taky nevim zda ho mohu kdyz jsem cetla ruzne na internetu tak ruzne krem y vadí..
Ja strasne trpim a uz opravdu nevim co mam delat..
Chci se zeptat jestli s těmito prášky nebo masti mate nějaké zkušenosti.
Popřípadě jestli mi prosim neporadits neco coi pomuze a zároveň neublíží miminku.
Dekuji všem za reakci předem. :mavam:

Přečtěte si článek: Atopický ekzém u kojenců: Kojení jako prevence

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucius08
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 20.01.19 23:49

Klidně mi napiš do zprávy. Prošla jsem si už dvě těhotenství s atopakem… pokaždé výrazne zhoršení:( Promiň. Neměla by ses dlouhodobě a na větší plochy mazat kortikoidy. Z protialergickych tabletek jen claretin nebo zodac. Dithiaden, výjimečně… můžeš vyzkoušet dubnovou kůru, ovesné vločky do koupele…dělalo mi dobře bambucke máslo a zinkova mastička.

Verus111
Povídálka 44 příspěvků 21.01.19 00:30

@Lucius08 dekuji. Napisu :-)

anavi13
Závislačka 3401 příspěvků 21.01.19 07:00

@Verus111 ahojky, já bych zašla na kožní s tím , že jsem těhotná a co můžu používat. Nebo tam aspoň zavolej, oni ti poradí nejlíp. Mě se teda v těhotenství ekzémy moc neudělali, měla jsem je šílené v dětství. Ale co se mi dělá tak trochu výsev v obličeji pod okem. Jenže jelikož jsme se déle snažili, tak jsem to řešila alternativní cestou před těhotenstvím a asi to pomohlo. Trošku se to teď rozdělává zimou, což považuji za normální. Takže už na podzim jsem naběhla na kožní a nafasovala léčbu. Mám slabé kortikoidy a pak mažu ambidermanem a otírám Jarichovou vodou. A celkem dobrý. Teď jsem v termínu porodu a trošku to mám horší. Přikládám to hormonům a té zimě. Někdy když to mám hodně suché tak mi pomáhá to maznout obyčejným jelením lojem na rty. Teď asi zkusím purelan na bradavky, ten by mohl být ještě lepší. V rossmanovi jsem koupila i nějakou levnější variantu. Jinak se snažím vyvarovat chemii v jídle, to bych řekla, že mi pomáhá moc. No a ještě bych zapomněla, beru celé těhotenství prakticky probiotika, prvně kvůli zácpě, ale přišli mi lepší i ty ekzémy. I jsem četla článek, že užívání probiotik v těhotenství tři týdny před porodem působí preventivně proti ekzému u dítěte. Tak to zkouším. No v pubertě mi moc pomáhali koupele s mlékem. Do vany jsem si nalila půl litru mléka a tak pět minut se koupala. Mě totiž nedělají dobře oleje. Přijde mi, že tím tu pokožku přemastím. Ale třeba teď v těhotenství mi ty těhotenské oleje na břicho vyhovují a asi nejlepší byl od Soolosu. Ten má myslím i něco pro atopiky.
Já teda celé těhotenství zvládla bez antihistaminik, ale fakt to mám celkem dost v pohodě, kortikoidy používám fakt výjimečně. Mě stačí maznout jednou v začátku a hned je to lepší.

cancerka
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 21.01.19 08:39

Jsem silná atopička a během těhotenství, kojení a ani od té doby jsem neužívala antihistaminika ani kortikoidní masti.
Obecně u koupelí níže popsaných platí:ne příliš teplá voda, ale aby ti nebyla ve vaně zima, maximálně 15 minut se namáčet a pak se lehce opláchnout sprchou a namazat např. dexerylem.

Nepoužívat oleje a vazelíny na mazání, kůže se ucpává a nemůže dýchat a problém se prohlubuje. Dlouhá léta jsem používala modrou indulonu, ale jeden rok měli výpadek ve výrobě a já musela hledat alternativu, pak už jsem se k ní nevrátila, zjistila jsem, že pocitově pomáhá, ale jiné krémy pomáhají reálně. Navíc indulona zůstává na povrchu kůže, oblečení, povlečení a ucpává jak kůži, tak pračku, tak odpad.
Zaměřit se spíše na hydrataci.
Pít dostatek tekutin a používat krémy, které nejsou moc mastné, ale spíše hydratují (leciderm, dexeryl, basic …zkoušet, který bude vyhovovat, každému sedne jiný).
Vyvarovat se co nejvíce chemii - barviva a chemie v potravinách, nepoužívat aerosolové čistící prostředky, další čistící prostředky co nejméně, ono to jde do ovzduší a vdechováním se to dostává do těla (i přes kůži).
Nepoužívat různé vůně do zásuvky apod., vonné svíčky, prostředky proti hmyzu do zásuvky apod.
Prací prášek samozřejmě nějaký nedráždivý a nepoužívat aviváž. Místo aviváže dávat ocet.
Vyhýbat se cukru a kofeinu (aspoň omezit).

péče o kůži:

na mokvající ekzém - sudocrem (nebo jiná zinková mastička), koupel v černém čaji (kastrol s uvařeným čajem z tří pytlíků přilít do vany), obklady šalvěje, koupel v octové vodě (asi 200 - 300ml na vanu)

na suchý ekzém - dexeryl (leciderm, basic a jiné podobné krémy hydratační, které ti sednou), bílý jogurt (v pokojové nebo mírně vyšší teplotě natřít na kůži, nechat působit a pak opláchnout a namazat krémem), koupel v soli z mrtvého moře (cenově dobrá je sůl z mrtvého moře v DM drogerce, nechat rozpustit v teplé vodě v hrnku dvě až tři vrchovaté lžíce a přidat do vody ve vaně)

na popraskané prsty na rukou - potírám pomádou na rty (Labello med repair - bílá), bílý jogurt (v pokojové nebo mírně vyšší teplotě natřít na kůži, nechat působit a pak opláchnout a namazat krémem)

Snažit se myslet pozitivně a stresy hodit za hlavu. (to je asi nejtěžší, ale zároveň nejdůležitější) :palec:

anavi13
Závislačka 3401 příspěvků 21.01.19 11:37

@cancerka nádherně jste to napsala:) @Verus111 přesně tak to je, jen já na to musela přijít sama, přijde mi, že každý kožní lékař doporučí oleje do koupele a neustále hodně mastit a je to blbost. Stres je určitě to nejhorší a kvalitní jídlo je taky základ. Jinak teda já jsem třeba alergická na Excipial. Dexeryl je dobrý i třeba Bioderma pro atopiky. Já teď zkouším přejít na přírodní kosmetiku, zatím zkouším tu z DM a super, ale zatím ji zkouším chvíli. Něco zkusím i od Weledy, tu mám něco málo i pro miminko. Ale asi svoje dítko moc mazat nebudu, spíš zkusím, jestli to ta kůže nezvládne sama. Mě přijde, že u mě čím méně mažu, nebo jen při potížích tím je to lepší. Ale v té akutní fázi to chce o pokožku fakt pečovat. V těhotenství mažu taky víc než před i víc piji.

Verus111
Povídálka 44 příspěvků 21.01.19 12:23

Dekuji určité tedy neco z toho vyzkousim. Pěkně jste mi to napsaly :hug: Zkusila jsem tu dubovou kuru a uvidim jestli mi to pomuze.
Biodermu jsem prave mela ale osypavala jsem se z toho. Na tom jídle neco bude. Ono to jde mozna ruku v ruce všechno ze vším.
Uvidim tedy snad mi neco taky zabere.
A tu avivaz to doslova trpim.. To je silene.
Tak aspoň vim proc nemuzu usnout mam nervy a svedi me cely člověk :) dekuji prevelice :) :hug: :hug: :hug:

anavi13
Závislačka 3401 příspěvků 21.01.19 13:40

@Verus111 jo ono chce vyzkoušet ty krémy co bude sedět, já když se tehdá osypala z Excipialu tak mi kožní řekla, že to není možné. No už jsem k ní nešla, stejně mi psala jen kortikoidy a to bylo k ničemu…Mě v 16 letech moc pomohla i hospitalizace na kožním, mému taťkovi v dospělosti taky- mazali tam dehtovými mastmi. a pak jsem byla dvakrát v lázních (Jeseníky) a super. Jestli s tím bude mít moje dítko potíže tak určitě do lázní pojdeme :) Aviváž taky nepoužívám, mám z toho i intimní problémy. Jinak já mám třeba i alergii na parfemace a nějakou protiplísňovou látku co je v některých vložkách, toaleťáku. Před otěhotněním už jsem špatně snášela i tampony. To je tak když je všude chemie…a taky vydrž teď v začátku těhotenství blbnou hormony jak se to ustálí bude líp :palec: a jak přejdou mrazy tak se zlepší ten obličej :) já si ho dnes mázla měsíčkovou Weledou co jsem koupila pro miminko do mrazu na obličej a asi fakt skvělý, tak budu zkoušet dál :palec:

cancerka
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 21.01.19 13:55

@anavi13 díky :)
@Verus111 nemáš zač, zkoušej a uvidíš, co bude fungovat nejlépe u tebe. Držím pěsti ať se daří :hug:

Verus111
Povídálka 44 příspěvků 22.01.19 19:12

@anavi13 no právě, jeste ted se mi dělají nějaké svědivé pupinky mam je i v hlavě.. Jsem si rikala jestli doma nemame náhodou nějaké breberky hnusne..
Ale neni to z čeho mit.. Je to hnusbtynhormony :D..
Tak snad bude lepe každopádně jeste jednou dekuji :) @cancerka a :hug: dekuji i tobe :)

anavi13
Závislačka 3401 příspěvků 22.01.19 19:31

@Verus111 tak to zajdi raději na kožní. Ale v těhotenství se mohou dělat takové pupínky, jsou ale spíše na pažích. Prý za to může propojení tvé krve s krví plodu, ale těžko takto říct. Nejlíp fakt se poradit na kožním. Ono když tam zavoláš a řekneš, že jsi těhotná a nevíš co a jak tak tě vezmou dřív a budeš aspoň vědět co a jak :palec:

Verus111
Povídálka 44 příspěvků 23.01.19 08:06

No budu muset. Koupila jsem si dubovou kuru a nepomáhá vubev prijde mi snad ze ten exem je jeste horší..
Volala jsem na alergologii a tam mi řekli ze daseltu muzu užívat ze to neuškodí. Pan gynekolog se na to ovšem moc netvaril. Jenže zase me v noci v udí svědění rýma napuchla sem cela..
Tak sem se odhodlala tu dalestu znovu nasadit.
Vyprala jsem skoro vsechno oblečení jen persilem. A jako uvidim. Je to silene.. A byla jsem na krcnim tam mi paní doktorka řekla ze mam zánět horních cest dýchacích.
Napsala mi nejaky roztok na inhalací a rikala ze to nebude vadit miminku a v lékárna na me hleděli ze to obsahuje kotrizon.. Tak jsem si koupila na doporučení paní vincentku a dvakrát sem inhalovala tu ale pak sem si přečetla ze jod by se nemel.. Zaoomela jsem se zeptat pana doktora..

cancerka
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 23.01.19 12:58

Tu rýmu máš hlavně v noci? nemáš péřový polštář? nebo něco z ovčí vlny apod.?
Jaký materiál je povlečení?
Nemáš v ložnici nějaké květiny? zvíře? nebo něco nového?
leštěnka na nábytek? něco proti molům apod.?

Verus111
Povídálka 44 příspěvků 24.01.19 07:42

@cancerka v noci se mi ucpává nos trochu a rymu vzdycky rano. Květiny tady nemam snad jen takové které nemají květy. A pérové peřiny nemame vubec to bych umřela. A meli jsme doma pritoalergenni ubrousky z DM a tim jsem vždy utirala prach.
A ted momentálně inhaluji vincentku.
Jsem to nevydržela a šla jsem k doktorce na kožní napsala mi masticku na cele tělo, sprchovy gel /gel do vany, a masticku (kortikoidovou) nebyla jsem ztoho :,( nadšená ale rikala ze pokudchci zmirnitty příznaky toho tam 1-3 dny užívat.. A musim rict ze ta kura mi pomáhá teda dala jsem síto jednou včera vecer a top :) .. A navíc ten gel a nasticju muzuni v těhotenství :))))
Takze jsem spokojena.. Do toho jsem nasadila jeste tynprasky na alergii protože to svědění může byt pry i od toho..(alergická reakce) takze tak no a cítím se lepe.. :).. :srdce:

cancerka
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 25.01.19 09:22

Jaký gel ti předepsala?

jinak je to tvé rozhodnutí, ale z mé zkušenosti používání kortikoidových mastí je naprd, problém se vyřeší na pár dní a pak se vše vrátí ještě horší než předtím, pak si vzpomeneš,jak ti bylo dobře, když ti to zabralo hned, a tak po ní sáhneš znovu, zase to zabere na pár dní a pak se to vrátí zase ještě o stupeň horší a tímto kolotočem se dostaneš do stavu, že už ti ani tato mastička nezabere a ekzém je v mnohem mnohem horší formě a kůže zničená :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >