Prášky na uklidnění - strach ze zubaře

Anonymní
29.4.21 15:24

Prášky na uklidnění - strach ze zubaře

Zdravím, :mavam:
brzy mě čeká trhání zubů moudrosti a mám z toho hrozný strach. Celkově se bojím zubařů. :( Jen si na to vzpomenu a už je mi zle.
Můj dotaz zní „Nedá se koupit něco na uklidnění bez předpisu?“ Bojím se, že při tom zpanikařím a ublížím si tak ještě víc. :zed: Čeká mě právě trhání věch 4 osmiček, tak abych se tam dokázala na ty další ještě někdy vrátit.

Prosím, jen mě tu nestrašte, že je to hrozné. :,( Něco pozitivního prosím. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1059
29.4.21 15:34
@Anonymní píše:
brzy mě čeká trhání zubů moudrosti a mám z toho hrozný strach. Celkově se bojím zubařů. :( Jen si na to vzpomenu a už je mi zle.
Můj dotaz zní „Nedá se koupit něco na uklidnění bez předpisu?“ Bojím se, že při tom zpanikařím a ublížím si tak ještě víc. :zed: Čeká mě právě trhání věch 4 osmiček, tak abych se tam dokázala na ty další ještě někdy vrátit.Prosím, jen mě tu nestrašte, že je to hrozné. :,( Něco pozitivního prosím. :srdce:

Já na trhání osmiček nebyla, ale sedmičku mi trhali. S injekcí je to v pohodě. Ta injekce trochu zabolí, ale rychle se to umrtvuje a při trhání jsem cítila už jen tlak, ale žádnou bolest. Ten strach je horší než ten výkon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3928
29.4.21 15:37
@Anonymní píše:
Můj dotaz zní „Nedá se koupit něco na uklidnění bez předpisu?“ Bojím se, že při tom zpanikařím a ublížím si tak ještě víc. :zed: Čeká mě právě trhání věch 4 osmiček, tak abych se tam dokázala na ty další ještě někdy vrátit.Prosím, jen mě tu nestrašte, že je to hrozné. :,( Něco pozitivního prosím. :srdce:

Ahoj, budou ti je trhat po jednom? Nebo po dvou? Já byla v březnu na jedné osmičce, horní a všichni mi říkali, jak ta horní je za 5 minut venku, ale Dr. ji páčil půl hodiny. Tím tě nechci strašit, taky jsem z toho měla šílené nervy, v průběhu trhání jsem byla asi trochu sprostá, abych si ulevila, ale dala jsem to a to jsem fakt měla hrozný strach. Čeká mě ještě jedna osmička, ale tu jsem si zařídila v analgosedaci už, ale i tak se bojím. Co přírodního na uklidnění nevím, vím, že si lidi někdy berou benzodiazepiny, typu Neurol, Rivotril… ale mně tyhle léky nefungují vůbec. A když už, tak bych jejich užití konzultovala s lékařem. Z přírodních preparátů na uklidnění jsem zkoušela kozlíkové kapky, ty bys mohla nakapat. Každopádně moc držím palce, ať to máš rychle za sebou, Jen musím podotknout, že i když mi zubař tu osmičku páčil tak dlouho, tak mě to vůbec nebolelo, dobře to umrtvil, jen to bylo nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
29.4.21 15:41

Ahoj,

bez předpisu podle mě na uklidnění nic moc extra nefunguje (aspoň na mě). Pokud jsi v extrémním stresu, tak je podle mě lepší si nechat předepsat třeba Lexaurin nebo Neurol. Obvoďák většinu nemá problém napsat. Jenom pro jistotu upozorním, že jsou tyto léky při dlouhodobějším užívání návykové, ale po jedné tabletě před zákrokem ti nic nehrozí :).

Jinak pokud tě čeká jednoduchá extrakce (zub je vyrostlý a má dobré kořeny), tak se zákroku nemusíš absolutně bát. Zub je venku opravdu rychle. V tomhle případě z vlastní zkušenosti doporučuji vytrhnout vždy 2 zuby na moudrosti na jedné straně.
Pokud tě čeká komplikovanější extrakce nebo vysekávání, tak to trvá trošku déle, ale neboj se, nic tě při zákroku bolet nebude :).

Po zákroku měj v mrazáku zmrzlinu (bez oříšků) a ideálně chladící pytlíky nebo nějakou drobnou mraženou zeleninu (hrášek, kukuřice…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
29.4.21 15:44

Ony se trhají 4 osmičky najednou? Mas rtg? Kořeny zubu jsou v cajku? Pokud zuby nejsou rozpadlé nebo shnile a kořeny Ok, mělo by to proběhnout hladce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
29.4.21 15:46
@Lollitka píše:
Ahoj, budou ti je trhat po jednom? Nebo po dvou? Já byla v březnu na jedné osmičce, horní a všichni mi říkali, jak ta horní je za 5 minut venku, ale Dr. ji páčil půl hodiny. Tím tě nechci strašit, taky jsem z toho měla šílené nervy, v průběhu trhání jsem byla asi trochu sprostá, abych si ulevila, ale dala jsem to a to jsem fakt měla hrozný strach. Čeká mě ještě jedna osmička, ale tu jsem si zařídila v analgosedaci už, ale i tak se bojím. Co přírodního na uklidnění nevím, vím, že si lidi někdy berou benzodiazepiny, typu Neurol, Rivotril… ale mně tyhle léky nefungují vůbec. A když už, tak bych jejich užití konzultovala s lékařem. Z přírodních preparátů na uklidnění jsem zkoušela kozlíkové kapky, ty bys mohla nakapat. Každopádně moc držím palce, ať to máš rychle za sebou, Jen musím podotknout, že i když mi zubař tu osmičku páčil tak dlouho, tak mě to vůbec nebolelo, dobře to umrtvil, jen to bylo nepříjemné.

Tak mě čistila zubařka 4 kanálky přes hodinu. S injekcemi to nebolelo. Odvázaná jsem z toho nebyla, ale nebolelo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3928
29.4.21 15:51
@Kipa22 píše:
Tak mě čistila zubařka 4 kanálky přes hodinu. S injekcemi to nebolelo. Odvázaná jsem z toho nebyla, ale nebolelo to.

Kanálky mi taky čistil Dr. přes hodinu a taky mě to nebolelo, ale tady s tou osmičkou, která byla normálně vyrostlá, mi každý říkal, že je za 5 minut venku, proto mě pak zaskočilo, že to trvalo půl hodiny vypáčit. A pak říkal, že ta druhá má ještě nějak hůř kořeny, takže půjdu v analgosedaci. Ze zubařů mám obecně šílenou hrůzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4519
29.4.21 16:15
@Anonymní píše:

Já se taky bojím zubaře. Je mi nepříjemný štrachání v ústech od cizího člověka. A navíc ty potupný řeči, kde co a jak dělám špatně. Ale jakmile máš plánovaný zákrok, není v tom nic horšího, než štípnutí injekce. Zubaři nejsou sadisti, člověk, který trpí bolestí, je těžko ošetřitelný. Takže věř, že se bude snažit ti to co nejvíc zpříjemnit. Já si prošla “předěláním” celé pusy. Byla jsem i pět hodin na křesle. A vytrhnutí osmiček byl nejmenší a nejkratší zákrok, který jsem měla. Kdyby mi to doktor neoznámil, ani si nevšimnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31994
29.4.21 16:28
@Anonymní píše:

Zákrok samotný nic není. Ty sedíš, snaží se zubař. Maximálně cítíš tlak.

Nic volně prodejného nefunguje. Kromě chlastu. A to bych důrazně (!) nedoporučovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
29.4.21 17:57

Ja měla s obvodakem domluvenou injekci na uklidnění před zákrokem. Pak mě tam někdo odvezl, už mi bylo všechno jedno a zvládla jsem to. A to se jednalo jen o vrtání, takový jsem z toho měla strach. Teď, co mám nového zubaře to zvládam bez, jen s lokální injekci. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
29.4.21 19:29

Trhání nic není, vážně. Samozřejmě můžou být komplikace, ale to u všeho.
Mám postupně po jedné vyndané všechny osmičky, ani jednou to nebolelo, ani jednou to pak neoteklo, žádné modřiny, žádná děsivá bolest (ale po odeznění anestezie to bolelo, zobla jsem brufen a v pohodě. Takže pak jsem si vzala ten brufen preventivně, dokud působila injekce a prostě to nebolelo, jakože vůbec.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
29.4.21 20:47
@Anonymní píše:

Nemyslím si, že se někdo bojí víc než já. Na všechno si nechávám píchnout injekci, a i ty 8 mám už venku. Všechny jen s injekcí, jednu po druhé, najednou bych je nedala. Moje dr mě neinformovala, že mě objednává na trhání. Prostě jsem přišla na další návštěvu a při té se „rozhodla“ Jsem jí za to vděčná. Nic na nervy jsem nikdy nebrala a i tak jsem to přežila. A to jsem opravdu hysterka. Už v čekárně se celá klepu, tečou mi slzy a velmi zhluboka dýchám. Myslím, že málokdo to má jak já. Dáš to, držím palce.
Jinak já se takhle extrémně bojím i před prevencí. Prostě návštěva zubaře je pro mě spouštěč hysterie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3928
29.4.21 21:29
@Pipet píše:
Trhání nic není, vážně. Samozřejmě můžou být komplikace, ale to u všeho.
Mám postupně po jedné vyndané všechny osmičky, ani jednou to nebolelo, ani jednou to pak neoteklo, žádné modřiny, žádná děsivá bolest (ale po odeznění anestezie to bolelo, zobla jsem brufen a v pohodě. Takže pak jsem si vzala ten brufen preventivně, dokud působila injekce a prostě to nebolelo, jakože vůbec.)

Tak to bych neřekla (i když nechci strašit, asi jsem měla smůlu), mně horní osmička vyřadila z provozu na 6 dní. Kruté bolesti, že jsem první noc celou nespala, Brufen ani Paralen, které jsem měla doma, ani trochu nezabraly, na Aulin mám alergii, tak mi pak zubař napsal Diclofenac. Ten jediný trochu ulevil. 6 dní jsem ležela v posteli, nebo pak ke konci už i u pc. Teď mě děsí, že musí ven ještě druhá horní osmička, na to jdu v analgosedaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
29.4.21 21:30

Na mě třeba pěkně zabraly homeopatika Sédatif PC, volně prodejne v lekarne. Co jsem četla recenze, dávají se třeba i psům, aby dobře zvládli cestu autem:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3928
29.4.21 21:35
@Lollitka píše:
Tak to bych neřekla (i když nechci strašit, asi jsem měla smůlu), mně horní osmička vyřadila z provozu na 6 dní. Kruté bolesti, že jsem první noc celou nespala, Brufen ani Paralen, které jsem měla doma, ani trochu nezabraly, na Aulin mám alergii, tak mi pak zubař napsal Diclofenac. Ten jediný trochu ulevil. 6 dní jsem ležela v posteli, nebo pak ke konci už i u pc. Teď mě děsí, že musí ven ještě druhá horní osmička, na to jdu v analgosedaci.

Ale zakladatelko, omlouvám se za negativní příspěvek, ale mně by třeba bývalo pomohlo, kdyby mě někdo upozornil, že to nemusí být úplně v pohodě. Každý mi říkal, jak to nic není, jak je za 5 minut ani ne ta horní osmička venku… Jak se druhý den dá jít úplně normálně do práce…Jak stačí Brufen ten den, jak to neoteče… tak jen možná je lepší počítat s horší variantou a pak být mile překvapen. Držím ti moc palce,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat