Přátelé? Ti zmizeli už když jsem byla těhotná..

117
20.12.20 13:43

Přátelé? Ti zmizeli už když jsem byla těhotná..

Krásný den přeji..
Dnes jsem hluboce přemýšlela nad tím, kam se poděli všichni mí přátelé. (Je mi 25 let, 2 roky jsem máma.) Vždy jsem měla ráda společnost, zábavu a byla jsem neustále v kontaktu s přáteli.
Proč už od těhotenství 80% (kdysi) blízkých ani nepozdraví, když mě vidí na ulici, jen proto že já mám dítě, manžela a rodinu. Pořád jsem ta stejná osoba, bláznivá s pubertálními výjevy, jen trošku zodpovednejsi co se rodiny týče.
Kdyz se někoho zeptám naprimo co se stalo, že se už nestykame, odpoví vždy stejně. „Nechci se vnucovat, určitě toho máš doma hodně.“ nebo „Ty už máš určitě jiné záliby a kamarádky, co já si s tebou budu povídat o plenkách.“ :D :D :D :D
Přijde mi to hrozně vtipné. Protože dítě a svatba nijak podstatně neovlivní charakter a povahu člověka. Nikoho nenutím se stýkat i s mým synem, pokud vyloženě nechce. Do hospody na sklenku vína ho fakt tahat nebudu. Tak v čem je problém. Bojí se snad ze je nakazím mateřskou láskou? :D :D :D
Díky bože aspoň za tu jednu kamarádku co mi zůstala 😂 😂 😂

Příspěvek upraven 20.12.20 v 14:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5292
20.12.20 13:49

Zažívám to stejné, a to nejsem těhotná ani nemám dítě. Někam se ztrácí a to jsme si fakt s nikým nic neudělali. Ber to jako čistku a buď ráda, že jedna vydržela. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74942
20.12.20 13:50

@Veri.sta No, pokud to bylo uz v těhotenství, tak bych chybu nehledala primárně u kamaradu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
20.12.20 13:55
@Veri.sta píše:
Krásný den přeji..
Dnes jsem hluboce přemýšlela nad tím, kam se poděli všichni mí přátelé. Vždy jsem měla ráda společnost, zábavu a byla jsem neustále v kontaktu s přáteli.
Proč už od těhotenství 80% (kdysi) blízkých ani nepozdraví, když mě vidí na ulici, jen proto že já mám dítě, manžela a rodinu. Pořád jsem ta stejná osoba, bláznivá s pubertálními výjevy, jen trošku zodpovednejsi co se rodiny týče.
Kdyz se někoho zeptám naprimo co se stalo, že se už nestykame, odpoví vždy stejně. „Nechci se vnucovat, určitě toho máš doma hodně.“ nebo „Ty už máš určitě jiné záliby a kamarádky, co já si s tebou budu povídat o plenkách.“ :D :D :D :D
Přijde mi to hrozně vtipné. Protože dítě a svatba nijak podstatně neovlivní charakter a povahu člověka. Nikoho nenutím se stýkat i s mým synem, pokud vyloženě nechce. Do hospody na sklenku vína ho fakt tahat nebudu. Tak v čem je problém. Bojí se snad ze je nakazím mateřskou láskou? :D :D :D
Díky bože aspoň za tu jednu kamarádku co mi zůstala 😂 😂 😂

Pak to přátelství nebylo. Já jsem se nepřestala stýkat ani s bezdětnou kamarádkou. Sama jsem neopouštěla těhotné kamarádky jen proto, že otěhotněly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
20.12.20 13:58

@Veri.sta A kolik je ti let? Já takové problémy nikdy neměla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
20.12.20 14:00

@Russet
No právě. Ale v té době jsem je brala za přátele, proto mě to chování dost mrzí. Život jde dál, lidé přicházejí a odcházejí.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
20.12.20 14:01

@Lil Kitkatt
25 let. Syn má 2 roky.
Přátele jsou ve stejném věku +-5 let, nikdo z nich nemá rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
20.12.20 14:01
@Veri.sta píše:
@Russet
No právě. Ale v té době jsem je brala za přátele, proto mě to chování dost mrzí. Život jde dál, lidé přicházejí a odcházejí.. :palec:

Najdeš si nové, takové, co vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
20.12.20 14:03

Hele mám to stejně. U mě je to ale spíš tím, že jsem se odstěhovala do jiného města a prostě sejde z očí, sejde z mysli. Zato jsem tu poznala pár nových kamarádek. Nejsou to ale úplně takové ty pevné vztahy. Prakticky teď nemám žádnou fakt hodně dobrou kamarádku, které bych řekla fakt všechno a tak. Proto jsem teď ještě víc vděčná za mou ségru, se kterou prostě ten pěkný pevný vztah máme, mužem si vylívat srdíčka apod. Doufám, že takový pěkný vztah do budoucna budou mít i mé děti a je mi líto jedináčků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
20.12.20 14:08

Tak tim, ze nemaji rodinu zatim, se i prelevaji temata. Brala bych to jako v podstate prirozenou vec. Ja mela v nasi dkupince deti o mnoho let driv nez ostatni a tez jsem tohle pocitila. Ze uz me nezvali ba vsechny akce a tak. Nikdy jsem nad tim az tak neuvazovala, svuj cas jsem si zcela prirozene zaplnovaka jinak nez bezdetne a netehotne kamaradky. Neni to tak, ze vyvhom uplne ztratily kontakt, s mnoha z nich se styk zase zintenzivnel, kdyz se i jim narodily deti. Ja si nasla i kamaradky s detmi. Beni na tom podle me nic tak zvkastniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7650
20.12.20 14:10

@Veri.sta a chodíš ven bez dětí??? To je asi takový prní bod, že většina lidi prostě nemá zájem trávit s dětmi volný čas. Je to asi kruté, co píšu, ale prsotě je to tak, že když si jdu sednout třeba tři kamarádky, dvě bez dětí, tak očekávají, že ta třetí si najde hlídání.. a téma dětí, raději nechat doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
20.12.20 14:15

@Janasas
Mám obě babičky ochotne kdykoliv pohlídat, kdybych měla svůj program, takže v tomhle problém není.
Podle mě si automaticky myslí, že jsem 24/7 s prckem a nic jiného v hlavě nemám. Přitom bych tak ráda vyrazila upustit páru ale není s kým. 😂 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
20.12.20 14:16
@Veri.sta píše:
@Lil Kitkatt
25 let. Syn má 2 roky.
Přátele jsou ve stejném věku +-5 let, nikdo z nich nemá rodinu.

Tak tam bude zakopaný pes. Neboj, najdeš si nové přátele ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
20.12.20 14:19

Do jisté míry mi to přijde normální, že někteří přátelé odpadají a naopak potkáváš nové. Já otěhotněla celkem mladá, byli jsme i s manželem celkem velká parta se společným zájmem, vídali se několikrát týdně. Taky to postupně odpadlo. Z té doby mi zůstaly tak tři kamarádky. Abych pravdu řekla, tak mě to nijak extra netrápilo, protože můj nejlepší přítel je můj manžel. Po porodu jsem se seznámila s pár dalšími maminkami. Nevěš hlavu, určitě najdeš další přátele :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
20.12.20 14:21
@Janasas píše:
@Veri.sta a chodíš ven bez dětí??? To je asi takový prní bod, že většina lidi prostě nemá zájem trávit s dětmi volný čas. Je to asi kruté, co píšu, ale prsotě je to tak, že když si jdu sednout třeba tři kamarádky, dvě bez dětí, tak očekávají, že ta třetí si najde hlídání.. a téma dětí, raději nechat doma

Tak to mám. Slezu-li se s bezdětnou kamarádkou, probíráme „očistná“ témata, které se dětí netýkají. Sem tam třeba na něj řeč přijde, ale nejsem taková kvočna, co by 2 hodiny nevydržela neskloňovat v každé větě jméno svého dítěte. Snažím se to dělat tak i v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat