Práva a povinnosti nevlastního otce

64
22.2.16 12:19

Prava a povinnosti nevlastniho otce

Ahoj maminky, mam otazku. Mam syna s byvalym manzelem. Rozvod je za nama, syna mam ve sve peci. Se synem nezijem samy, nýbrž s mym partnerem, který je tedy nevlastni otec meho syna.. Ceka nas zapis ve skolce ale termin se shoduje s mym terminem porodu. Muze jit na zapis do skolky muj nynější partner nebo musi jit biologicky otec??? Budu dyztak muset sepsat nějaké prohlaseni, ze nevlastnimu otci davam k zapisu plnou moc?? Dekuju za vase zkusenosti :)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58735
22.2.16 12:22

@martinkova zavolej do školky, každá vyžaduje cos jiného. S mým klukem šel můj partner, ale papíry jsem tam byla vyplnit já, předem - kvůli podpisu. Zavolala jsem tam, domluvila se s ředitelkou. Podepsat to musíš Ty sama, takže asi tak - stáhnout doklady z netu, vylítat potvrzení, co potřebují a pustit tam s tim chlapa.. ex neuvádím nikde, jen jako ofiko otce, ale všude uvádím přítele - kdyby se něco dělo, mají volat jako druhému jemu.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22861
22.2.16 12:25

Dokud nejste s novým partnerem manželé, tak není ani „nevlastní otec“. Takže pro klučinu není (po právní stránce) nic.
Po svatbě takto:
Dle §33 zákona o rodině se na výchově dítěte podílí i manžel, který není rodičem dítěte, za předpokladu, že s ním žije ve společné domácnosti.
Takže pak už jistá práva i povinnosti má.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
22.2.16 12:58

Nezminila sem, ze manzele budeme behem mesice. :). Jinak na zacatku brezna bude ve skolce den otevřených dveri, takze bych o tom promluvila s reditelkou. Samozrejme pujde partner se mnou a synkem, tak ho i poznaj. Akorat právě bio otec si mysli, ze se bez nej, jeho přítomnosti a jeho souhlasu neobejdem. Kord kdyz teda budu v porodnici, tak ze by zapis padl do jeho „pravomoci“ coz by nedopadlo vubec dobre..

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
22.2.16 13:14

Holky ja se vtírnu, jak to je s tím, když jsem zatím jen druh s družkou, žijeme spolu. A já si například nebudu moc vzít paragraf na děti, může přítel, i když není otec dětí??

Omlouvám se za OT.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
22.2.16 13:18

@martinkova U nás se daly papíry vyplnit dopředu, ale u zápisu kontrolovali údaje podle OP a rodného listu (hlavně teda trvalý pobyt a datum narození), takže možná by stačilo všechno vyplnit a poslat tam partnera s vaším OP a rodným listem dítěte. Ale třeba se porod posune a zvládnete to ještě sama ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
22.2.16 13:31

@Prdolinka86 Ano, může, protože OČR je možno si vzít na kteréhokoliv člena společné domácnosti.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
22.2.16 13:34

@j.a.n.i1 Moc děkuji za odpověď Jani :-) :kytka: :kytka:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
22.2.16 13:44

S tim paragrafem me to taky zajimalo. :D a celkove bych potrebovala vedet na co ten bio otec ma pravo. Syn neni uplne zdravy, ma problemy. Ma detsky autismus a hyperaktivitu, takze uz sme objednani k psycholozce, pak hned na neurologii atd atd… K nicemu nepotrebuju bio otce, jeho souhlas s vysetrenim, s lecenim apodovne, ze?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
22.2.16 13:48

@martinkova Souhlas potřebuješ k závažným úkonům, které mohou uškodit, tedy třeba s nepovinným očkováním, operací…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
22.2.16 14:08

A na druhou stranu co nevlastni otec?? Skolka, tridni schuzky, informace o prospechu atd… Na to vse ma pravo, to dostavat muze. A po lekarske strance? Dostavat od doktoru informace o stavu syna apodobne? To by dyztak mohl dostavat kdyz ja bych byla jakkoliv indisponovana?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
22.2.16 14:21

@martinkova To netuším, jako u plánovaných věcí můžeš rozhodně napsat, kdo všechno smí být informován, tam problém není, u akutních by to mohl být problém.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.16 18:16

Nevlastni otec

Chtel bych se zeptat mam narok na paragrav pokud nejsem otcem ditete.Ale ziji snim v jedne domacnosti s jeho matkou uz moji manzelkou?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
16.10.16 19:28

@Dalibor Juraj Ano, máš.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.16 21:03

Děkuji moc.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama