Pravděpodobnost Downova syndromu

3
7.6.21 13:11

Pravdepodobnost downova syndromu

Ahoj všem dnes jsem byla na prvotrimestrálním screeningu. Bohužel pro mne nedopadl úplně dle mého očekávání, vyšlo mi riziko 1:1635 na DS a v průkazce mám NB + a NT 1,90. Vůbec se v tom nevyznám a potřebovala bych se uklidnit. Hodnotu PPAP si bohužel nepamatuju, ale doktor říkal, že je nízká. Jediné co mi řekl je, že riziko tam je, ale mělo by to snad vyjít. Tak nevím.
Děkuji všem předem za odpovědi. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5206
7.6.21 13:18

Ty hodnoty jsou v pohodě, screening ti vyšel předpokládanám negativní, co přesně se ti nezdá? Co ti přesně řekl doktor, nabízel ti další vyšetření, test nebo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
7.6.21 13:21

Mě to připadají normální hodnoty. Doktor ti doporučil další vyšetření nebo něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 13:26

Já jsem měla u syna 1:1500. Úplně zdravej není, na fotkách z kojeneckého věku vypadá úplně jako Down, ale to tedy nejspíš není, to už by si toho všiml i nekdo jiný, než jen já, že… a i kdyby byl, tak max mozaika a navíc jeho vývoj vypadá, že je na dobré cestě. Než půjde do školy, snad všechno dozene, rozhodně to mohlo být i horší.

Ale tím tě nechci děsit, on po porodu nedychal, takže veškeré problémy budou způsobené asi tím. To číslo je krásný, výsledek negativní. I s mnohem vyššími riziky se rodí zcela zdravé děti. Neboj se.

• Citovat
  • Nahlásit
367
7.6.21 13:33

@Ovocenka Vždyť to je super výsledek.. V podstatě to znamená, že kdyby jsi s tímto výsledkem porodila 1635 dětí, tak by mělo Downa jen jedno. Otázka ještě je, jaká přesně byla hodnota PPAP..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3325
7.6.21 13:33

Toto jsou úplně normální hodnoty. Za riziko se považuje od 1:500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 13:50

Já měla si 1:870 (a to jsem byla zdravá, 27 let stará nekuřačka) a řekli mi, že dobrý. Ani mě nenapadlo plašit, dcera zdravá :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
8981
7.6.21 14:59

Já měla 1:40 - patrně kvůli věku. A jak jsem normálně nerv, tady jsem si byla jistá, že je to chyba (a nakonec byla chyba ve výpočtu, na což přišel až genetik) a dcera je krásná zdravá, dnes už v 1. třídě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.6.21 22:22

Děkuju všem za odpovědi jde o to jak mě doktor vyděsil, že to podal jako hotovou věc. Chyběla tam ta empatie byla bych mnohem radši kdyby mi o tom neříkal. Ne neposlal mě už na další vyšetření říkal, že je snad v pořádku a můžeme pokračovat dál. Podle UZ nezmiňoval žádnou chybu, jedná se jen o ten PAPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
8.6.21 02:20
@Ovocenka píše:
Děkuju všem za odpovědi jde o to jak mě doktor vyděsil, že to podal jako hotovou věc. Chyběla tam ta empatie byla bych mnohem radši kdyby mi o tom neříkal. Ne neposlal mě už na další vyšetření říkal, že je snad v pořádku a můžeme pokračovat dál. Podle UZ nezmiňoval žádnou chybu, jedná se jen o ten PAPP.

Myslim, ze ten vysledek je v pohode a nemela by ses bat :think: ja mela 1:200, moc nizke PAPP, moc vysoke Hcg, jinak ultrazvuk v pohode. Vzhledem k tomu cislu jsem si zaplatila test dna z krve. Ten uz byl negativni. Ale protoze jsem posuk, tak jsem pak radsi sla na ultrazvuk ve 20tt ma specializovane pracoviste, taky vse ok, v postylce mi ted lezi zdrava holcicka :kytka: :kytka: takze spis pro svuj klid a vylepseni dojmu bych si treba priplatila nejakou konzultaci tam, kde poskytnou vic jistoty a empatie ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.6.21 08:17

Ahoj, nechci tě děsit, ale taky jsem měla úplně krásného kluka podle utz, ale velmi nízkou hodnotu PAPP. Udělali jsme pro jistotu test DNA, a bohužel Downův syndrom se nám podtvrdil, a s plodovky taky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.6.21 08:32

Na další kontrolu jdu 30.6 poptám se ho zda by nešel udělat přesnější test už jen pro ten klid. Teď jsem se nezmohla na nic jak me vystrašil. Děkuju, ale všem za podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.6.21 17:39

Trisomy test

Zrovna dnes mám za sebou trisomy DNA test po výsledku 1. screeningu 1:606, pro naši jistotou. Stál ve Fetmedu 9600 a výsledky do 7 dnů, je to neinvazivní NIPT test, jelikož jsem nechtěla na plodovou vodu. Je to dobrá varianta pro získání jistoty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.6.21 17:47

Trisomy test

@Rude77 píše:
Ahoj, nechci tě děsit, ale taky jsem měla úplně krásného kluka podle utz, ale velmi nízkou hodnotu PAPP. Udělali jsme pro jistotu test DNA, a bohužel Downův syndrom se nám podtvrdil, a s plodovky taky :,(

Moc mě mrzí Váš výsledek :( Přesně proto jsem dnes šla na NIPT DNA test po výsledku 1:606 a negativním screeningu, ty pochyby tam prostě jsou i tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.6.21 19:50

@saniska příště ani nebudu čekat na ten utz, hned v 10 tt půjdu udělat NIPT… ten strach asi už bude do konce života…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat