Pravděpodobnost dvojčat po potratu dvojčat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
helikopterka
Povídálka 13 příspěvků 19.08.19 12:08
Pravděpodobnost dvojčat po potratu dvojčat

Nevím jestli jsem odhadla dobře kategorii, když tak přesunu…
Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo čekal dvojčata, ale na začátku těhotenství potratil, nebo třeba i později nemusí to být úplně na začátku, a zároveň jsem mu po dalším pokusu opět podařilo otěhotnět a opět čekat dvojčata.

Při prvním těhotenství jsem byla na revizi pro genetické vady. Druhé tehotenství proběhlo v pořádku a máme doma zdravou holčičku. třetí těhotenství skončilo po 7 týdnech samovolným potratem. Bylo mi řečeno na ultrazvuku že to jsou jednovaječná dvojčata. Nyní jsem v šestinedělí a určitě budeme co nejdříve opět zkoušet otěhotnění. Zajímalo by mě, jestli je pravděpodobné, že se nám opět podaří dvojčata, nebo jestli je málo pravděpodobné že by se to povedlo znovu.

Moje maminka je z jednovaječných dvojčat, takže dvojčata v rodině máme.

Děkuji všem za příspěvky.

Reakce:
Zusanka
Stálice 51 příspěvků 19.08.19 12:11

Potratila jsem 4×, z toho 2× dvojčata.
Takže nějaká pravděpodobnost tam určitě je. :srdce:

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 19.08.19 12:20

Pravděpodobnost je stejná jako před tím…

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 19.08.19 12:24

Nu - čistě teoreticky - když to byla jednovaječná dvojčata, tak vznikla náhodným rozdělením jednoho počatého embrya… tam je to prostě náhoda.
Kdyby byla dvojvaječná, tak se při ovulaci uvolnila dvě (nebo více) vajíčka a ta se oplodnila a uhnízdila - tam již může (a nemusí) být predispozice pro dozrávání a ovulaci více vajíček, než jednoho (a proto jsou i někdy rodinné linie, kde je více dvojčat - ženy v tom rodě mohou teoreticky prostě mít predispozice k tomu, aby na jednu ovulaci uvolňovaly více vajíček).
Tedy - pravděpodobnost v případě jednovaječných dvojčat je dle mého úplně stejná, jako je pravděpodobnost v populaci.
Na druhou stranu - nejsem genetik a tak vycházím jen z toho, jak jsem to pochopila já :oops: :lol:

kve-tinka
Kelišová 5337 příspěvků 4 inzeráty 19.08.19 12:24

Svagrova v rannem stadiu potratila dvojcata, dalsi tehotenstvi byla jedna zdrava holcicka.

karkarka
Závislačka 4272 příspěvků 19.08.19 12:33

Pravděpodobnost je velmi malá. Jednovajecna dvojcata jsou anomálie. U dvojvajecnych bys měla pravděpodobnost vyšší.

chs.jasmin
Extra třída :D 10286 příspěvků 19.08.19 12:36

@helikopterka

Ahoj,

nevím, ale měli jsme v rodině 2× potrat dvojčat a dál už je nikdo nikdy nečekal a nikdy se nenarodila. Resp. možná čekal, jen jedno z miminek zaniklo dřív, než se to zjistilo :nevim:

Kamarádka čekala loni dvojky, potratila a ted má před porodem a čeká jedno :nevim:

Uživatel je onlineBlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 19.08.19 13:05

Dvojvaječná dvojčata mohou být dědičná, nebo se opakovat. Jednovaječná jsou pouze náhoda. Navíc jednovaječná dvojčata jsou obrovské zdravotní riziko, často ty těhoteství špatně končí, je blbost po tom dobrovolně toužit.

helikopterka
Povídálka 13 příspěvků 19.08.19 13:12
@BlaZenkaB píše:
Dvojvaječná dvojčata mohou být dědičná, nebo se opakovat. Jednovaječná jsou pouze náhoda. Navíc jednovaječná dvojčata jsou obrovské zdravotní riziko, často ty těhoteství špatně končí, je blbost po tom dobrovolně toužit.

Ahoj, já potom určitě dobrovolně netoužím. Že mě zajímalo jestli je to pravděpodobnější právě třeba kvůli těm predispozicí. Ale jak píšete, asi by to bylo pravděpodobnější u těch dvou vaječných.

Poté co jsem potratila my i v nemocnici řekli že je to sice hloupé, ale že je to dobře, samozřejmě v uvozovkách, protože by mi v mém městě nemohli poskytnout takovou péči, a musela bych dojíždět do Prahy, s tím že je to opravdu velmi rizikové těhotenství
Z toho důvodu se právě bojím, abych třeba neměla predispozice k těm dvojčatům. Děkuji za vaše odpovědi

karkarka
Závislačka 4272 příspěvků 19.08.19 13:17

@helikopterka predispozici k dvojcatum nemáš. Žádné obavy.

Váš příspěvek
Reklama