Pravdy a mýty o používání kulem na vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineGerberka
Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 15:22
Pravdy a mýty v používání kulem na vlasy

Ahoj všem,

chtěla bych znát pravdy a „mýty“ ohledně používání klasických kulem na vlasy ;) ….než mi vlasy aspoň trochu dorostou, potřebuju si je troch podtočit a sepnout po stranách, ještě zafixuju lakem (kvalitním kadeřnickým). Mám s teflonovým povrchem zn. Bravo – prostě takový ten klasický „skřipec“ – ničí to hodně vlasy?? :nevim: Horší jsou prý ty kulmy s hladkým ocelovým povrchem, prý ta teflonová by vlasy tolik ničit neměla (tvrdila mi tedy paní v obchodě..)….co myslíte? je horší žehlení nebo kulmování? Nebo je to nastejno?

Máte nějaké tipy, svoje triky, jak aspoň trochu zvlnit úplně rovné vlasy?? ;)

Děkuju :kytka:

Příspěvek upraven 20.10.14 v 15:28

Reakce:
Mrs.GSdog
Kecalka 247 příspěvků 20.10.14 15:28

@Gerberka Já si myslím, že žehlička i kulma vyjdou na stejno. To zahřívání vlasy vysušuje :nevim: a kort konce pak budou trpět. Takže já bych používala nějaký přípravek, který chrání vlasy před kulmováním a také bych dopřávala vlasům na konečky nějaký bezoplachový olejíček, aby se moc nelámaly :think:

Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 15:30

@Mrs.GSdog -

dík, na konečky si sem tam dám emulzi od Alverde tu fialovou - s avokádovým olejem a bambuckým máslem…

nemáš zkušenosti s „loknovačem“??

Mrs.GSdog
Kecalka 247 příspěvků 20.10.14 15:33

@Gerberka To nemám, jsem sice vyučená kadeřnic, ale od školy jsem to už nedělala a tak o těch novějších pomůckách moc nevím, jde to rychle dopředu a co třeba ty měkké natáčky na noc? A ráno budou vlasy vlnité a nebudou se tolik ničit. :nevim:

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 20.10.14 15:34

Tak si dej na noc ty gumový natáčky papiloty a máš to :think:. Sice je fakt, že se v tom blbě spí, ale vlny krásné a bez žehlení nebo kulmování.

Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 15:59

@Mrs.GSdog @BAZÁREK ANGIE

holky, jojo, ty papiloty si budu dávat, až mi vlasy ještě víc vyrostou - teď je to právě ta „nijaká“ délka a abych trochu vypadala, tak si aspoň ty konce prostě musím trochu podtočit, „zvednout“…to se ještě načekám, až to bude na ty papiloty ;)

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 20.10.14 16:10

@Gerberka zalezi na kvalitě vlasů. Ja muzu zehlit i kulmovat do aleluja a je to v pohode. Kamarádka se na kulmu podiva a ma vlasy znicene. Osobne jsem kulmovala radu let a i jsem natacela na paliloty a je to v pohode. Ale snazim se pouzivat veci bez silikonu a tak dale. Doporučuji na vlasy jako zabal kokosovy olej, tim predejdes presuseni.

Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 16:36

@bee.rush

ahoj a děkuju za rady. Šampony bez silikonů používám už spoustu let (Alverde, Bione - to teď zkouším). Mnoho a mnoho let používám henu - právě od ní si trochu „slibuju“, že trochu zahladí ty moje „hříchy“ s častým kulmováním a lakováním - je fakt, že naprosto nahouby jsou laky z drogérií…používám jen kadeřnické - wella performance nebo schwarzkopf silhouette a je to taky znát…Kulmovala jsem právě krátký vlasy - a nelámaly se, nic…no, uvidím, jak budou dorůstat do nějaké přijatelné délky, abych ASPOŇ nekulmovala denně 8) - mám to už jako rituál…

O kokosovém oleji jsem hodně slyšela, ale já mám v zásadě vlasy mastnější, proto mi dělá tak dobře hena (do ní už nepřidávám nic, ani olej, jen vodou rozmíchám a nanáším), asi jen ty konečky víc chránit… :think:

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 20.10.14 16:43

@Gerberka ja kokosak aplikuji na konecky, oblicej i telo. Jsem dost citliva a tohle je jedno z mala, co snesu. Vlasy mam taky mastnejsi, ale ja ho nanasim vecer a rano si je umyji a je to perfektní. Z laku na vlasy pouzivam Elseve, ale ja lakuju jen zapleteny cop. Vlasy mam huste, takze nepoužívám ani tuzidlo. Jinak na kudrliny louzivam Wax-gel od Matrix. Nejdriv natocim a pak promackam timhle, kdyz mi na tom záleží, tak lehce prelakuju a je to.

Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 17:08

@bee.rush

ahoj, sama vím, že méně je někdy více…nechávám si vlasy růst dlouhý po 13 letech krátkého účesu - a tenkrát jsem si to nechávala růst z trvalé, takže ty konečny jsem měla vlastně zvlněný furt ještě od té trvalé - to mi odrůstalo snad rok - takže když to dorůstalo do nějaké úctyhodné délky, tak na konečcích byly pořád zbytky té trvalé, což mi ohromně vyhovovalo, že to bylo trochu nadýchané…Pak léta letoucí vyhrával právě ten zaplítanej francouzskej cop, který mi absolutně každý obdivoval - už se na to hrozně těším!! Já právě už ty copy vůbec na hlavách nevídávám, ono to vyšlo už z módy, to je jasný…ale mě to vadit nebude, páč mi to strašně slušelo - to bylo fakt jediné, co mi seklo, no jo no…

Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 17:10

@bee.rush

jo a zaplétaný cop jsem tedy nikdy nelakovala - a výborně se dělal právě druhý, třetí den…když už vlasy nebyly čerstvě umyté…ať si říká, kdo chce, co chce, dlouhý vlasy prostě jsou jednodušší na starání se :D - páč když na to není čas, tak se to vždycky nějak „smotá“, stočí nebo zaplete :palec: - a člověk je upravený…ale už mě nebaví pořád dokola upravovat krátký vlasy, který jsem stejně kulmovala a lakovala…

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 20.10.14 17:18

@Gerberka souhlasim :palec:. Ja mela dlouho mikado a to byl des na udrzbu. No, on to umi zaplest malokdo. Kdyz chci mit fakt pekny cop, tak si ho pletu sama a vetsinou uz od cela. Lakuju ty jemne vlasky, ktere mi poletuji, protoze cop pletu vetsinou vecer, druhy den vypada skvele a treti den mam vlny lepsi nez z kulmy :). A naopak pletu z cerstve umytych vlhkych vlasu.

Závislačka 3237 příspěvků 20.10.14 20:47

@bee.rush

a to když zapleteš večer, tak se s copem vyspíš a druhý den je to to skvělý?? :nevim:

Já jsem byla blázen, že jsem měla tak dlouho krátký vlasy - no jo, no…dost jsem tenkrát podlehla nátlaku mamky, jak se mi narodil synek, tak prý „že furt chodím vlasatá“ a že „se to ke mně nehodí“ apod…(a to mi bylo 27), tak jsem to v roce a něco synka střihla a už se k tomu nevrátila, pořád jako že se to už „nehodí“ atd…jo, příští rok mi bude 42 a jdu do dlouhejch… ;). Pořád si říkám - kdyby se rozhodla před rokem, před dvěma…už jsem mohla dneska plíst cop…ale důležitý, že jsem se ROZHODLA, že?? Nechávám růst od července, sice ne z úplně z kraťoučkých, to ne, ale hrůza bude to postupné dorůstání…jojo, musímv vydržet, když jsem se už na to dala :D

Jo, a teďka je právě strašná spousta návodů na internetu - to před těma lety vůbec nebylo, já se tenkrát francouzskej cop naučila úplně sama jako samouk - zkoušela jsem to halt tak dlouho, až mě bolely ruce, prostě než mi to šlo…a každý to neskutečně OBDIVOVAL a zajímavé, že na sobě jsem to uměla daleko líp než na někom jiném…a teď jsem objevila holandský cop - je to podobné jako francouzský, akorát ty prameny provlékáš POD a ne NAD tím pramenem - strašně se těším, jak to budu zkoušet!! Jojo, to je tak rok, možná dýl čekání ;)

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 20.10.14 21:34

@Gerberka jj, presne tak. Ja ho hodne utahuju a do rana se lehce povoli a proste se mi libi vic :mrgreen:. Tim ti pak vznikne vystouply cop? Jediny, ktery neumim na sobe, je pridavany rybi, ten mi musi nekdo zaplest. Holt se mi ty husty vlasy blbe drzi :zed:

Závislačka 3237 příspěvků 21.10.14 07:31

@bee.rush

ahoj, koukala jsem na ten rybí cop - a ten teda moc nechápu…zato ten holandský - dej si to do vyhledávače, koukni na nějaké video, jak se to dělá a je to naprosto stejné jako francouzský, akorát ty prameny jinak provlékáš - do toho bych šla HNED a pokud umíš francouzský, tak tenhle si myslím, že zvládneš taky :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >