Pravidelná bolest hlavy dcera 8 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lasička13
Stálice 73 příspěvků 27.02.17 10:09
Pravidelná bolest hlavy dcera 8 let

Dobrý den přeji,

obracím se na Vás s dotazem a snad někdo poradí. Mám dceru 8 let a nyní již pravidelně každý den si stěžuje na bolest hlavy. Je jedno zda je ve škole nebo s námi někde na výletě nebo s babi a dědou na chalupě hezky v klidu prostě místo na to nemá vliv někdy se i s tou bolestí vzbudí už. Pije hodně, vstává v pů7 7 chodí spát v půl 8, má v týdnu jen jeden kroužek na 1,5 aerobiku - tančení takže ani žádný sport nedělá ale kolem 16 hodiny je vždy úplně hotová, vyčerpaná, ospalá, utahaná, unavená a bolí jí hlava. U nás doma je vše plně ok.

V květnu jí brali mandle a začala i nosit brýle takže tu a tam si postěžovala na bolet hlavy a to že jí vadí velký hluk, ve škole když mají Tv, tak si kolikrát řekne pani učitelce, že děti moc křičí a ta jí pošle na chvíli za dveře až jí přestane bolet hlava takže jí vadí i velký hluk. Tudíž nám pediatra doporučila, že nabreme krev na všechny mimerály zda jí nechybí třebas železo apod. potom Ko na oční znova nechat přemeřit oči zda se jí nezhoršil zrak nebo to nemůže být od brýlí stejně tak Ko na ORL oušek zda není problém tam nějaký a pokud by nic z toho nebyla příčina, tak pak návštěva neurologa CT a MR.

řešil jste někdo něco takového prosím? Ocením každou informaci nebo radu a předem Vám děkuji ;)

Reakce:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 27.02.17 10:15

@Lasička13 Taky jsem chtěla poradit to oční vyšetření. V tomto věku je špatný zrak častá příčina. Dále pak, jestli nemá třeba doma nějaký stres (hádky rodičů…) nebo pak ve škole.
Jinak se mi navržený postup líbí a vzala bych jí i k tomu neurologovi, když jiné nic neukáže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 10:17

Neřešila jsem to u dítěte, ale mého otce bolivala poměrně často hlava, ne denně, a měl spletenec cév v mozku, pravděpodobně od narození, ale přišlo se na to v jeho 50, kdy se to začalo víc projevovat právě bolestí hlavy, byl na operaci. A další zkušenost s bývalým spolužákem, kterému se takhle projevoval nádor na mozku, bohužel tam to bylo neoperovatelné. Takže po mých zkušenostech bych bolest hlavy fakt nepodceňovala a šla na to CT nebo MR. Neříkám, že to vždycky znamená něco špatnýho, ale jedeb nikdy neví, dneska jsou ty nemoce šílený :zed: anonym z osobních informací o blízkých.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 10:24

Vidim to jako spravny postup…ja na to taky od dětství trpela a pres xy vyšetření to nakonec bylo částečně od páteře, takže jsem šla na operaci, rehabilitace a dost se to zlepšilo…
Příčin může být mnoho, hlavně to nezanedbat

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 27.02.17 10:36

Já tímhle taky trpěla od mala. Byla jsem na milionu vyšetření a nic nenašli a musím říct, že s věkem se to srovnalo…

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 10:54

Může to být opravdu od očí, můžou jí vadit brýle, jinak ještě bych nechala zkontrolovat štítnou kvůli té únavě

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16391 příspěvků 27.02.17 11:23

Myslím, že tvá pediatrička navrhla optimální postup. Držím pěsti, at je příčinou banalita ve formě špatných brýlí :hug:

Příspěvek upraven 27.02.17 v 11:24

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16391 příspěvků 27.02.17 11:24

Myslím, že tvá pediatrička navrhla optimální postup. Držím pěsti, at je příčinou banalita ve formě špatných brýlí :hug:
Z těch neurologických diagnoz - neměla dcera na podzim třeba klíště nebo jinou infekci, která by mohla způsobit zánět mozku?

Lasička13
Stálice 73 příspěvků 27.02.17 17:28

Děkuji Vám moc za Vaše rady ;) jo nechci plašit a zmatkovat předčasně nebo zbytečně ale ani to nechci podcenit něco je špatně jen se musí na to přijít co :nevim: ta páteř mě také napadla ale určitě nějaký z těch to Dr snad najde příčínu a zvolí nějakou vhodnou medikaci jen se modlím aby to nebylo nic vážného :?
Já jsem četla na netu, že to může být i psychického rázu jakože třebas dítě nezapadne do kolektivu ve škole nebo si tam s někým nemusí sednout a trápí se tím něčím :nevim: ale doma je vše ok u nás a ve škole pokud vím, tak také. Psala jsem dneska třídní učitelce a potvrdila mi, že si často stěžuje na bolest hlavy, že jí vždy otevře okno a řekne ať se napije ale pije hodně celkově a dá jí na chvíli oraz takže jí vychází vstříc ale po stránce kolektivu je i ve škole vše v pořádku resp. učitekla by nezaregistrovala, že by tam měla s nekým problém nebo se jakkoliv trápila. Ještě jdnou moc díky :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >