Pravidelná menstruace- co to znamená

Pandulka
22.3.17 19:27

Pravidelná menstruace- co to znamená

Zdravím,

mám takový hotentotský dotaz, který nejsem schopna nikde vygooglit. Tak to zkusím tady.
Všude se píše, že pravidelná menstruace je cca co 24-35 dní. Znamená to, že při normální menstruaci má žena cyklus pravidelně např. co 27 dnů (a občas zpoždění, nebo dříve), nebo to znamená, že jeden cyklus je to 24 dní, další 27, pak 32 apod…a stále je to v pořádku?
Je vůbec možné mít menstruaci jako hodinky např. každý cyklus opravdu přesně třeba 28 dnů, nebo je to sci-fi?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49241
22.3.17 19:31
@Pandulka píše:
Zdravím,mám takový hotentotský dotaz, který nejsem schopna nikde vygooglit. Tak to zkusím tady.
Všude se píše, že pravidelná menstruace je cca co 24-35 dní. Znamená to, že při normální menstruaci má žena cyklus pravidelně např. co 27 dnů (a občas zpoždění, nebo dříve), nebo to znamená, že jeden cyklus je to 24 dní, další 27, pak 32 apod…a stále je to v pořádku?
Je vůbec možné mít menstruaci jako hodinky např. každý cyklus opravdu přesně třeba 28 dnů, nebo je to sci-fi?

ano, je to možné, dokonce jsou ženy, které to vědí téměř na hodinu, kdy přijde další cyklus…
pravidelný cyklus znamená, že ho máš +- stejně… př po 29 dnech, po 28 po 27…ale máš ho prostě pořád stejně ne že jednou po 24 a podruhé za 30 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17689

@Pandulka já měla přesně po 28 dnech pomalu na minutu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308

Ne, znamená to, že daní žena má stejný cyklus, stejný počet dnů každý cyklus, to rozmezí znamená, co je ještě bráno za normální cyklus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14055
22.3.17 19:36

Tak mne to jako mlade holce litalo mezi 31-35 dny, uplne normal. Nejaka supr chytra gynekolozka z toho tehdy chtela delat problem a chtela hormonalni profil, odmitla jsem. Ano, cyklus byl delsi a ne uplne pravidelny… za to mi v zivote menstruace nevynechala a v 36 jsem normal otehotnela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
22.3.17 19:36

@Pandulka Menstruaci mám od porodu přesně po 18 dnech. Ustálí se tak i po případných detoxech a jiných ovlivňujících záležitostech. Neberu HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
22.3.17 19:38

Děkuju za odpovědi. Takže když mám poslední 3 cykly 28, 30 a 26 dní tak to s pravidelností není žádná hitparáda. Stres, změnu stravy, nemoc apod nemám…takže nevím, že by na to mělo něco vliv.
Má cenu to řešit nějak? Např. pití kontryhele, nějaké bylinky apod? Měla jsem za to, že takhle je to normální :think:
Koukala jsem, že v některých diskusích i u dotazů pro doktory to některé ženy dost řeší a chtějí k doktorovi třeba už třetí den při zpoždění…

• Nahlásit
  • Citovat
479
22.3.17 19:49
@Pandulka píše:
Děkuju za odpovědi. Takže když mám poslední 3 cykly 28, 30 a 26 dní tak to s pravidelností není žádná hitparáda. Stres, změnu stravy, nemoc apod nemám…takže nevím, že by na to mělo něco vliv.
Má cenu to řešit nějak? Např. pití kontryhele, nějaké bylinky apod? Měla jsem za to, že takhle je to normální :think:
Koukala jsem, že v některých diskusích i u dotazů pro doktory to některé ženy dost řeší a chtějí k doktorovi třeba už třetí den při zpoždění…

Rozmezí 26 - 30 je v pohodě, to bych neřešila, aspoň mi to říkal můj doktor. Já to mám tak 25 - 28 pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
22.3.17 20:12
@Pandulka píše:

kontryhel je prima bylinka na různé ženské tentononc.. čili za mě - proč ne.. nic tím nezkazíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22436
22.3.17 20:14
@Pandulka píše:

Já si myslím, že to není žádná tragedie. Já mívala cyklus 31-33 dní cca. Jedna známá mi tvrdila, že musí být po 18. roce 28 dní, jinak je to špatně :roll: :mrgreen: - ona má celý život jaksi nalajnovaný a dokonalý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Asi jednou za 3/4 roku mi to vylítlo na 43-45 dní. I to je v pohodě.

Záleží kolik ti je a proč to řešíš ;) Jinak je taková informace důležitá u třeba 17 leté dívky a jinak u třeba 30 leté ženy po vysazení HA a snažení se o dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3442
22.3.17 20:21

Ahoj, já jsem po vysazení antikoncepce měla cyklus opravdu 28 dní a v podstatě +/- na hodinu přesně - vždy v neděli ráno kolem deváté :mrgreen: Po porodu mi to hodně lítalo, cyklus byl spíš delší, kolem 32 dnů, ale někdy třeba jen 24, 27… I tak jsem bez problémů otěhotněla v prvním cyklu, kdy jsme se nechránili. Takže z mého pohledu to problém není, ale záleží, proč to řešíš a jestli máš nějaké jiné potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14921
22.3.17 20:23
@Pandulka píše:
Zdravím,mám takový hotentotský dotaz, který nejsem schopna nikde vygooglit. Tak to zkusím tady.

toto jsem měla dost dlouho, opravdu skoro přesně na hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
22.3.17 20:36
@Pandulka píše:

hele, pokud jako nemáš problémy s tím, že bys chtěla otěhotnět a nejde to, tak bych to vůbec neřešila. Dokonce i jednou dvakrát do roka delší cyklus je normální, bývají anovulační, což je taky běžné. Dokud to nedělá neplechu k otěhotnění, tak nějaké dva tři dny bych já osobně neřešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
22.3.17 20:54

@Pandulka Já bych to rozmezí neřešila, pokud nechceš otěhotnět a nejde to. Já jsem třeba jedna z těch co to ví pomalu na minutu přesně-28 dní ráno-tři zpoždění za život-2 děti a jeden anovulační cyklus-to jsem byla vyklepaná, že je třetí na cestě :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 21:10

Já jsem to měla každý měsíc dosti jinak, ty rozdíly byly asi tak týdenní. Kontryhel délku cyklu neovlivnil, ale menstruaci jsem měla o trošku míň bolestivou. Jak bylo řečeno, neřeš to do pokusů o miminko (a ani v tu chvíli to nemusíš nějak hrotit) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama