Pravidelná strava a problémy s trávením

26.7.15 19:09

Pravidelná strava a problémy s trávením

Krásný den všem…Už si se sebou nevím rady…proto zkusím jestli mi neporadí nekdo z Vás. Mám za sebou pár diet…nebo spíš hladovění… Pred těhotenstvím i po nem. Nikdy jsem svoje tělo nemela moc ráda..hodne jsem sportovala a mam svalnaté nohy, velka lytka. Moje vaha je 58kg na 169cm, coz zrejme neni nic hrozného. Za těch pár let hladovění a jezení třeba jen večeře za celý den, poté nárazové přejídání jsem si zřejmě zpomalila metabolismus a nefunguju jak mám…Ted se snažím jist pravidelne alespoň 3× denne…jim zdrave (zitne pecivo, kefir, bile jogurty, sunka, cottage, zelenina, nizkotucne syry typu mozzarella atd.,sem tam ovoce ) a přesto trpím zácpou, bolestí žaludku po jídle..nadýmáním.. Pravdou je, ze muj pitny režim je opravdu slaby…piju 3 kavy denne, a vypiju sotva půl litru vody… Porad bych chtela zhubnout par kilo..a asi mam v hlavě blok, ze s jidlem to nepujde…kdyz nejim, citim se lehka, nenafoukla…a jakmile se najim, je mi těžko… Vypadám ted pred Vámi jako pubertacka, ktera resi hlouposti, ja vim..ale at chci nebo ne, trapi me to… Mel nekdo podobny problem? Nekdy mam opravdu silne krece zaludku potom co se najim…o mem brise, ktere se hned nafoukne ani nemluvim(citim se pak neprijemne a jsem bastvana na vsechny kolem). Pohybu mam dost…nabeham se hodne v praci a s malym jezdime na kole, chodime na dlouhe prochajdy, s pritelem brusle, obcas doma cvicim.. Závidím vsem co ji pravidelne a bez problémů… :zed: Dala bych si par facek za to jak jsem si to vsim tim nejezenim a hadovenim rozhazela. :? Mel nekdo podobny problém? Jak zase zacit chodit pravidelne na zachod…netrapit se bolestma zaludku, krecema a nadymanim? Diky za kazdou radu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6583
26.7.15 19:15

Rozhodně by to chtělo hodně pít, tím, že nepiješ, může být zácpa způsobena a také přidat více vlákniny.

Jinak jez raději 5× denně, menší porce, lehká jídla, nepřejídat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
26.7.15 19:23

@MisuleMa má 168cm/70kg vím, že to ideální není a tlustá si nepřipadám…, takže nemáš už důvod hubnout…je to skvělá váha fakt.

Taky mám pomalý metabolismus, ale na pravidelnou stolici mi pomohlo až lněné semínko drcené. Dám si dvě lžíce do jogurtu a ráno jdu… vypiji určitě tak 3litry denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
26.7.15 19:24

Musis pit, zitne pecivo a zelenina jsou plne vlakniny, kdyz to nema z ceho bobtnat, tak to stoji.

Kafe odloz na par dnu do policky a udelej si zeleny caj s medem a citronem, zaludek si odpocine.

A vahu mas zcela v poradku, tak neblbni s hubnutim, nepotrebujes to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
26.7.15 19:37

@MisuleMa
ségra mě la podobné problémy, když začala pravidelně jíst. Pomohlo jí pravidelně užívat laktobacily. U ní to bylo hodně stresového původu. Rozhodně víc pij a na pravidelnou stolici jsou dobré sušené švestky, dvě tři denně stačí.

Kolegyně zase přísahá na jablečný ocet +med + vlažná voda na lačno. Já to zkoušela a mně se z toho teda navalovalo. Jí to dělá dobře na trávenía tvrdí, že si tím rozjela spalování :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30906
26.7.15 19:51
@lovesmile píše:
Rozhodně by to chtělo hodně pít, tím, že nepiješ, může být zácpa způsobena a také přidat více vlákniny.Jinak jez raději 5× denně, menší porce, lehká jídla, nepřejídat se.

vláknina je sice zdravá, ale způsobuje nadýmání. Zkuste sníst třeba více knekebrotu a budete moci plnit balonky na Matějské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.15 21:00

Děkuju…zkusím si hlídat ten pitný režim… Ty bolesti žaludku asi budou spojene se zacpou nebo tim, ze zaludek neni zvykly tak prapracovat… v 18h jsem snedla zitny chleba s maslem a sunkou…a zase mela hodinu bolesti :? Uz se bojim pomalu neco snist kdyz vim co me zřejmě ceka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30906
26.7.15 21:01
@MisuleMa píše:
Děkuju…zkusím si hlídat ten pitný režim… Ty bolesti žaludku asi budou spojene se zacpou nebo tim, ze zaludek neni zvykly tak prapracovat… v 18h jsem snedla zitny chleba s maslem a sunkou…a zase mela hodinu bolesti :? Uz se bojim pomalu neco snist kdyz vim co me zřejmě ceka…

a co dráždivý tračník?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
26.7.15 21:11
@Bibi239 píše:
Musis pit, zitne pecivo a zelenina jsou plne vlakniny, kdyz to nema z ceho bobtnat, tak to stoji.

Kafe odloz na par dnu do policky a udelej si zeleny caj s medem a citronem, zaludek si odpocine.

A vahu mas zcela v poradku, tak neblbni s hubnutim, nepotrebujes to.

S tím zeleným čajem opatrně, může naopak způsobit bolesti žaludku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
26.7.15 21:25
@MisuleMa píše:
Děkuju…zkusím si hlídat ten pitný režim… Ty bolesti žaludku asi budou spojene se zacpou nebo tim, ze zaludek neni zvykly tak prapracovat… v 18h jsem snedla zitny chleba s maslem a sunkou…a zase mela hodinu bolesti :? Uz se bojim pomalu neco snist kdyz vim co me zřejmě ceka…

a pred jak dlouhou dobou bylo predchozi jidlo? Ja si na lacmy zaludek nemuzu dat nic studeneho, musim zacit teplym napojem, jidlo nesmi byt moc mastne…
Krece v zaludku mam i kvuli intoleranci vajec. Nastupuje to chvili po snedeni, krece, pichani, huci mi v usich, poleva studeny pot, trva to nejakou dobu, podle mnotstvi a pak odezni. Treba se ti objevila alergie ci nesnasenlivost na neco a tohle jsou pruvodni proznaky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
26.7.15 21:28
@Malaga píše:
S tím zeleným čajem opatrně, může naopak způsobit bolesti žaludku…
:nevim: Bolest zaludku jsem mela vzdy jen po kafi, tri denne by mi ji uz celkem spolehlive zpusobili. Litr slabeho zeleneho caje vypiju a je mi po nem velice dobre. Zeleny caj je zdravy, samourejme ho clovek nesmi louhovat dlouho, pak se uvolni trisloviny a je nepozivatelny.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
26.7.15 21:32

@Bibi239 piju kafe hodně a i kolega a zelený čaj nám vadí. Dokonce jsme našli nějakou studii, která popisuje, že kdo má vysoký příjem kofeinu z kávy, tak právě může trpět nevolností po zeleném čaji. Černý mi nevadí.
Kafe je moje velká neřest, ale drží mě při životě (hypotenze, 70/50…)skoromrtvá ;)
A proč ti vlastně chybí ta pravidelnost? Nepomohlo by chystat si krabičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 07:08

Pracovala jsem dřív za barem a naučila jsem se nejist celou dobu v praci…vydržela jsem na kávě… A ted bych rada jedla normálne..uz i skrz to, ze chci aby maly videl, ze je normalni rano snidat..jist obed a veceri.. Dráždivý tračník? To nevím, možná by nebylo na škodu zajit k dr. Zkusím ten pitny režim, male porce..a kdyby se to nelepsilo, zajdu k dr, treba je pricina jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama