Pravidelnost v jídle - 12ti měsíční prcek

160
6.2.17 14:58

Pravidelnost v jídle 12 měsíční prcek

Dobrý den :mavam: :hug:
Chtěla bych se zeptat na váš názor.
Mám dceru 12 měsícu a i když se snažím tak nějak nemůžem vychytat pravidelnost myslím tim snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře a mezi tim třeba jen tak něco.
Možná dcera nejí špatně, mám první dítě tak nevím co ještě a je a není normální.. no napíši její jídelníček:
Jen co se vzbudí dostane mléko, tak za hodku asi dostane kaši pak si hraje a než jde spát dostane jogurt. Tak za hodku se vzbudí a má přesnídávku a za chvíli oběd (nechce mi jíst kousky což mě taky trápí, takže vše rozmixované) a pak než má jís spát má prostě ještě hlad a bud dostane kaši nebo sunar.. odpoledne zase přesnídávku nějakou křupku a pak večer před spaním mléko.. Je na tekuté stravě ale nic co jí dám do ruky my nesní.. jo občas odpoledne sní chleba na pidi kousíčky s lucinou. tak by mě jen zajímal váš názor. děkuji :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4327
6.2.17 15:37

Nepises v kolik rano vstava, ale 8 jidel za den mi prijde hodne. Kluci meli v tom veku 6, klasicky snidane, svacina, obed, svacina, vecere a mleko pred spanim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
6.2.17 15:43

Vůbec nepíšeš časy.
Ale přijde mi to, jako když píšeš o mladším dítěti.
Jinak do oběda mi to přijde jako jídlo za jídlem. To má oběd pozdě odpoledne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59101
6.2.17 15:55

Napis casy. Na muj vlus ma moc jidel. Staci 5-6 denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
6.2.17 16:34

Nevim, zda muzu radit, mam taky prvni dite (11m), je to celkem nejedlik a taky neji uplne pravidelne, ale dodrzuju snidane-svacina-obed-svacina-vecere., taky mi to prijde moc, co popisujes. Byt tebou bych nedavala tu presnidavku pred obedem, ale rovnou obed, odpo pak presnidavku a vecer kasi misto rana, takze by to vyslo snidane mleko, pak svacina jogurt, obed, svacina presnidavka a vecer kase, mezitim nejakou tu krupku nebo chlebik, kdyz by mela hlad, samozrejme zalezi na tom kdy vstava a kdy jde spat, podle casu, aby mela tak co dve hodky jidlo, kdyztak mliko mezi tim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
6.2.17 16:47

U nás věk stejný, ráno vstává kolem sedmé, dostane mléko, pak k svačině, v cca 9:30 jogurt, oběd máme vždy kolem poledne, pak spinká, okolo třetí svačina, to střídám ovoce (vždy čerstvé), a chlebík s něčím. No ale chci se zeptat, kluk už pak má rovnou jako večeři před spaním, buď mléko, nebo kašičku. Je ta večeře v našem případě nutná? Často tu píšete, že mají děti večeři a pak před spaním ještě mléko.. my máme jen to jídlo těsně před spaním..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
6.2.17 17:21

Ahoj, já mám teda 15m dvojčátka, ale tolikrát denně nejí. Ráno mezi 7-8 mají mlíčko a k tomu mají rohlík. Potom mají na sváču v deset ovoce, ve 12 hodin oběd, o půl třetí svačinku (jogurt, puding), v pět mají večeřu (kaši - krupicová, rýžová,…), nebo to co zbylo od oběda (polévka nebo něco s těstovinami, rýžou) a po sedmé mají mlíčko a jdou spinkat. Určitě bych zrušila něco ráno, nedávat třeba tu kaši, ale místo toho jogurt s ovocem a pak dát oběd. A kolikrát ti chodí spávat? Podle toho co jsem vyčetla, tak přes den ještě 2×? Holky mi od roka chodí spávat jen jednou a to po obědě. Napiš časy v kolik jí co dávš a jestli víš i přibližné dávkování. Jinak vždycky mezitím dostanou nějakou křupku, piškot nebo i mandarinku, jablíčko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
6.2.17 17:24

@emimka20 v kolik ti chodí spávat? jak jsem psala, holky mají o půl třetí sváču a v pět večeři a po sedmé dostávají mlíčko, protože vím, že by mi to nevydržely, jak do večera, tak ani do rána, to bych jim musela dávat velké dávky mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
6.2.17 17:40

@Kattulka spát chodí tak v 18:30-19:30. Ale po poledni má oběd, pak po třetí hodině svačinu a v klidu vydrží do těch půl sedmé a pak večeří mléko nebo tu kašičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18917
6.2.17 19:09

@Lucuna Nevím, proč má za dopoledně 3 jídla + oběd. Se nediv, že Ti neobědvá, když před tím má spoustu jídla.

Kluk byl docela jedlík, tak měl mlíko po probuzení, za hodinu nějakou minisnídani, dopolední svačinu a oběd. Rozestup mezi snídaní a svačinou cca 2 hodiny, totéž mezi svačinou a obědem. Odpoledne (podle toho kdy se probudil a jak dlouho měl oběd) měl svačinu, pak kde co zbagroval od nás, k večeři kaši a před spaním ještě mlíko (podle rozestupu od večeře a podle toho, kolik toho snědl k večeři, jsem redukovala množství).

Holce jsem v tomhle věku zrušila ranní mléko, protože pak nejen, že nesnídala, ale ani nesvačila. Takže měla jen snídani, svačinu, oběd, večeři a mlíko před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
6.2.17 19:31

Prijde mi teda, ze ji az moc, jako myslim tim cetnost, natahla bych vetsi pauzy mezi jidly a vice toho sni najednou :-) moje mala ji cca tri hodky a bude mit za chvili rok a pul, papa tak 5× za den a mezi jidly treba kousne do bananu, rohlik, krupky, podle nalady :-) a na kousky jsem ji naucila na jablicku a ted ma nejoblibenejsi mrkev :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
6.2.17 19:42

Děkuji za odpovědi! :) Také mi přijde právě že jí moc a více méně tekutou stravu :/
Jinak vstává v 5:30 až v 6h to dostane mléko pak kolem 8h kaši někdy i dřív.. tak v 9 je zase unavená a chce jít spát ale břečí a pořád dělá zvuk že chce papat.. dostane ten jogurt a do chvilky usne.. spí tak hodinu poté se mi vzbudí a bud zase dělá ten zvuk že chce papat a je protivná a ufnukaná když jí dám přesnídávku je zase spokojená a hraje si.. někdy ale hlad nemá a vydrží do půl 12 na oběd poté jde spát až ve 14h ale to už má zase hlad a prostě neusne dokud nedostane najíst.. pak už odpoledne je jak kdy no a večer v 18h chodí spát to je zasecmléko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
6.2.17 19:44

Jo a občas se mi vzbudí i v noci že má hlad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
8.2.17 07:48

@emimka20 Tak to moje holky by neyvdržely…proto mají tak o půl třetí sváču a v pět večeřu, ale nedávám jí velké porce, každá má jen trošku…jo, každé mimčo je jiné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
8.2.17 07:50

@Lucuna A kolik mlíčka dostává? Je pravda, že holky pokud mně vstávaly ráno o šesti, tak mi do oběda nevydržely, ale to jsem je dávala spávat v osm hodin. Pak měly sváču a vydržely do oběda, pak byl oběd, spánek, zase sváča, večeře a mlíko. Já bych možná aj zkusila, když se ti v noci vzbudí, nedávat jí mlíko, ale dát jenom napít čajíku…možná to bude pár dní trvat, ale ona si za chvilku zvykne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama