Pravidelnost v jídle - 12ti měsíční prcek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucuna
Kecalka 158 příspěvků 06.02.17 14:58
Pravidelnost v jídle 12 měsíční prcek

Dobrý den :mavam: :hug:
Chtěla bych se zeptat na váš názor.
Mám dceru 12 měsícu a i když se snažím tak nějak nemůžem vychytat pravidelnost myslím tim snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře a mezi tim třeba jen tak něco.
Možná dcera nejí špatně, mám první dítě tak nevím co ještě a je a není normální.. no napíši její jídelníček:
Jen co se vzbudí dostane mléko, tak za hodku asi dostane kaši pak si hraje a než jde spát dostane jogurt. Tak za hodku se vzbudí a má přesnídávku a za chvíli oběd (nechce mi jíst kousky což mě taky trápí, takže vše rozmixované) a pak než má jís spát má prostě ještě hlad a bud dostane kaši nebo sunar.. odpoledne zase přesnídávku nějakou křupku a pak večer před spaním mléko.. Je na tekuté stravě ale nic co jí dám do ruky my nesní.. jo občas odpoledne sní chleba na pidi kousíčky s lucinou. tak by mě jen zajímal váš názor. děkuji :) :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kacka2
Závislačka 4266 příspěvků 06.02.17 15:37

Nepises v kolik rano vstava, ale 8 jidel za den mi prijde hodne. Kluci meli v tom veku 6, klasicky snidane, svacina, obed, svacina, vecere a mleko pred spanim.

Sany80s
Kelišová 6545 příspěvků 06.02.17 15:43

Vůbec nepíšeš časy.
Ale přijde mi to, jako když píšeš o mladším dítěti.
Jinak do oběda mi to přijde jako jídlo za jídlem. To má oběd pozdě odpoledne?

blumen
Hvězda diskuse 41928 příspěvků 06.02.17 15:55

Napis casy. Na muj vlus ma moc jidel. Staci 5-6 denne.

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 06.02.17 16:34

Nevim, zda muzu radit, mam taky prvni dite (11m), je to celkem nejedlik a taky neji uplne pravidelne, ale dodrzuju snidane-svacina-obed-svacina-vecere., taky mi to prijde moc, co popisujes. Byt tebou bych nedavala tu presnidavku pred obedem, ale rovnou obed, odpo pak presnidavku a vecer kasi misto rana, takze by to vyslo snidane mleko, pak svacina jogurt, obed, svacina presnidavka a vecer kase, mezitim nejakou tu krupku nebo chlebik, kdyz by mela hlad, samozrejme zalezi na tom kdy vstava a kdy jde spat, podle casu, aby mela tak co dve hodky jidlo, kdyztak mliko mezi tim

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 06.02.17 16:47

U nás věk stejný, ráno vstává kolem sedmé, dostane mléko, pak k svačině, v cca 9:30 jogurt, oběd máme vždy kolem poledne, pak spinká, okolo třetí svačina, to střídám ovoce (vždy čerstvé), a chlebík s něčím. No ale chci se zeptat, kluk už pak má rovnou jako večeři před spaním, buď mléko, nebo kašičku. Je ta večeře v našem případě nutná? Často tu píšete, že mají děti večeři a pak před spaním ještě mléko.. my máme jen to jídlo těsně před spaním..

Kattulka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 06.02.17 17:21

Ahoj, já mám teda 15m dvojčátka, ale tolikrát denně nejí. Ráno mezi 7-8 mají mlíčko a k tomu mají rohlík. Potom mají na sváču v deset ovoce, ve 12 hodin oběd, o půl třetí svačinku (jogurt, puding), v pět mají večeřu (kaši - krupicová, rýžová,…), nebo to co zbylo od oběda (polévka nebo něco s těstovinami, rýžou) a po sedmé mají mlíčko a jdou spinkat. Určitě bych zrušila něco ráno, nedávat třeba tu kaši, ale místo toho jogurt s ovocem a pak dát oběd. A kolikrát ti chodí spávat? Podle toho co jsem vyčetla, tak přes den ještě 2×? Holky mi od roka chodí spávat jen jednou a to po obědě. Napiš časy v kolik jí co dávš a jestli víš i přibližné dávkování. Jinak vždycky mezitím dostanou nějakou křupku, piškot nebo i mandarinku, jablíčko…

Kattulka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 06.02.17 17:24

@emimka20 v kolik ti chodí spávat? jak jsem psala, holky mají o půl třetí sváču a v pět večeři a po sedmé dostávají mlíčko, protože vím, že by mi to nevydržely, jak do večera, tak ani do rána, to bych jim musela dávat velké dávky mléka.

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 06.02.17 17:40

@Kattulka spát chodí tak v 18:30-19:30. Ale po poledni má oběd, pak po třetí hodině svačinu a v klidu vydrží do těch půl sedmé a pak večeří mléko nebo tu kašičku.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 06.02.17 19:09

@Lucuna Nevím, proč má za dopoledně 3 jídla + oběd. Se nediv, že Ti neobědvá, když před tím má spoustu jídla.

Kluk byl docela jedlík, tak měl mlíko po probuzení, za hodinu nějakou minisnídani, dopolední svačinu a oběd. Rozestup mezi snídaní a svačinou cca 2 hodiny, totéž mezi svačinou a obědem. Odpoledne (podle toho kdy se probudil a jak dlouho měl oběd) měl svačinu, pak kde co zbagroval od nás, k večeři kaši a před spaním ještě mlíko (podle rozestupu od večeře a podle toho, kolik toho snědl k večeři, jsem redukovala množství).

Holce jsem v tomhle věku zrušila ranní mléko, protože pak nejen, že nesnídala, ale ani nesvačila. Takže měla jen snídani, svačinu, oběd, večeři a mlíko před spaním.

frame
Kecalka 372 příspěvků 06.02.17 19:31

Prijde mi teda, ze ji az moc, jako myslim tim cetnost, natahla bych vetsi pauzy mezi jidly a vice toho sni najednou :-) moje mala ji cca tri hodky a bude mit za chvili rok a pul, papa tak 5× za den a mezi jidly treba kousne do bananu, rohlik, krupky, podle nalady :-) a na kousky jsem ji naucila na jablicku a ted ma nejoblibenejsi mrkev :-)

Lucuna
Kecalka 158 příspěvků 06.02.17 19:42

Děkuji za odpovědi! :) Také mi přijde právě že jí moc a více méně tekutou stravu :/
Jinak vstává v 5:30 až v 6h to dostane mléko pak kolem 8h kaši někdy i dřív.. tak v 9 je zase unavená a chce jít spát ale břečí a pořád dělá zvuk že chce papat.. dostane ten jogurt a do chvilky usne.. spí tak hodinu poté se mi vzbudí a bud zase dělá ten zvuk že chce papat a je protivná a ufnukaná když jí dám přesnídávku je zase spokojená a hraje si.. někdy ale hlad nemá a vydrží do půl 12 na oběd poté jde spát až ve 14h ale to už má zase hlad a prostě neusne dokud nedostane najíst.. pak už odpoledne je jak kdy no a večer v 18h chodí spát to je zasecmléko :nevim:

Lucuna
Kecalka 158 příspěvků 06.02.17 19:44

Jo a občas se mi vzbudí i v noci že má hlad…

Kattulka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 08.02.17 07:48

@emimka20 Tak to moje holky by neyvdržely…proto mají tak o půl třetí sváču a v pět večeřu, ale nedávám jí velké porce, každá má jen trošku…jo, každé mimčo je jiné :-)

Kattulka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 08.02.17 07:50

@Lucuna A kolik mlíčka dostává? Je pravda, že holky pokud mně vstávaly ráno o šesti, tak mi do oběda nevydržely, ale to jsem je dávala spávat v osm hodin. Pak měly sváču a vydržely do oběda, pak byl oběd, spánek, zase sváča, večeře a mlíko. Já bych možná aj zkusila, když se ti v noci vzbudí, nedávat jí mlíko, ale dát jenom napít čajíku…možná to bude pár dní trvat, ale ona si za chvilku zvykne :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >