Právní ráda ohledně plné moci

Anonymní
15.1.21 11:57

Právní ráda ohledně plné moci

Dostali jsme se s přítelem do situace, kdy nám jsou předkládány 2 právní výklady a protože nejsme právníci, nedokážeme jí posoudit.

Kdyby se zde našel někdo s právním vzděláním, kdo by nám poradil, byli bychom vděční. (Samozřejmě se obrátíme na odborníka, ale snažím se udělat si představu o situaci).

V nám předložené plné moci je jednatelem společnosti A společnost B. Tuto plnou moc podepsali 2 osoby, které jsou jednateli společnosti B. Tato plná moc byla dříve platná, protože podle obchodního rejstříku byla skutečně společnost B jednatelem společnosti A.

Nedávno ale došlo ke změně a jednateli společnosti A se podle obchodního rejstříku stali přímo tito 2 muži, kteří jsou tedy zároveň jednateli společnosti A i B.

Je třeba plnou moc přepracovat nebo stále platí původní verze?

Nejde o žádný podvod na nás, spíš o to, aby vše bylo z právního hlediska v pořádku.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6730
15.1.21 12:00

A na co tedy potrebuji tu plnou moc vubec? Aby zastupovali sami sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 12:21

Já to napsala nepřesně, omlouvám se.

Společnost A uděluje plnou moc makléři. A v této plné moci je jednatelem společnosti A zapsaná společnost B a dokument je podepsaný jednateli společnosti B, panem X a Y.

Teď jsou pánové X aY jednateli společnosti A i B a podle jednoho právníka by tedy v plné moci neměla vůbec figurovat společnost B a plná moc je neplatná.

Podle druhého je to v pořádku (plná moc je podepsaná stále těmi samými lidmi), jen je tam společnost B zmíněna jakoby navíc.

• Citovat
  • Nahlásit
10512
15.1.21 12:24
@Anonymní píše:
Já to napsala nepřesně, omlouvám se.

Společnost A uděluje plnou moc makléři. A v této plné moci je jednatelem společnosti A zapsaná společnost B a dokument je podepsaný jednateli společnosti B, panem X a Y.

Teď jsou pánové X aY jednateli společnosti A i B a podle jednoho právníka by tedy v plné moci neměla vůbec figurovat společnost B a plná moc je neplatná.

Podle druhého je to v pořádku (plná moc je podepsaná stále těmi samými lidmi), jen je tam společnost B zmíněna jakoby navíc.

Já bych se tedy klonila spíš k prvnímu názoru, že společnost B v té plné moci nemá co dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
15.1.21 12:26

Tam take zalezi, na co tu plnou moc potrebujete a jak se k tomu postavi urad/institut, pro ktery je PM urcena. Jestli neni problem s jednateli komunikovat, sehnat je, tak bych udelala novou PM. Nevim, jestli to je pojistovaci makler, nebo o co se jedna, ale muze se stat, ze treba ta pojistovna, nebo banka nebo kdo, nebude tu PM akceptovat, ze neodpovida, ale uz jsem videla projit ruzne veci :nevim:, proste, jestli to jde, udelejte novou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
15.1.21 12:33

My právě požadujeme novou plnou moc.

Buď jí dostaneme nebo přijde právní vyjádření, že je vše v souladu se předpisy a zákonem. My komunikujeme s makléřem, kterému byla plná moc udělena.

Ale náš osobní právník tvrdí, že je neplatná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15144
31.1.21 13:58
:roll:
@Anonymní píše:
Dostali jsme se s přítelem do situace, kdy nám jsou předkládány 2 právní výklady a protože nejsme právníci, nedokážeme jí posoudit.

Kdyby se zde našel někdo s právním vzděláním, kdo by nám poradil, byli bychom vděční. (Samozřejmě se obrátíme na odborníka, ale snažím se udělat si představu o situaci).

V nám předložené plné moci je jednatelem společnosti A společnost B. Tuto plnou moc podepsali 2 osoby, které jsou jednateli společnosti B. Tato plná moc byla dříve platná, protože podle obchodního rejstříku byla skutečně společnost B jednatelem společnosti A.

Nedávno ale došlo ke změně a jednateli společnosti A se podle obchodního rejstříku stali přímo tito 2 muži, kteří jsou tedy zároveň jednateli společnosti A i B.

Je třeba plnou moc přepracovat nebo stále platí původní verze?

Nejde o žádný podvod na nás, spíš o to, aby vše bylo z právního hlediska v pořádku.

Děkuji.

Společnost B je jednatelem společnosti A? Jednatelem, nebo zmocněncem? Jednatel je fyzická osoba uvedená jako jednatel v obchodním rejstříku a používat jeden termín pro dva odlišné významy v jednom dokumentu není to pravé ořechové. Ubírá to na srozumitelnosti.

A dál: Zmocnění musí být podepsáno zmocnitelem (tedy společností A), ne zmocněncem (společností B), takže to, jak to píšeš, je volaaké zmätené: To, že si podepíšu, že jsem zmocněncem společnosti A, nedokazuje, že jím skutečně jsem. To bych musel mít pod tím zmocněním popis toho, kdo mě zmocnil, tj. společnosti A.

Nicméně od doby, kdy jsou oba muži jednateli obou společností, mohou jednat za obě společnosti, a to podle pravidel uvedených v obchodním rejstříku, tedy oba společně, nebo každý samostatně.

Jo, a ještě dodám, že svými předchozími právními jednáními jsou obě společnosti vázány bez ohledu na to, že došlo ke změně v jejich vedení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat