Právníci bojují o práci a zlevňují

3657
24.11.15 09:42

Právníci bojují o práci a zlevňují

http://archiv.ihned.cz/…un-za-hodinu

Právničky, je to tak, roste konkurence a klesají cen? Mnoha lidem to přijde pořád hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23426
24.11.15 10:01

Lidem by přišlo hodně i 10,– Kč.. Nejlíp zadarmo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
24.11.15 10:15
@pikola píše:
Lidem by přišlo hodně i 10,– Kč.. Nejlíp zadarmo

Presne tak, je treba se smirit s tim, ze nejsme proste oblibena skupina ve spolecnosti, at uz pracujeme v soukrome ci statni sfere a at uz bereme 3000 na hodinu nebo 500 se na tom proste nic nezmeni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:22

Nejsem právník, ale když někdo řekne, že pod dvojku na hodinu se mu to nevyplatí, tak mi to přijde docela síla 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:24

Jsou advokáti, kteří sazbu sníží na polovinu, ale pak vyúčtují dvojnásobek hodin, proto se hodnocení jen na cenu městům nikdy nevyplatí. Zkušený advokát odvede za vyšší hodinovou sazbu ve stejném čase více práce a hlavně kvalitněji, což klientovi šetří peníze především. V soukromém sektoru to všichni vědí a proto se šikovní právníci vždycky slušně uživí. Ve státním sektoru je to asi všem jedno (však to nejsou jejich peníze, ale státu, že), hlavně, že se mediálně prezentují, jak soutěžili jen na cenu a jak ušetřili, prdlajs. Pracuju v jedné z těch nejdražších pražských AK a neustále máme problém sehnat právníky, přestože na ohodnocení se nešetří. Takže ne, šikovní právníci mají pořád práce až příliš, ti méně kvalifikovaní asi problémy mají, protože celkově je právníků hodně, ale to je stejné v každém řemesle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:30
@Mar__tanka1983 píše:
Nejsem právník, ale když někdo řekne, že pod dvojku na hodinu se mu to nevyplatí, tak mi to přijde docela síla 8o

Jasně, ale to není dvojka v čistém ani hrubém. Za tu dvojku je třeba zaplatit podpůrný administrativní aparát (asistentky, sekretářky, pochůzkáře), které každá AK potřebuje, ale kteří nevytváří ten výsledný produkt, za který klient platí, tj. na ty je třeba vydělat. A pak také nájem. Pokud se bavíme o centru Prahy, tak Na Příkopě bývalá AK (střední velikosti, žádná extra prestižní) před 5 lety platila nájem přes 2 mil. měsíčně. A jsou i další náklady. Navíc nikdy se nedá klientovi vyúčtovat skutečný čas, který se na věci strávil, rešerše trvají kolikrát i několik dní a to se naúčtovat vůbec nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.15 10:36

Prosím o zachování anonymu z důvodu zveřejnění informací o rodinných financích, děkuji.
no jsou i advokáti, kteří mají zdravý rozum a neberou klienty, kteří jim zaplatit nemůžou a pokud je vezmou a chtějí jim skutečně pomoci, tak jim neúčtují nesmysly, jako email či telefonní konzultaci (pokud není hodinová) my na takovou jednu narazili, pomohla nám z nevýchodné situace, kdy jsme téměř přišli o všechny peníze u podvodné realitní kanceláře. dali jsme jim peníze ale byt nebyl. paní adovkátka nás z toho vysekala a vyúčtovala si jen vyhotovení smlouvy a poplatek za úschovu peněz. když jsme se jí zeptali, proč si nevýúčtovala i ten zbytek tak řekla, že nemáme za potřebí, aby nás odírali ještě advokáti.

• Nahlásit
  • Citovat
24.11.15 12:38

@verusak.berusak díky za info, ráda jsem chytřejší ;)
ale teda dva míče měsíčně za nájem?? Co je to proboha za komplex? 8o
Nejsem pražská, takže místní nájmy jdou okolo mě, ale tohle je dost přemrštěné, nebo to byl nějaký mnohapatrový dům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 13:00

@Mar__tanka1983 Ne, bylo to jen jedno patro (AK střední velikosti) v ul. Na Příkopě (vedle Václavského náměstí), což platí za prestižní pražskou adresu. V širším centru to určitě nebude tolik, ale v řádech statisíců ano, pokud se jedná o střední a větší AK. Navíc opravdu hodně věcí se prostě neúčtuje (viz výše někým zmiňovaná komunikace s klientem, různá úvodní jednání, často čas strávený na cestě, apod.), přestože na tom člověk stráví dost času (podle mě, když člověk vyúčtuje tak 70 % svého času, tak je to hodně). Záleží na vstupních nákladech, proto se některým AK opravdu pracovat pod 2 tis./hod nevyplatí (tzn. sotva jim to pokreje náklady), protože mají drahou prac. sílu a drahý nájem a další vstupy. Nicméně klientům se pořád vyplatí je zaplatit víc, protože odvedou lepší práci a proto nemají nouzi o práci, i když jsou podstatně dražší než konkurence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1279
24.11.15 19:07

Nejlepší je právníka nikdy nepotřebovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15349
24.11.15 20:04
@lopata píše:
Nejlepší je právníka nikdy nepotřebovat…

V dnešní době ale dosti nereálné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.16 23:07

Advokátní kancelář - nerovná se právník!

Vtipné je také to, že i když platíte za právníka, v praxi řeší váš případ koncipienti dané advokátní kanceláře - a je jedno, jestli jsou Na Příkopech nebo jinde… Pokud máte něco, co se vleče, tak se na vás zpravidla vystřídá těch koncipientů několik. Nechal jsem si takhle zkazit jeden soudní spor a zjistil jsem, že AK je úplně jedno, jestli vyhrají nebo ne. Když vyhrají, budou se hojit na neplatičce (s čímž jsem počítal), když prohrají, vyřvou si náklady ode mě (což se nakonec stalo)… Po téhle zkušenosti jsem na doporučení přešel k Mgr. Fochlerové – mám jistotu, že to není koncipient, ale zkušená právnička, má rozumný ceník a vím, že chce kauzu vyhrát. Mít vlastního kvalitního právníka je stejně důležité jako mít dobrého zubaře. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
7.1.16 08:01

Víte co máte, když máte šest právníků po krk v písku?
Máte málo písku :mrgreen:.

Tenhle vtip mi vždycky zvedne náladu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
3.3.16 14:49

:) když už jsme u těch vtipů

Neschopný právník může zdržet případ několik let.
Schopný právník může zdržet případ i déle. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama