Právník přes nemoc z povolání/nemoc z povolání

10.10.19 16:24

právník přes nemoc z povolání/ nemoc z povolání

Dobrý den, najde se tady někdo, kdo řešil v minulosti nemoc z povolání nebo popřípadě může mi někdo doporučit právník, který se vyloženě zabývá pracovním právem a takový případ již řešil???

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.10.19 16:47

Znám skvělého pravníka na pracovní právo, nicméně je docela drahý a sídlí v Praze. Řešila jsem s ním jednoho zaměstnance, který si vymyslel nemoc z povolání. Byl psychicky nemocný. Prý se toto stává dost často. Bylo to velmi náročné. Mohu se zeptat, co se Vám stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
35303
10.10.19 16:49

Zkus pro tipy a možná i pro nějakou radu napsat do této právní poradny . A nezapomeň napsat region.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 17:40

Děkuji :-)

byla mě uznána nemoc z povolání, zaměstnavatel se odvolal, našel mi druhou práci, ale neuznali mě práce schopné, tak našel třetí, tu mě uznali, ale změnili sídlo práce a místo HPP, mám dodatek na 20hod/týdně i jiný platový výměr a novou zkušební dobu (tudíž si myslím, že mě pak vyhodí na nadbytečnost - než aby mě dávali odstupné)… jen se potřebuji právníka zeptat na jednu informaci, bohužel tady nikoho neznám, kdo už takový případ řešil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 18:03
@vendys2277 píše:
Děkuji :-)byla mě uznána nemoc z povolání, zaměstnavatel se odvolal, našel mi druhou práci, ale neuznali mě práce schopné, tak našel třetí, tu mě uznali, ale změnili sídlo práce a místo HPP, mám dodatek na 20hod/týdně i jiný platový výměr a novou zkušební dobu (tudíž si myslím, že mě pak vyhodí na nadbytečnost - než aby mě dávali odstupné)… jen se potřebuji právníka zeptat na jednu informaci, bohužel tady nikoho neznám, kdo už takový případ řešil

V tom případě si myslím že nelze mít novou zkušebku a nelze Vás propustit kvůli nadbytečnosti ani menit dodatkem BEZ VASEHO SOUHLASU-PODPISU menit pracovní dobu. A Vy máte opravdu nemoc z povovolaní nebo ohrožení nemocí z povolání? Kontakt je Mgr. Ondřej Chlada

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 18:11
@Anonymní píše:
V tom případě si myslím že nelze mít novou zkušebku a nelze Vás propustit kvůli nadbytečnosti ani menit dodatkem BEZ VASEHO SOUHLASU-PODPISU menit pracovní dobu. A Vy máte opravdu nemoc z povovolaní nebo ohrožení nemocí z povolání? Kontakt je Mgr. Ondřej Chlada

ano skutečně se u mě projevila nemoc z povolání, alergie na mouku ve velkém rozshau… dávají dodatek na novou pozici s určitým datem a zkušební dobou, předem semnou nic ani neprojednali… chtějí se mě zbavit, aniž by mě dávali odstupné, jejich chování je hrozné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 18:15
@vendys2277 píše:
ano skutečně se u mě projevila nemoc z povolání, alergie na mouku ve velkém rozshau… dávají dodatek na novou pozici s určitým datem a zkušební dobou, předem semnou nic ani neprojednali… chtějí se mě zbavit, aniž by mě dávali odstupné, jejich chování je hrozné

To je v pohodě, s tímhle právníkem Vás ten problém ještě začne bavit :D A oni, pokud Vás neprávem propustí, budou platit. Zakoník práce je v tomhle velmi nakloněn zaměstnancům.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.10.19 18:22

Ale jedna věc mi stejně vrtá hlavou. Proč to ten Váš zaměstnavatel tak hrotí, když je pro tenhle případ pojištěn ze zákona. Horší by pro néj bylo Vaše ohrožení nemocí z povolání, na které se pojistka nevztahuje a je tam při odchodu zaměstnance 12 platů, což může být pro zamestnavatele mnohdy likvidacní..
ale pokud už mate přímo nemoc z povolaní, platí to pojišťovna a pokud se nemýlím, jde tam max. o 3 platy odstupného a to je v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 18:26
@Anonymní píše:
Ale jedna věc mi stejně vrtá hlavou. Proč to ten Váš zaměstnavatel tak hrotí, když je pro tenhle případ pojištěn ze zákona. Horší by pro néj bylo Vaše ohrožení nemocí z povolání, na které se pojistka nevztahuje a je tam při odchodu zaměstnance 12 platů, což může být pro zamestnavatele mnohdy likvidacní..
ale pokud už mate přímo nemoc z povolaní, platí to pojišťovna a pokud se nemýlím, jde tam max. o 3 platy odstupného a to je v pohodě…

to je věc, co nám vrtá hlavou, že s tím tolik nadělají a raději nedají odstupné… dokonce i výhružky, že udají všechny doktory co s tím mají něco společného… nevím kudy kam, nechci jim nic nechat zadarmo, už jen skrz chování, ale vím, že pod nimi dělat už nechci, mám najítou jinou práci, ale zároveň chci bojovat z principu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 18:47
@vendys2277 píše:
to je věc, co nám vrtá hlavou, že s tím tolik nadělají a raději nedají odstupné… dokonce i výhružky, že udají všechny doktory co s tím mají něco společného… nevím kudy kam, nechci jim nic nechat zadarmo, už jen skrz chování, ale vím, že pod nimi dělat už nechci, mám najítou jinou práci, ale zároveň chci bojovat z principu

A taky tím zaměstnavatel riskuje. Pokud Vás nezákonně propustí, bude doplácet Vaši mzdu za vsechny měsíce do vydání soudního rozhodnutí, co jsem slyšela. A mohu se zeptat, jak dlouho to trvalo, od testovaní na nemoc do vydání rozhodnutí o přiznaní nemoci z povolání a případně kde to rozhodnutí vydali?

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 18:57
@Anonymní píše:
V tom případě si myslím že nelze mít novou zkušebku a nelze Vás propustit kvůli nadbytečnosti ani menit dodatkem BEZ VASEHO SOUHLASU-PODPISU menit pracovní dobu. A Vy máte opravdu nemoc z povovolaní nebo ohrožení nemocí z povolání? Kontakt je Mgr. Ondřej Chlada
@vendys2277 píše:
ano skutečně se u mě projevila nemoc z povolání, alergie na mouku ve velkém rozshau… dávají dodatek na novou pozici s určitým datem a zkušební dobou, předem semnou nic ani neprojednali… chtějí se mě zbavit, aniž by mě dávali odstupné, jejich chování je hrozné

můžu poprosit kontakt na pana MGR. Chlada? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 18:58
@Anonymní píše:
A taky tím zaměstnavatel riskuje. Pokud Vás nezákonně propustí, bude doplácet Vaši mzdu za vsechny měsíce do vydání soudního rozhodnutí, co jsem slyšela. A mohu se zeptat, jak dlouho to trvalo, od testovaní na nemoc do vydání rozhodnutí o přiznaní nemoci z povolání a případně kde to rozhodnutí vydali?

nechce propustit ani dát odškodné, chce abych odešla sama pod tlakem… přes rok a půl a stála ještě čekám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 19:03
@vendys2277 píše:
nechce propustit ani dát odškodné, chce abych odešla sama pod tlakem… přes rok a půl a stála ještě čekám

Takže rok a půl od krevních testů do rozhodnutí úřadu, že máte nemoc z povolání? To je síla…a na co čekáte teď ještě?

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 19:05
@Anonymní píše:
Takže rok a půl od krevních testů do rozhodnutí úřadu, že máte nemoc z povolání? To je síla…a na co čekáte teď ještě?

zaměstnavatel se odvolal, takže začalo přezkoummání a až se to pravomocně nabyde takže mužu čekat min. další půl rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 19:05

https://www.czela.cz/…-chlada.html

Odškodné je ale přece hrazeno z pojistky, ne?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama