Právník, styk s vnoučetem, Praha západ.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Tonka83
Povídálka 33 příspěvků 09.11.18 09:28
Právník, styk s vnoučetem, Praha zapad.

Dobrý den,
prosím poradíte mi právníka na konzultaci ohledně soudního styku s vnoučetem. Ideálně Praha západ. Má matka se mi chce mstít a ač mé dítě ještě není na světě, vyhrožuje soudem o styku. Potřebovala bych poradit, jak se zachovat, abych co nejméně uškodila svým chováním, kdyby svoji výhrůžku splnila.
Moc Vám děkuji.

Reakce:
 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33333 příspěvků 10 inzerátů 09.11.18 09:57

Právníka z Prahy sice neporadím, nicméně o styku s vnoučetem: vnouče má právo na kontakt s prarodičem, pokud soud neuzná jinak. Pokud máš nějaký pádný důvod, proč dítě ke kontaktu nedávat, tak ho prostě nevydávej. Dopředu nikdo nic nevyřeší, musíš stejně počkat, až se dítě narodí. O kontakt musí požádat prarodič. Soud mu nejspíš vyhoví a dostane kontakt třeba jedno odpoledne měsíčně. Spíš bych řešila s matkou, proč nechceš, aby měla absolutně žádný kontakt s tvým dítětem, nebylo by možné aspoň nějaký kontakt s tvým dítětem umožnit?

 
smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 09.11.18 10:00

pokud není dítě na světe, nic se řešit nedá..až se narodí, může prarodič požádat soud a pokud tomu nebude nic bránit ( jakože třeba by to byli alkoholici, fetáci, podvratní živlové, kriminálníci ) tak jim soud vyhoví..
za začátku to ale bude málo, spíše nějaká ta hodina odpoledne třeba co 14 dní, protože dítě bude malé, kojené a není dobré ho svěřovat někomu jinému na delší čas..až dítě povyroste, můžou požádat o více styku - zase přes soud. S tím asi nic neuděláš pokud jsou to normální lidi, jen třeba máte mezi sebou hádky..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 11:15

Právníka bohužel neznám. Ale chápu tě, možná mě jednou bude čekat to samé. Matka mě surově bila a ponižovala celý život, takže moje dítě nikdy neuvidí a mě už taky ne, díky okolnostem jí ani moc šancí u případného soudu nedávám. Líto mi jí není, udělala si to sama. :? Jinak pokud jde jen o nějaké hádky, tak bych zatla zuby a jednou za čas to vydržela. Mám to takhle s tchánovci, ti nejsou zlí, jen mají na prvním místě sebe a nejsou zrovna empatičtí. Ale neberu jim ani jejich dítě a nemám v úmyslu jim omezovat kontakt ani se svým dítětem, jen by si před ním mohli odpustit poznámky o mojí nízké inteligenci :roll:

 
luloinka
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 09.11.18 11:45

Kamarádka to vyřešila odstěhováním do jiné země cca 2000 km od nás. A dobře udělala. Tam totiž nikdo jezdit/lítat nebude ;-) tak pokud by to bylo až tak vyhrocené, asi bych na tvém místě udělala totéž. Já mám problém s otcem a pokud by vysejral a vyhrožoval soudem tak jdeme. A u nás by to bylo horší než u tebe tím že máme děti 3 a jedno školou povinné…

 
Tonka83
Povídálka 33 příspěvků 09.11.18 11:55

Já se s matkou nechci vídat, ono je to náročnější, fyzické i psychické týrání v dětství, manipulace v dospělosti. Neustále vydírání, celý život páchala sebevraždy, se sourozenci nás pořád štve proti sobě a dělá neskutečné scény, když zjistí, že se spolu stykame. Je toho strašně moc a opravdu hnusné věci. Vnoučata má tři a ani s jedním se nebaví. Chorobně lže. Už mi prostě přetekla trpělivost, když rozhlasovala, že můj muž je neplodný a já jsem najednou těhotná… jasně, že neplodný není. Plus k tomu nabalila další a další věci. Snaží se mi ublížit, jak může. On kdo si tím neprošel, nepochopí. A vzhledem k tomu, že jsem na rizikovým, tak je pro mě lepší ji opravdu nevidět. Ona o vnouče jako samotné nemá zájem, ji teď děsně točí, že mě nemá pod kontrolou a tak zase hledá cestu, jak mě vydírat. Opravdu se to špatně popisuje, ale není to jen nějaká hádka, nebo můj rozmar. Jen se prostě děsím toho, že by nade mnou zase měla kontrolu s požehnáním soudu. Tak bych chtěla vědět, jak se chovat, povolit návštěvy, nebo úplně utnout. Proto bych se chtěla poradit s nějakým právníkem, který takové případy řeší. Už jen pro ten klid.

 
smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 09.11.18 12:14

@Tonka83
pokud jsou někde nějaké důkazy ( jakože zápisy o týrání případně zprávy z nemocnic či psychiatrů o sebevraždách ), tak šanci moc nemá..
ale vzhledem k tomu že nemá zájem o žádné své vnouče, bych to neviděla tak tragicky, spíš ti chce ted ublížit, ale nakonec to bude skutek utek.. :nevim:

Zkus třeba napsat do nějaké bezplatné právní porady na netu..jinak si myslím že radu ti dá jakýkoliv rodinný právník v Praze..právní porada stojí něco kolem 1500,– ( záleží jestli to bude pouze rada, nebo by musel udělat nějaké lejstro s razítkem )

 
Tonka83
Povídálka 33 příspěvků 09.11.18 12:29

Tak z fyzického tyrani žádný zápis není, jelikož jsme byly strašně nešikovné děti a neustále jsme padaly ze schodů, nebo zakopávaly a padaly na kliku. Z psychiatrie by záznam být měl, ale už je to nějaký pátek. Ona tenkrát sežrala léky na alergii(ano na srdce měla taky, ale to by ji mohlo ublížit) a protože se k tomu opila (normálně nepije), otec ji zavolal záchranku. Matka se probrala v nemocnici, kde tvrdila, že to byla nehoda, že si nic udělat nechtěla, tak tam sestra přivezla dopis, který byl plný jedu v tom smyslu, že nám přeje, aby se nám dobře žilo, když jsme zabili svoji matku atd… No a ona prohlásila, že jsme ji tolik týrali, že neměla jinou moznost. Nesměli nam v nemocnici dávat informace, jelikož to zakázala. Takže nevíme, co bylo kam zaneseno. Celé to při tom udělala proto, že se sestra(22let) odstěhovala proti její vůli.
Chtěla jsem se právě poradit s někým, s kým už má někdo dobré zkušenosti. 1500,– je pro můj klid v poho.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >