Mám právo být s dítětem na JIP?

1503
6.8.13 13:10

Právo být s dítětem na JIP

Maminky nevíte někdo jestli mám opravdu právo být stále se svím dítětem i na JIP??? Nebo alespoň přes den u ní sedět.
A není tu někdo komu by to dovolili konkrétně v Plzni? Nebo nevíte kde v Praze by to umožnili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
6.8.13 13:13

Ja mela syna na jipu a bylo mi nabidnuto, ze u nej muzu sedet.Ale kazda nemocnice je jina.Pres noc jsem ale byla doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989

Třeba v Olomouci to jde od 10 do 20 hod nebo než dítě usne, na noc musíš odejít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7644

Nevím jak to chodí v Praze a v Plzni, ale já byla se synem na Jipce ve dne v noci jen jsem neměla postel, sestřička mi místo židle dovolila sedět na křesle, tam jsem občas i na 10 minut oko zavřela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
6.8.13 13:18

Pozjišťovala bych a jela klidně xkm tam, kde by mi to umožnili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23849
6.8.13 13:20

Možná by mohl pomoci i článek ze Zdravot. novin
http://zdravi.e15.cz/…cnici-469843

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
6.8.13 13:21

Já jsem na JIP za synem nesměla (Praha), ale je to už 7 let, tak možná se to od té doby změnilo. Ale je pravda, že tam byl „jen“ 2 dny, pak ho přemístili na normální oddělení a tam už jsem s ním byla celou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
6.8.13 13:28

Mala lezela na Vinohradech a na jipce s ni nekdo byt mohl, dokonce tam pres den byli 2 lidi a „nebyl“ problem, stacilo to domluvit s doktorem. A vim, ze tam byli maminky i pres noc. Taky hodne zalezi na oddeleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
6.8.13 13:29

Ahoj, dcera byla na JIP týden a mohla jsem u ní být přes den - anebo manžel (vždy ale jen 1 osoba); spala jsem na nemocniční ubytovně. Pak když ji stěhovali na normální pokoj, už jsme byly spolu. Ať to zvládnete. Určitě ale bojuj za to, abys mohla u ní být aspoň přes ten den. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
6.8.13 13:39

Nevim jak jinde, ale ja mohla byt se synem na jip ve dne v noci a mela jsem hned postel vedle jeho. Ostrovska nemocnice(karlovy vary)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47103
6.8.13 13:45

Brno - sedet klidne celou noc, dve luzka na pokoji pro matky na stejnem oddeleni, jinak ubytovna.

Motol pediatrie - luzko pro matku primo na pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
6.8.13 13:55

@Vendulák Ano, máš právo být se svým dítětem nepřetržitě ;) Nikdo ti nemůže zakázat být s tvým dítětem. I kdybys to tam měla odsedět na židli, nemají právo tě odloučit od dítěte - dokonce by tím porušili Listinu základních práv a svobod :lol: Bohužel v některých nemocnicích se to stále snaží matkám zakazovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
6.8.13 17:53

V Brně v dětské jsem mohla být, byly tam i lůžka pro maminky, ale tam mají přednost kojící a dcera už byla trochu větší (1,5) a zrovna tam byla i malá miminka, tak mi nabídli křeslo, že můžu sedět u ní spát tak…bylo to jen na jednu noc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60286
6.8.13 17:57
@Z.jev píše:
@Vendulák Ano, máš právo být se svým dítětem nepřetržitě ;) Nikdo ti nemůže zakázat být s tvým dítětem. I kdybys to tam měla odsedět na židli, nemají právo tě odloučit od dítěte - dokonce by tím porušili Listinu základních práv a svobod :lol: Bohužel v některých nemocnicích se to stále snaží matkám zakazovat

jenze tam je prave ten dodatek ze na to mas pravo pokud to provoz dovoli. A na jipi proste reknou ze s ohledem na provoz to proste nejde. Zalezi fakt na dohode. V tomdle pripade bych se spis snazila dohodnout poo dobrem. Odvolavani na listinu bys v tomto pripade moc pochodit nemusela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 18:00
@Vendulák píše:
Maminky nevíte někdo jestli mám opravdu právo být stále se svím dítětem i na JIP??? Nebo alespoň přes den u ní sedět.
A není tu někdo komu by to dovolili konkrétně v Plzni? Nebo nevíte kde v Praze by to umožnili?

To je mi lito :hug:
V Plzni jsem byla na praxi, rodice tam chodili bezne pres den, ale na noc tam byt nemohli, ono sni nebylo kde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama