Právo majitele bytu o zrušení trvalého pobytu

31
14.7.20 13:19

Právo majitele bytu o zrušení trvalého pobytu

Dobrý den,
Dnes mi volala majitelka bytu kde jsem v podnájmu se synem, že mám měsíc na to, abych zde zrušila trvalý pobyt. Jinak to prý budeme řešit jinak. Je to prý rozhodnutí družstva o všech podnájemnících. Mají na takovou věc právo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14758
14.7.20 13:28
@ŠárkaVK píše:
Dobrý den,
Dnes mi volala majitelka bytu kde jsem v podnájmu se synem, že mám měsíc na to, abych zde zrušila trvalý pobyt. Jinak to prý budeme řešit jinak. Je to prý rozhodnutí družstva o všech podnájemnících. Mají na takovou věc právo?

Počkej jsi tam v nájmu nebo v podnájmu? To je rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
14.7.20 13:30

Máš k bytu nájemní smlouvu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
14.7.20 13:32

A jak sis tam TP nahlasila?

"Podnájemník je na tom v tomhle ohledu hůře než nájemník. Zákon nahrává spíše majiteli. Pokud si bude chtít podnájemník v bytě, který užívá, zřídit trvalé bydliště, tentokrát bude nutný souhlas majitele nemovitosti. Pokud jej získá, nebude potřebovat jen smlouvu o podnájmu, ale i úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého bydliště. To musí podepsat majitel nemovitosti.

Potvrzení nebude potřebovat v případě, pokud oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu před zaměstnancem úřadu." :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
14.7.20 13:37
@BohunkaP píše:
Máš k bytu nájemní smlouvu?

Bydli v podnajmu, ne nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14758
14.7.20 13:38

@Wani No, ono je to vcelku fuk. I kdyby měla nájemní smlouvu, která TP umožňuje, tak jí majitelka i tak může smlouvu neprodloužit. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
14.7.20 13:40
@P4ja píše:
@Wani No, ono je to vcelku fuk. I kdyby měla nájemní smlouvu, která TP umožňuje, tak jí majitelka i tak může smlouvu neprodloužit. :(

To je ale něco jiného, neprodloužit smlouvu ji samozřejmě může a má na to právo, ale kdyby byla v nájmu, tak ji majitel nemůže zakázat si nahlásit TP s nájemní smlouvou a ani ji nemůže nutit to během něm doby nájemní smlouvy zrušit.

Příspěvek upraven 14.07.20 v 14:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11320
14.7.20 13:41

Nemají na to právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11320
14.7.20 13:42
@Wani píše:
A jak sis tam TP nahlasila?

"Podnájemník je na tom v tomhle ohledu hůře než nájemník. Zákon nahrává spíše majiteli. Pokud si bude chtít podnájemník v bytě, který užívá, zřídit trvalé bydliště, tentokrát bude nutný souhlas majitele nemovitosti. Pokud jej získá, nebude potřebovat jen smlouvu o podnájmu, ale i úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého bydliště. To musí podepsat majitel nemovitosti.

Potvrzení nebude potřebovat v případě, pokud oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu před zaměstnancem úřadu." :think:

Tohle neni pravda. Podnajemni smlouva je dostacujicim titulem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14758
14.7.20 13:43
@Wani píše:
To je ale něco jiného, prodloužit smlouvu ji samozřejmě může a má na to právo, ale kdyby byla v nájmu, tak ji majitel nemůže zakázat si nahlásit TP s nájemní smlouvou a ani ji nemůže nutit to během něm doby nájemní smlouvy zrušit.

Tak víš jak, nemůže to zakázat a ani nutit. Ale výsledek je pořád stejný. Pokud to nebude akceptovat, pak se jí při nejbližší příležitosti zbaví.

Jinak tedy nechápu, jak jí mohli ten TP dát, pokud má podnájemní smlouvu a nemá souhlas majitele. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
14.7.20 13:46
@mag píše:

Podnajemni? Nepletes si to s nájemní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251

Pani ma spis pronajem bytu nez ze by byla v podnajmu ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14758
@mag píše:

No, podle právničky by neměla být. Nájemní stačí, ale podnájemní je trochu něco jiného. A pokud je to družstevní byt, tak tam ještě můžou být pravidla pro podnájem upravená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11320
14.7.20 13:47

@Wani nepletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11320
14.7.20 13:48

@P4ja prekvapive jsem taky pravnik. A dokonce s praxi v tomhle oboru z verejnopravni strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama