Právo na náhradu škody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 18.12.16 22:43
Právo na náhradu škody

Ahoj, obrátila se na mě sestra se svým problémem, o jehož řešení ale nevím nic, tak jsem si říkala, že by tu byl třeba někdo moudřejší…

Jedná se o to, že bydlí v obecním domě, ve kterém jsou stará okna, která hodně špatně těsní, tudíž sestra protopí mnohem víc než za normálních okolností (topí uhlím). Obec výměnu oken odmítá. Je nějaká šance po obci požadovat „ušlou škodu“ nebo tak něco? :D Příp. jestli někoho nenapadá, jak danou situaci řešit. ;)

Díky

Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 18.12.16 22:45

To by mělo být zohledněno v nájmu.

Janli
Kelišová 6808 příspěvků 18.12.16 23:28

Mohla by zkusit požadovat slevu z nájmu nebo ještě lépe se s obcí dohodnout, že okna vymění na svoje náklady a následně jí bude snížen nájem. Záleží na tom, v jakém jsou okna opravdu stavu.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 1 inzerát 18.12.16 23:37

@Ivetlu obrátit se na obec písemně se žádostí o opravu oken…ale my jsme taky v nájemním bytě a myslím, že v obč. zákoníku je nějak stanoveno, že výměnu oken platí napůl obě strany, zvnějšku pronajímatel, zevnitř nájemník…nejsem si jistá, lépe se zeptat v právní poradně nebo sdružení na ochranu nájemníků…nebo na ministestvu, teď nevím, které má v kompetenci nájemní bydlení

vokishka
Extra třída :D 13187 příspěvků 19.12.16 06:58

S tou platbou se mi zda divne. Plastova okna nemaji dve tabulky. U nas maji bez plastovych oken slevu na najmu. Meni to mesto na sve naklady, v pripade vymeny stoupne najem.

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 19.12.16 11:47

Úpravy v bytě upravuje nařízení vlády č. 308/2015 Sb. @Ivetlu ohledně donucení je skutečně problém - pokud okna nejsou v havarijním stavu a neohrožují život nájemců, bude obec oponovat nedostatečným rozpočtem. Sestra má samozřejmě možnost se odstěhovat, o stavu oken byla informována během podpisu nájemní smlouvy - zajisté si byt prohlídla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

„Blahobytný“ Zounar úplně nahý: Vyjít na divadelní prkna chtělo dávku odvahy!

Není vaše vina, že jdou po čtyřicítce kila nahoru! Známý reklamní slogan si... číst dále >

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >