Reklama

Právo na náhradu škody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 18.12.16 22:43
Právo na náhradu škody

Ahoj, obrátila se na mě sestra se svým problémem, o jehož řešení ale nevím nic, tak jsem si říkala, že by tu byl třeba někdo moudřejší…

Jedná se o to, že bydlí v obecním domě, ve kterém jsou stará okna, která hodně špatně těsní, tudíž sestra protopí mnohem víc než za normálních okolností (topí uhlím). Obec výměnu oken odmítá. Je nějaká šance po obci požadovat „ušlou škodu“ nebo tak něco? :D Příp. jestli někoho nenapadá, jak danou situaci řešit. ;)

Díky

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 18.12.16 22:45

To by mělo být zohledněno v nájmu.

Janli
Kelišová 5400 příspěvků 9 inzerátů 18.12.16 23:28

Mohla by zkusit požadovat slevu z nájmu nebo ještě lépe se s obcí dohodnout, že okna vymění na svoje náklady a následně jí bude snížen nájem. Záleží na tom, v jakém jsou okna opravdu stavu.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 18.12.16 23:37

@Ivetlu obrátit se na obec písemně se žádostí o opravu oken…ale my jsme taky v nájemním bytě a myslím, že v obč. zákoníku je nějak stanoveno, že výměnu oken platí napůl obě strany, zvnějšku pronajímatel, zevnitř nájemník…nejsem si jistá, lépe se zeptat v právní poradně nebo sdružení na ochranu nájemníků…nebo na ministestvu, teď nevím, které má v kompetenci nájemní bydlení

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 19.12.16 06:58

S tou platbou se mi zda divne. Plastova okna nemaji dve tabulky. U nas maji bez plastovych oken slevu na najmu. Meni to mesto na sve naklady, v pripade vymeny stoupne najem.

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 19.12.16 11:47

Úpravy v bytě upravuje nařízení vlády č. 308/2015 Sb. @Ivetlu ohledně donucení je skutečně problém - pokud okna nejsou v havarijním stavu a neohrožují život nájemců, bude obec oponovat nedostatečným rozpočtem. Sestra má samozřejmě možnost se odstěhovat, o stavu oken byla informována během podpisu nájemní smlouvy - zajisté si byt prohlídla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama