Právo na pracovní pomůcky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 08:53
Pravo na pracovni pomucky

Ahoj, chtela jsem se s Vami poradit, nevim si rady se situaci v praci, pracuju jako pecovatelka a u nas v praci mame infekcni pacientku, ma toho vic a pry i mrsu. Nase vedeni nam zrusilo zvyseny hygienicky rezim, i kdyz jsem se ptala jedne nasi sestricky a ta rikala, ze by tam urcite mel byt. Vzali nam ustenky, empiry a vsechno a ted k te pani nechce nikdo chodit, protoze se kazdy boji, ze to od ni chyti. Chodit do prace je ted za trest, vsichni se bojime, jedna kolegyne uz je dokonce na nemocenske pry s mrsou, presto nam nedali ani ustenky. Chtela jsem se poradit, jak se branit, jestli si sehnat vlastni, Odmitnout tam chodit si asi nemuzu dovolit. Ustenku bych si ze sesterny vzala, ale problem je, ze tam uz neni ani jedna a stanicni nam je asi neda. Chtela jsem se zeptat, co byste delali Vy? Dekuju :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 08:57

Koupila bych si vlastní.. však to nestojí tolik :think:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23163 příspěvků 03.10.14 09:00

Přesně tak, koupila bych si vlastní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:15

To me uz taky napadlo, jen se bojim, co na to povi nadrizeni. No a nevite, kde se to da koupit? myslite, ze staci jen ustenky? Nebo i plaste atd?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 09:27
@Anonymní píše:
To me uz taky napadlo, jen se bojim, co na to povi nadrizeni. No a nevite, kde se to da koupit? myslite, ze staci jen ustenky? Nebo i plaste atd?

kdekoliv - v lékárně, ve zdravotních potřebách. co je nadřízeným do toho? jestliže je ten člověk infekční, můžeš se snad bránit, jak chceš. Jinak seženeš celé velké balení, stojí to pár kaček.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34174 příspěvků 1 inzerát 03.10.14 09:27

Je povinností zaměstnavatele vybavit zaměstnance ochrannými pomůckami. Požádej nadřízeného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:31
@martina.se píše:
kdekoliv - v lékárně, ve zdravotních potřebách. co je nadřízeným do toho? jestliže je ten člověk infekční, můžeš se snad bránit, jak chceš. Jinak seženeš celé velké balení, stojí to pár kaček.

Za chvili jedu pro neco do lekarny, tak se na to hned zeptam:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:32
@Tiger-lily píše:
Je povinností zaměstnavatele vybavit zaměstnance ochrannými pomůckami. Požádej nadřízeného.

To jsem si taky myslela, ale zamestnavatel, ktery na zadost klienta zrusi barierovy rezim proto, „ze je tam bordel“ mi je asi neposkytne :roll:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 09:33
@Anonymní píše:
Za chvili jedu pro neco do lekarny, tak se na to hned zeptam:)

jasně.. jinak já bych šlápla na krk jim, v práci. Protože takové věci máte dostat od nich :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:34
@martina.se píše:
kdekoliv - v lékárně, ve zdravotních potřebách. co je nadřízeným do toho? jestliže je ten člověk infekční, můžeš se snad bránit, jak chceš. Jinak seženeš celé velké balení, stojí to pár kaček.

No a myslis, ze ustenky budou stacit? Ty jsou asi nejdulezitejsi, ze?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 09:35
@Anonymní píše:
No a myslis, ze ustenky budou stacit? Ty jsou asi nejdulezitejsi, ze?

my používali náhubky a jednorázové rukavice. Ovšem nám je dávali a když došli, tak jsme si je prostě vydupali..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34174 příspěvků 1 inzerát 03.10.14 09:35
@Anonymní píše:
To jsem si taky myslela, ale zamestnavatel, ktery na zadost klienta zrusi barierovy rezim proto, „ze je tam bordel“ mi je asi neposkytne :roll:

Napiš to zaměstnavateli písemně, že požaduješ pracovní pomůcky. neboj, oni ví, že existuje inspekce práce, takže po písemné žádosti bys mohla uspět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:36
@martina.se píše:
my používali náhubky a jednorázové rukavice. Ovšem nám je dávali a když došli, tak jsme si je prostě vydupali..

U nas jsem taky myslela, ze to budeme resit tak nejak spolu, ale koho se zeptam, ten povi jen, „nechapu, jak si to muzou dovolit“ a i kdyz nechce chodi tam bez toho, protoze se kazdy asi boji, aby nebyly problemy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:38
@Tiger-lily píše:
Napiš to zaměstnavateli písemně, že požaduješ pracovní pomůcky. neboj, oni ví, že existuje inspekce práce, takže po písemné žádosti bys mohla uspět.

No prozatim si koupim svoje, na to mi snad nemuzou nic rict :) No a pokud jo, tak at si tam chodi reditel nebo stanicni, jim je to jedno, kdyz tam nemusi, ale nejak jim nedochazi, ze pokud to chytime my, oni muzou taky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 09:41
@martina.se píše:
jasně.. jinak já bych šlápla na krk jim, v práci. Protože takové věci máte dostat od nich :zed:

No jo zkusim se poptak ostatnich, jestli s tim opravdu nehodlaji nic delat. Vazne se divim, nekteri maji male deti, vnuky…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >