Právo na rodinu, jak se bránit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 18:04
Právo na rodinu, jak se bránit

Jednou už jsem se zde dotazovala, přesto mi to nedá a třeba se najde někdo další kdo by dokazal poradit.
Mám manžela, pochází z tzv. Třetí země, v ČR žil on i jeho rodina přes 20 let, vzali jsme se, máme syna 6, manzel v roce dítěte dělal hrozný blbosti, až jsme se rozvadeli a on za řízení pod vlivem a mareni rozhodnutí zkoncil ve vězení na pár měsíců, kde měl tedy dobre výsledky a po první třetině ho propustili, po propuštění jsme byli dal spolu, mela jsme ho ráda i tak, a přece jen jsme si slíbili v dobrý i ve zlým a chtěla jsem aby měl i motivaci fungovat. rozvod neproběhl, jsme manželé, manzel vyslapoval chodil na probacni, kde měl velmi dobre výsledky paní ho vždy chválil, pokuty řádně splacel za to řízení, všechno ok, no a po roce a půl od propuštění mu stejne zrušili pobyt v ČR (nemá vyhoštění, pouze zrušení sloučení rodiny), je téměř rok mimo ČR, my jsme ho dvakrát navštívili a já otěhotněla, termin mám za měsíc.
Proti zrušení pobytu nám běží správní žaloba, která na soudě leží od října a stale se nic neděje. Na soud opakovaně volám, píšu maily a prosím o termín, už našemu zástupci napsali mail, ať „neotravuju“.
Jsme zoufalí, za měsíc mám termín a manžel tady zaručeně nebude, nase psychika dostává zabrat, finančně jsem úplně v háji, hrozný.
Nemáte někdo tip, jak bych se mohla bránit?
Přece právo na rodinu a právo na oba rodiče a jejich péči (z pozice syna a nenarozené dcery) je základní lidské právo, nebo ne?
Vím že byl debil, ale zrušení přišlo po tom, co všechno bylo jak mělo, další trest, kdy se ani jednou měsíčně, jako při pobytu ve vězení, nemůžeme vidět.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 14422 příspěvků 15.06.19 18:11

Maa pravo se odstehovat za manzelem a budete spolu. Otehotnela jsi i presto, ze zije jinde :nevim:

Ms.Ragdoll
Závislačka 3271 příspěvků 15.06.19 18:12

Tak jestli nema vyhosteni, tak sem prijet muze ne? Co turisticky vizum? :nevim:

Ms.Ragdoll
Závislačka 3271 příspěvků 15.06.19 18:12
@jahuhudka píše:
Maa pravo se odstehovat za manzelem a budete spolu. Otehotnela jsi i presto, ze zije jinde :nevim:

Taky fakt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 18:14

@jahuhudka ano toho jsi sem samozřejmě vědoma, ale není to tak snadné se odstěhovat bez znalosti jazyka tak hrozně daleko, máme zde nemovitost, studuju VŠ, prostě veškeré zázemí já i manžel, zde žije celá jeho rodina, ale dekuju za připomenutí možnosti, to je „nejhorší“ varianta, že tam ve třech měsících věku dcery poletime na delší dobu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 18:14

@Ms.Ragdoll už 2× zamitnuto

jahuhudka
Extra třída :D 14422 příspěvků 15.06.19 18:17
@Anonymní píše:
@jahuhudka ano toho jsi sem samozřejmě vědoma, ale není to tak snadné se odstěhovat bez znalosti jazyka tak hrozně daleko, máme zde nemovitost, studuju VŠ, prostě veškeré zázemí já i manžel, zde žije celá jeho rodina, ale dekuju za připomenutí možnosti, to je „nejhorší“ varianta, že tam ve třech měsících věku dcery poletime na delší dobu

Tim chci rict ze vase pravo na spolecnou domacnost a rodonu popreno neni. Jen je to pro tebe nepohodlna varianta.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3271 příspěvků 15.06.19 18:19
@Anonymní píše:
@Ms.Ragdoll už 2× zamitnuto

To je celkem zvlastni. Manzel ma nejspis slusnej skraloup, protoze obecne s tim tady problem zrovna nebyva.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 18:20

@jahuhudka jo já to taky nemyslela špatně, jen že i tyhle varianty jsem si vědoma, i si ji připouštím, ale nerada no… Brali jsme se v ČR, máme zde komplet zázemí, tak proto bych ráda žila dal v ČR…

Ms.Ragdoll
Závislačka 3271 příspěvků 15.06.19 18:24

Vas pravnik, ktery to resi, Vam k Vasi situaci rekl konkretne co? Urcite Vam nastinil moznosti. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 18:27

@Ms.Ragdoll @Ms.Ragdoll opravdu jen to řízení bez řidičáku, i náš právní zástupce říká jestli v tom není něco jineho, že se s tímto ještě nesetkal, ale opravdu. Teda mě napadá jedna věc, a to je sportovní aktivita manželova člena rodiny, kde se nyní míchá i politika, ale to nám nikdo nepotvrdi že to zamítli třeba kvůli tomu a kromě stejného jména s tím manzel nemá nic společného…

Ms.Ragdoll
Závislačka 3271 příspěvků 15.06.19 18:29
@Anonymní píše:
@jahuhudka jo já to taky nemyslela špatně, jen že i tyhle varianty jsem si vědoma, i si ji připouštím, ale nerada no… Brali jsme se v ČR, máme zde komplet zázemí, tak proto bych ráda žila dal v ČR…

Tak jestli ma manzel v pracovni sfere nejakou slusnou odbornost, tak je tu i varianta prestehovat se spolecne v ramci EU skrze pracovni povoleni. :nevim: Porad lepsi treba Slovensko, nez zeme kde je ted. To je totiz za rohem. :nevim:

stinga
Echt Kelišová 7788 příspěvků 15.06.19 18:30
@Anonymní píše:
@Ms.Ragdoll @Ms.Ragdoll opravdu jen to řízení bez řidičáku, i náš právní zástupce říká jestli v tom není něco jineho, že se s tímto ještě nesetkal, ale opravdu. Teda mě napadá jedna věc, a to je sportovní aktivita manželova člena rodiny, kde se nyní míchá i politika, ale to nám nikdo nepotvrdi že to zamítli třeba kvůli tomu a kromě stejného jména s tím manzel nemá nic společného…

předtím jsi psala - dělal hrozné blbosti, řízení pod vlivem a maření rozhodnutí, a za pár příspěvků je to jen řízení bez řidičáku :nevim:
asi si trochu lžeš do kapsy, za řízení bez řidičáku lidé do vězení nechodí

Kecalka 343 příspěvků 15.06.19 18:31

Přesně, můžeš jít bydlet za ním… Vy máte právo na rodinu, náš stát má právo tu nemít někoho, kdo se neumí přizpůsobit a ohrožuje zdraví ostatních lidí řízením pod vlivem. Ber to tak, že tvůj partner šanci dostal, jak s ní naložil, bylo jen a jen jeho rozhodnutí.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30742 příspěvků 15.06.19 18:33
@Anonymní píše:

víš, tento případ je asi hodně specifický, že to bude oříšek i pro zkušeného právníka, tím spíše zdejší forum, které není odborné. Jsi anonym, plně pochopitelné, tady se to odborně nevyřeší. Ale zeptám se - jak jste vlastně právníka našli, podle jakého klíče? Ne každý umí všechny právní obory a zná kasuistiku obdobných případů.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama