Pravý poplach u monitoru dechu - zkušenosti

9441
4.8.10 10:07

Pravý poplach u monitoru dechu - zkušenosti

Předem se omlouvám, pokud tady už tohle téma bylo založeno, já ho bohužel nenašla.

Od pondělí panikařím a hysterčím, v neděli umřela známým 3-týdenní holčička na syndrom náhlého úmrtí. monitor mám, momentálně vlastně 2 - protože jeden se chystá na reklamaci. spousta lidí kolem mne monitory odsuzuje - že prý stejně dítě „nezachrání“ a ptá se mě, jak bych byla schopná „probrat“ promodralé a nedýchající dítě. Teoreticky to mám samozřejmě zmáknuto, přesto by mě opravdu moc zajímaly osobní (byť chápu že nepříjemné) zkušenosti Vás, kterým se poplach spustil. Co jste s miminkem musely „provádět“, jak to všechno probíhalo? Je mi jasné že je to citlivé téma, takže předem děkuji :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9879
4.8.10 10:52

Zkušennosti s tím nemám ale asi bych malého čapla a pleskla přes zadeček a kdyby to nepomohlo tak fakt nevim . Hrozný pomyšlení :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10652
4.8.10 10:57

já si myslím že by jsi v tu chvíli věděla co máš dělat minimálně ho obrátila plácla po zádech či tak…monitor mme hlavně kvůli tomu že max je nedonošený a zatim jsme měli 2 falešné poplachy a to když jsem zapomněla připojit drát do krabičky..a málem mě mrsklo a malého taky když jsem ho hned vytáhla z postýlky a v rychlosti zkoumala jeslti dýchá..uf hrůza :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
4.8.10 11:02

Ahoj,
ani já nemám žádnou zkušenost. Ale asi bych ho taky plácla přes záda. Myslím, že někdo dokonce říkal, že se má dát trochu hlavou dolů.
Pro svůj klid bych se asi zeptala u lékaře, aby mi to i u ukázal.
Teď si i vzpomínám, že jsou možná nějaké instrukce v očkovacím průkazu v té knížce pro rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
4.8.10 11:03

Osobní zkušenost naštěstí nemám, ale nějaké základy první pomoci jsou ve zdravotním průkaze, který se dostává u dr. a pak taky jsem to četla v letáku k monitoru Nanny. http://www.jablotron.cz/…z/index.html „uživatelský manuál“ Zrovna jsem si hledala kurzy první pomoci u dětí a jsou až v září. Malá už začíná být hrozně čilá a chtěla bych ty základy znát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
4.8.10 11:04

Bohužel jsem poslední dobou dost často četla,že SIDS se nedá zabránit,a ani dítě oživit-protože se vše odehrává v mozku-mozek nevyšle příkaz k nadechnutí :think: Je to blbý,já si takovou situaci nedokážu představit,jediné,co je snad možné eliminovat faktory,které by to mohly zapříčinit.Monitor jsme měli,nespustil nám,zaplať pambu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
4.8.10 11:05

AHoj,tak my ho máme a bez něj ani ránu.
Malá první měsíc pípala pravidelně několikrát za noc. Nikdy to nebyl planý poplach. Od třech měsíců pípala jen jednou. Často se dítko probere už při samotném houkání, pokud ne, tak vzít do ruky a malinko za třást at vidíš jesti se probere, když ne, tak plácat na zádíčka obličejíkem dolu a to by mělo už zabrat. Pokud ne, položit na zádíčka, vyvýšit malinko hlavičku a dávat dýchání a okamžitě volat záchranku.Ale neboj, tak daleko to nedojde.

• Nahlásit
  • Citovat
Caty
4.8.10 11:07

Hele, monitor pípá po 20vteřinách, kdy nezaznamená žádnou aktivitu, to dítko, ještě promodralé právě není, takže by teoreticky nemělo dojít k promodrání a těm dalším fázím. Monitor neodsuzuji, jak říkám, bez něj bych umřela hrůzou. Živě si pamatuji, když mi pípal prve. Bylo to v noci a já dostala málem infarkt, vylítla jsem jak zběsilá, o deset let jsem v tu chvíli zestárla. Ale s malou jsem zatřásla a dobrý. Malé děti někdy zapomínají dýchat, ale určitě monitor měj a opravdu se neboj. Hlavně nepanikařit.

• Nahlásit
  • Citovat
anonymek
4.8.10 11:11

Syn v půl roce přestal v noci dýchat,díky bohu jsem monitor dechu měla,takže jsem okamžitě syn vzala do náruče-nikdy nezapomenu na ten jeho nepřítomný výraz,nehýbal se,oči otevřené ale ani s něma nepohnul.Detaily si moc nepamatuji,byla jsem tak v šoku,že mi umírá dítě,že si skoro na nic nepamatuji.Po chvilce začal plakat.Lékařka nás ihned nechala hospitalizovat,prošli jsme mnoha mnoha vyšetření na nejrůznější vývojové vady,výsledek-naštěstí jen šelest.Dalšího půlroku jsem večer co večer dávala syna spát s hrůzou,že se to bude opakovat.Nejhorší zážitek v mém životě.Nyní čekám druhé mimi a už ted mi je zle s pomyšlení,že se to bude opakovat.NEbyli jsme žádná rizikova skupina a samozřejmě mě nikdy ani ve snu nenapadlo,že tohle potká zrovna nás.Takže monitor dechu bych pořídila i kdyby měl stát nevím kolik.Zachránil mi syna.

• Nahlásit
  • Citovat
cher
4.8.10 11:11

Já bych se pokusila dát první pomoc http://www.zzsjmk.cz/…-kojence.php?…. Malá má dva měsíce, ještě naštěstí nepípala, ale máme zkušenost s tím, že jsem vyndala malou na kojení a monitor blikal dál jakoby se nic nedělo, celý den jsme študovali, kde je chyba,až jsme přišli na to, že nám ho rušila chůvička. Zapomněla jsem ji, když jsem přišla do ložnice vypnout a tím pádem byl monitor dechu nefunkční 8-o . Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli ta holčička známých splňovala nějaké známé rizikové faktory, jako nedonošená, nízká porodní váha apod? Každopádně je to strašné :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
1477
4.8.10 11:17

no jak to tady tak ctu tak jsem nakonec rada ze mi to tchyne i pres moje presvedceni koupila.. povazovala jsem to za zbytecnost, ale asi je lepsi mit jistotu a i kdyby to melo houkat pro nic za nic a v noci me to stresovat tak to za to urcite stoji… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andy1987
4.8.10 11:19

My mame tiez montor dychu a bez neho by som asi to teraz uz nevedela asi predstavit musela by som stat nad malym a kontrolovat ci dycha asi kazduu chvilu… ma 3 mesiaciky a tiez sa nam stalo ze sa spustio to prve pipnutie maly sa tak dlho nadychaval ked spinkal tak som s nim rychlo zatriasla a potom bolo dobre…urcite by som to doporucila kazdej mamicke…som kludnejsia ked spinka mozem si s chuvickou chodit po byte a maleho nechat v klude spinkat bez toho aby som kazdu chvilu stala nad postielkou a kontorovala ho.

• Citovat
  • Upravit
3378
4.8.10 11:30

Naty dostala monitor už v porodnici, větišna dětí ho tam nemá, dcerka měla malou porodní váhu. Z toho jsem usoudila, že k něčemu asi budou. Navíc v porodnici byl poplach 2×, takže bych se bez něj domu prostě nehla. Když to řvalo v porodce, sestra chytla malou tak, aby byla bříškem dolu, hlavičku níž než nočky…u nás byl problém reflux a z toho dušení. Doma se mi takto dusila častokrát. Ve spánku to řvalo jednou. Snad během jedné vteřiny jsem stála u postýlky, jednou rukou jsem s ní třásla, druhou rukou rozsvítila lampu.Málem jsem umřela a do rána už jsem nespala. Modrá nebyla, ale planý poplach to nebyl, ležela přímo na desce a nikdy se nám pak už sám od sebe nespustil. Takže kdo ví, jak by to u nás dopadlo, nemít tuhle vymoženost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
4.8.10 11:44

Tuto otázku teď řešila moje sestra,jak tu již bylo řečeno proti syndromu náhlého umrtí se prý bojovat nedá - i když vás na to monitor dechu upozorní, miminko se nezachrání :cry: a co se týče těch nastavených 20 vteřin než monitor začne pípat- Dr sestře zdělil že je scela běžné že miminka např, 30 vteřin nedýchají a pak se normálně nadechnou :nevim: má to svá pro a proti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15372
4.8.10 12:00

Nám taky pípal - náš nejdřív pípne jednou, chvilku počká a když se nic neděje, tak spustí poplach. Malému byli 3 měsíce, když v noci pípnul, vylítla jsem a hypnotizovala jsem postýlku (nevěděla jsem, jestli se mi to jen nezdálo)a spustil se alarm. Malý sebou škubnul (spal dál, ale lekl se) a alarm přestal, jen blikal červeně (asi abych věděla, že byla nějaká akce) dokud jsem monitor nevypla a znova nezapla. Nevím, jestli by se nadechl i bez alarmu, nechci ani domýšlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama