Prázdná děloha a pozitivní tt

23.11.20 10:23

Prázdná děloha a pozitivní tt

Ahoj holky. Prosim vás je tu některá z vás která zažila neco podobného? Popřípadě jak to dopadlo.

23.10 jsem mela poslední ms. 19.11 jsem to mela dostat a nic. Jelikož jsem po ZT tak jsem hrozne doufala ze se to konečně povedlo, jelikož se uz 7 měsíců snažíme a nic. Jeden den po vynechání jsem si udelala tehotensky test a byl pozitivní. Sní vam nedokážu popsat jak jsem byla stastna. Hned jsem se na ctvrtek 26.11 objednala na gynekologii. Bohuzel dnes rano kdyz jsem vztavala do práce jsem v moči mela hnědou krev. Neváhala jsem a hned jsem jela na gylekologii. Tak mi pani doktorka udelala ultrazvuk a sdělila mi ze v děloze nic neni. Byla jsem strasne zklamaná po tom všem čím jsem si prošla pred 7 měsíci. Rikala jsem ji ze mi vyšel test a ona ze testy jsou nekdy chybne. Pro jistotu mi vzala krev a poslala do laboratoře jestli nejde o mimodelozni tehu. Odešla jsem s brekem domu a udelala si další test. Opět videl pozitivní ukazoval ze jsem tak 3-4 tyden (takovy digitální) bohuzel jsem zacala doma jeste více krvacet.
Nemate nekdo zkušenost s touto situaci?
Budu rada za vaše odpovědi a příběhy
Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18244
23.11.20 10:37

Těhotná jsi krátce, na ultrazvuku nemuselo být nic vidět. Druhá varianta je, že se jedná o biochemické těhotenství a to odchází. V tuhle chvíli ti nezbývá než čekat, jak se to vyvine. Udělej si test za pár dní, uvidíš zda bude sílit nebo slábnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
23.11.20 10:44

Tak záleží, jak daleko jste od ovulace. Pokud 14 dnů, v děloze nic ještě nebude (protože to je obvykle den meškání mensesu). Pokud 21 dnů, může se něco již objevit (ale spíše výjimečně). Jelikož máte meškání 4 dny, tak na UTZ 100% Dr. nic neuvidí, leda byste měla ovulaci možná tak na začátku cyklu… Na vyloučení mimoděložního je příiš brzo, to hcg bude určitě pod 1000 jednotek, ale i nad 1000 nemusí UTZ nic ukázat (mně neukázal nic i při skoro 5000 jednotkách!!).

To, že špiníte, má XY příčin a nemusí vždy znamenat potrat, jen prokrvený čípek, dělohu, polyp na čípku, hematom… k doktorovi chodíte příliš brzo. Příště počkejte 14 dnů po termínu meškané menses a tyto situace vás pak nepotkají. A neřeště během té doby příznaky těhotenství, špinění či píchání nebo dokonce nesílící čárku na testu… ono to stejně nic moc o prosperitě neřekne…

Jinak já to měla u prvního těhotenství podobné - vyplašená, špinění po týdnu po meškání menses, skončilo to stejně ZT. U třetího těhotenství jsem též špinila po týdnu, ale vůbec mě to nevzrušovalo (proč taky, nic s tím stejně nikdo neudělá), protože co se má stát, tak se stane. A jsem začátek 33 tt, špinění dělal

Jinak těhotníte v relativně dobrém čase - po 7 měsících znovu zapadnou je dobrý čas, jiným to trvá víc jak rok. Chápu, že u prvního těhotenství to je občas na budku, ale berte to tak, že umíte otěhotnět - spoustu žen se ani do této fáze nedostane, a to jsou třeba zdravé, včetně partnera… rok je obvyklá doba. Tělo ví, kdy je ideální doba zabřednou a je mu jedno, co si o tom my myslíme a jestli nám to přijde jako dlouhá doba…

A nebojte, pokud to má blbě dopadnout, tak to dopadne. Pokud ne, tak za 2-3 týdny na UTZ 100% uvidíte životaschopný zárodek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8282
23.11.20 10:48

@Adela282019 šla si tam brzy, pokud jsi 3-4tt tak to zaručeně nic neuvidí..HCG je nízko na UTZ ale na test dostatečné, takže teď nezbývá nic jiného než čekat - prostě, taková šedá zóna..pokud krvacis, nabízí se tři varianty:

• vitální těhotenství a dítě se víc zanořuje, čímž narušuje okolní cévy a proto krvácení..nebo se může jednat o lehčí krvácení z čípku.
  • biochemická gravidita - embryo bylo špatně založeno, začalo hnízdit ale nemohlo nebo nestihlo dokončit svůj proces..odejde a menstruaci..
  • mimoděložní těhotenství - odebere se HCG minimálně 3× aby poznali jak stoupá..pokud je nárůst menší a hormony jako progesteron a estrogen kolísají, může se jednat o mimoděložní..říkám, že MŮŽE, nikoliv že to takhle je..znám slečnu které nestoupalo HCG tabulkově (čili nedosáhla dvojnásobek hodnoty) a teď před třemi týdny porodila kluka :)

Jediné co zbývá je čekat a pokud možno odpočívat..držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 10:49

@PETRAKIM mockrát vam Dekuju. Mluvíte jako doktorka :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
23.11.20 11:09

Mám to podobné jako ty zítra jdu k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14761
23.11.20 11:15

@Adela282019 sla si prostě zbytečně brzy, si 5.den od vynechání ms. Začátek je vždy bud a nebo. Spineni může mít příčin spoustu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14761
23.11.20 11:18

Příspěvek upraven 23.11.20 v 11:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.11.20 11:18

Jeden gestacni vacek, dva plody ruzneho stari a velikosti

Hezký den, mohla bych poprosit o radu, zda o tom nekdo slysel nebo se s tim setkal?
Otehotnela jsem zrejme cca 3.-4.10.2020 (posledni ms byla 21.9.)
Zacala jsem lehce krvacet- “spinit” 3.11., hnedou krvi, na to jsem zacala brat ascorutin a dr. mi doporucila zvysit davky gynprodylu, ktery jsem mela na podporu tehotenstvi.
Minule pondeli 16.11. mi bohuzel ma pani doktorka sdelila ze plod nema srdicko, ze pockame tyden ale s vysokou pravdepodobnosti se jedna o zamlkle tehotenstvi. Vysadila jsem na doporuceni gynprodyl i ascorutin a cekala kdy se spineni zmeni v krvaci a snad ze plod odejde sam.🙏🏻
Spineni ovsem ustalo uplne a dnes mi dr. rekla ze mam v sobe opravdu mrtvy plod odpovidajici 9+0 ale zaroven je v tom samem vacku i dalsi plod, ktery jsme predtim nevideli a ten odpovida 4tt-ktery je zatim v poradku. Dvojcata ze to pry nejsou. Ale tzn ze bych otehotnela cca v 5tt jeste jednou, v dobe kdyz uz jsem mela jeden zarodek s gestacnim vackem?? A to druhe se infiltrovalo do puvodniho-prvniho gestacniho vacku?
Nyni cekame do pristiho tydne na kontrolu, zda se to “druhe” vyviji spravne, to neprosperujici se tam ponecha.Ale jsem z toho trochu paf a nedokazu si to fyziologicky vysvetlit. 🤷‍♀️
Neslyseli jste ve svem okoli o podobnem pripadu?
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8639
23.11.20 11:35

@LaEvie fyziologický mi to připadá jako nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14761
23.11.20 11:41

@LaEvie hele ze by si otěhotněla podruhé v 5tt mi prijde jako blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.11.20 12:45

I me.
Ale teď jsem vygooglila termin superfetace. Zda se to nemozne ale stalo se to 🤔 no uvidime casem, nic jineho teď stejne delat nemuzu. Ale zvedava jsem jak veverka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat