Pražská vysoká škola psychosociálních studií

Anonymní
12.5.17 00:53

Pražská vysoká škola psychosociálních studií

Ahoj,

je tu někdo, kdo studoval přímo obor psychologie na této škole? Pro mě stát se psycholožkou je velkým snem už opravdu dloho. Ale dostat se na psychologii na UK (nebo i na jiné veřejné VŠ) je šílené. Tato škola se mi líbí i tím, že mají na stránkách zveřejněnou výroční zprávu, zprávu akreditační komise, dá se najít přehled uchazečů/přijatých (a ze 140 vzali na psychologii 74, takže to není tak, že přijmou úplně každého), dá se najít, kolik studentů studuje, kolik úspěšně ukončilo a kolik nedokončilo vzdělání. Prostě se mi líbí, že si škola na nic nehraje a působí to dobře, když informace netají. Ale přecejenom bych se ráda kontaktovala s někým, kdo školu studuje/studoval. Moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4933
12.5.17 01:24

Na „normální“ psychologii na UK není ve skutečnosti tak těžké se dostat. Jestli je studium psychologie opravdu tvým velkým snem, pak se určitě zvládneš dobře připravit.
Co se týče PVŠPS, kamarád tam vystudoval a je moc spokojený (ale šel tam, stejně jako spousta dalších lidí, po neúspěšných přijímačkách na UK, takže je otázka, do jaké míry je to pravda a do jaké míry obranný mechanismus). Osobně mi připadá únosnější připravit se na přijímačky než platit vysoké částky za studium na soukromé škole, která navíc není až tak výběrová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.5.17 08:21

Píší anonymně, nechci, aby někdo tady věděl, že tu školu znám. Je výborná. Výhodou je psychoterapeutický výcvik rovnou při škole, velký důraz na práci s klientem. Rozhodně to není studium jen za školné, že když se zaplatí školné, tak je jistý, že projdeš. To ani náhodou. Taky je tam hodně praxe.

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
12.5.17 08:23

Ještě dodávám: nestuduji tam psychologii :-) Takže obranné mechanismy v mém případě nefungují. V praxi je poznat rozdíl z přípravy této školy a jiných, spíš teoreticky zaměřených škol.

• Citovat
  • Upravit
3
23.3.18 12:21

Dobrý den,
téma je sice už rok staré, ale pro mě momentálně možná aktuální. Zajímalo by me, jak dlouhý má být ten seznam literatury k prijimackam. Děkuji za odpověď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama