Reklama

Prdíky a změna pediatričky - Praha 5,6 a Kladno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leon týnka
Povídálka 24 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 16:24
Prdíky a změna pediatričky - Praha 5,6 a Kladno

Ahoj. Mám dva dotazy. Maličká (3 měsíce) stále trpí na prdíky. Vyzkoušeli jsme snad již vše. Pediatrička jediné co nám poradila byly probiotické kapky (nepomohly) a artyčokové kapsle (užívá matka, ne dítě). Máte s nimi prosím někdo zkušenost? Druhý dotaz je právě k zmíněné pediatričce. Nějak jí nevěřím a mám pocit, že malou dostatečně nevyšetřuje. Nemáte prosím někdo tip na zkušenou pediatričku na Praze 5, 6 nebo na Kladně? Předem moc děkuju! :kytka:

Reklama

Reakce:

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 16.04.18 16:48

Ahoj, s prdikama mám bohaté zkušenosti, malý na ně trpěl tak že si vytlačil i pupeční kylu..Léčit se to bohužel nedá, ani není co, strivko se musí vyvynout…pediatra opravdu může jen doporučit přípravky na zmírnění obtíží, nic víc s tím nenadělá…synovi se ulevilo kolem 4měsíce jak začal více používat k pohybu nožičky.

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 16.04.18 16:48

@Leon týnka Miminka trpí na prdíky úplně běžně, za to doktorka opravdu nemůže. Jinak, v lékárně si kup takovou trubičku, mimiču to uleví při bolestech, masíru jí bříško. Ono se to časem upraví a bolesti přejdou. Pokud kojíš tak se zaměř i na to co jíš, i to může mimčo nadýmat, to ale jistě víš.

Leon týnka
Povídálka 24 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 16:51

@arinecka, přijde mi že ať sním absolutně cokoliv, stejně ty prdíky máme :zed: Jinak malá prdí, rourka není třeba. Jen u toho prostě pláče a kroutí se. Občas od rána do večera celé dny :nevim:

Tardulka
Závislačka 3601 příspěvků 16.04.18 16:55

@Leon týnka U obou mých synků nejvíce pomohlo bříško nahřívat. Dala jsem rýži do ponožky a dala na chvilinku do mikrovlnky. A příjemně teplé jim to dala na bříško. Hodně je to zklidnilo. Potom cvičení s nožičkami. Kluci chodí k MUDr. Anně Schejbalové na Stodůlkách. Je skvělá :palec: Pečlivá, příjemná, trpělivá, ochotně vše vysvětlí. I sestra perfektní. Jsem moc ráda, že mám děti v její péči. Věřím doktorce na 100%. Dojíždíme za ní do Prahy z jiného města, ale nelituji!!!

Celeste97
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 16.04.18 16:57

Malá má prdy ještè v 5m :zed: pokud nedám kapky je to hned znát :nevim:

Tardulka
Závislačka 3601 příspěvků 16.04.18 16:58

Ale myslím si, že už ve 3 měsících měnit doktora je unáhlenost. I ta nejlepší doktorka nic nezmůže. Střeva se musí dovyvinout. Za chvíli se bude více hýbat a bude lépe.

Leon týnka
Povídálka 24 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 17:05

@Tardulka, neměním doktorku proto, že mi neporadí s prdíky, ale proto, že mi nesedla svým chováním, které je arogantní, paní doktorka se ráda poslouchá a poučuje, z rodičů dělá blbce. Navíc malou při prohlídce jen poslechne a prohlédne genitál. Sestra pak zváží a změří. To je vše. Neprohlédne zádíčka ani fontanelku, neprohmatá bříško, prostě nic :(

Tardulka
Závislačka 3601 příspěvků 16.04.18 17:15

@Leon týnka Fakt doporučuju paní doktorku Schejbalovou. Prostě je skvělá. Naší rodině pomohla nepopsatelně. U syna odhalila Aspergerův syndrom. Kontroluje pečlivě, vysvětlí. Je ochotná. Jsem moc spokojená. A děti taky. Sestra je taky výborná.

Leon týnka
Povídálka 24 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 17:27

@Tardulka, moc díky za radu! ;)

Inuš11
Stálice 90 příspěvků 16.04.18 17:53

U nás se to právě teď, po 3 měsíci srovnalo. Ale taky to bylo šílený utrpení, pro oba, pro mě i pro syna. Doktorka mně taky doporučila akorát heřmánkový čaj nebo pár kapek olivového oleje z lékárny. No nezabralo to. Pak jsme zkusili infacol, taky nic. Až babycalm trochu zabíral. Tak nějak jsme to přetrpěli a už je dobře. Teď je malý spokojený a skoro nezabrečí. Tady je nejlepší lék opravdu jenom čas :?

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6118 příspěvků 16.04.18 18:19

@Leon týnka Jestli nemáš důvěru k pediatričce, tak hledej jinou. Ale pokud Tvá nedůvěra pramení jen z toho, že moc neporadila (a nepomohla) s prdíky, tak s tím fakt nikdo nic moc neudělá. Někomu něco zabere, někomu nezabere nic a jediné co fakt funguje je vydržet, až se začnou víc hýbat a trochu povyrostou (právě ten 3-4 měsíc) tak se to zlepší. Prostě to střevo musí jako kdyby dozrát. Nám taky nic nepomohlo. Mazala jsem, masírovala, nosila v šátku. Kapičky jsme zkoušela všechny, trochu pomáhal infacolan. Ale těžko říct, zda to nebylo prostě jen tím že se začala víc hýbat, pást koníky a přetáčet (před 4 měsícem).

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6118 příspěvků 16.04.18 18:21

@Leon týnka A jsi si jistá, že to nedělá tak nějak automaticky a bez toho aby si si toho všimla? Já byla na začátku vždy tak vyřízená kým jsem ji svlíkla, že kým jsem si stihla utřít čelo a vydechnout, tak bylo po prohlídce a sestra vážila. Malá u toho řvala. takže nějaké kloudné slovo bylo těžké.

Leon týnka
Povídálka 24 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 22:18

@iwa83, jsem si jistá že na ni sáhne jen když ji poslouchá srdíčko. Zítra jdeme na očkování, tak se jí na to narovinu zeptám. Jinak mi právě přijde, že malá už sebou mrská solidně. Dokonce se už umí sama přetočit a nožičkama kope jedna báseň :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama